یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

قطعی برق در بناب، ۱۲ تن ماهی قزل آلا را تلف کرد

 به علت قطعی برق در روستای خوشه مهر از توابع شهرستان بناب، ۱۲ تن ماهی قزل آلا تلف شد.

مدیر این مجموعه پرورش ماهی با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: از ساعت ۱۹ شب گذشته به دنبال قطع شدن برق یکی از محلات روستای همجوار، برق روستای خوشه مهر نیز قطع شد و به رغم مراجعات و تماس های مکرر با مراجع زیربط از جمله اداره برق، پلیس و بخشداری مرکزی و اعلام خطر تلف شدن ماهی ها در این مجموعه، جواب قانع کننده ای دریافت نکردیم.

‘ حسین طارمی ‘ افزود: بالاخره پس از گذشت ۳ ساعت برق ها وصل شد اما باتوجه به مدت طولانی قطعی برق ، بیش از ۲۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در اثر نرسیدن اکسیژن تلف شدند.

به گفته وی، تنها بخاطر اتصال در یکی از محلات روستای همجوار، برق شش روستا قطع شده بود و برای تعمیر این اتصال، یک سیمبان در محل حضور داشت.

طارمی همچنین گفت: برق مصرفی این مجموعه بیش از ۸۰ آمپر است که از دو حلقه چاه آب می کشد و اکسیژن مورد نیاز ماهی را تامین می کند و به هنگام قطعی برق، ژنراتور برق اضطراری موجود در این مجموعه بیش از یکساعت جوابگوی قطعی برق نشد.

وی میزان خسارت وارده به مجموعه پرورش ماهی خود را ۸۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: شب گذشته با وجود سه ساعت مراجعه به دادسرای شهرستان، نتوانستم یک قاضی کشیک پیدا کنم تا از وی دستور بررسی موضوع توسط نیروی انتظامی را بگیرم.

به گفته طارمی علاوه بر ماهی های تلف شده، ۱۳۰ هزار قطعه بچه ماهی نیز باقی مانده اند که در صورت ادامه قطعی برق، آنها هم تلف می شدند.

این مجموعه پرورش ماهی سالانه با تولید ۴۰ تن انواع ماهی قزل آلا و عرضه آن به بازار شهرهای همجوار، برای چهار نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

این واحد پرورش ماهی سال گذشته بعنوان واحد نمونه استانی انتخاب شده بود و امسال قرار بود میزان تولید خود را به ۶۰ تن افزایش دهد.

سرپرست امور توزیع برق شهرستان بناب هم ظهر امروز پس از بازدید از محل، گفت: علت اصلی قطع برق، اتصال یکی از شبکه های توزیع در روستای چلقای بود که به صورت اتفاقی و در اثر آسیب رساندن یکی از رهگذران روی داد و به همین علت فرصتی برای اطلاع رسانی قبلی نبود.

علی حاجی زاده افزود: برخلاف اظهارات مدیر مجموعه پرورش ماهی قزل آلا، مدت قطعی برق در آن منطقه فقط ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه بود که آنهم در سطح کشور از میزان نرمال بهتر است.

به گفته وی در سه ماهه گذشته در آن منطقه فقط ۲ ساعت قطعی برق داشتیم که آن هم برای نخستین بار، دیروز اتفاق افتاد.

سرپرست امور توزیع برق بناب گفت: بر اساس قرارداد فروش برق به آن مجموعه، مدیر آن باید یک دستگاه ژنراتور قوی بمنظور تامین برق اضطراری مورد نیاز برای آن مجموعه بزرگ را مستقر می کرد که متاسفانه ژنراتور فعلی موجود در آنجا خراب بوده و جوابگوی برق اضطراری مورد نیاز آنجا نبود و مدیریت آن مجموعه مقصر است.

حاجی زاده همچنین اعلام کرد: در صورت تشخیص مراجع قضایی مبنی بر اینکه این اداره در زمینه تلفات ماهی ها مقصر باشد آمادگی جبران بخشی از خسارت وارده به مدیر مجموعه را از محل بیمه موجودات زنده شبکه توزیع برق داریم.

( این مرکز در جاده ی روستای خوشه مهر پس از سه راهی دیزج پروانه – روبروی کارواش واقع شده است)

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*