یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

موسسه قرض الحسنه نصر بناب در بانک رسالت ادغام می شود

ناظر پولی بانک مرکزی در آذربایجان شرقی از ادغام موسسه قرض الحسنه نصر بناب با بانک قرض الحسنه رسالت خبرداد.

رحمان جباری روز شنبه  با بیان اینکه جای نگرانی برای سپرده گذاران قرضه الحسنه نصر وجود ندارد، گفت: این موسسه ۸۴۰ میلیارد ریال منابع مالی در اختیار دارد.

وی افزود: با توجه به تاکید رییس جمهوری در سفر اخیر هیات دولت به استان در خصوص حل مشکل این موسسه و براساس دستور رییس کل بانک مرکزی، پی گیری موضوع در دستور کار معاونت نظارتی بانک مرکزی قرار گرفت.

جباری با اشاره به رویکرد بانک مرکزی در خصوص ساماندهی موسسات مالی و اعتباری اظهارکرد: تجمیع موسسات قرض الحسنه در این راستا صورت می گیرد.

اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری فقدان توانایی در تعهدات و اعطای تسهیلات، موجب تجمعات اعتراض آمیز سپرده گذاران موسسه قرض الحسنه نصر بناب در شهرهای تبریز و بناب شد.

صندوق قرض الحسنه نصر بناب از سال ۸۱ فعالیت خود را آغاز کرده و اقدام به اعطای تسهیلات با کارمزد پایین می کرد.

بانک قرض الحسنه رسالت هم سال گذشته مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی اخذ کرد.

این موسسه از سال ۷۶ فعالیت خود را به صورت صندوق قرض الحسنه شروع کرده و در زمان حاضر در سراسر کشور دارای شعبه است.

بانک قرض الحسنه رسالت دارای یک شعبه در شهر تبریز بوده و درصدد دایر کردن سه شعبه دیگر است.

کانال بناب نیوز در تلگرام

۹ نظر

 1. IP: 95.*.*.182

  بدلیل ناامنی مالی و عدم اعتماد صورت گرفته ، فعلا احتمال خروج سرمایه و سپرده ها زیاد است. یعنی مردم دلشان خواهد خواست که سرمایه خود را از خیابان دانشجو بیرون بکشند و تا زمانی که رسالت جای پا برای خود بازکند و مردم خود را با شرایط بانک رسالت وفق دهند مدتی زمان خواهد برد. پس از آن سرمایه ها بتدریج بسوی رسالت برخواهد گشت. برای پرکردن این خلا رسالت می تواند هم از اعتبار ۸۴۰ میلیاردی نصر و هم منابع مالی خود استفاده نماید. راز موفقیت رسالت در بناب این است که کسی را ناراضی برنگرداند یعنی سود سپرده های زمان توقف نصر را بپردازد. در پرداخت وام که مدت انتظار سپرده اشخاص بسر آمده ، تعجیل و از جریمه دیرکرد اقساطی که به سبب رکود فعالیت نصر حاصل شده صرف نظر نماید مگر اقساطی که به عمد پرداخت نشده باشد.

 2. IP: 78.*.*.23

  اونوقت تکلیف کارکنان و هیئت مدیره کنونی چی میشه؟ در ضمن دیگه موسسه ای بناب نصر نخواهیم داشت و رسالت شعبه خودشو میاره بناب؟؟؟

  از دوستان اگه اطلاع دارن لطف بفرمایند و توضیح دهند

  • IP: 95.*.*.8

   فکر نکنم نیرو های فعلی را تعدیل کند و بجای آن نیروی صفر کیلومتر بیاره . در هر صورت این نیروها خبره هستند و آشنا به محیط و مشتریان. احتمال آن که قدری کاهش یا افزایش نیرو داشته باشد ممکن است ولی عاقلانه نیست که نیروی بومی را خلاص و نیروی خام بیاورد. اگر نیرو ها در پست خود ابقا شوند ساعات کاری شان نظام مند می شود و مسائل بازنشستگی و بیمه هم همانند دیگر شعبات رسالت می شود. باید منتظر ماند و دید. این باری است که بردوش رسالت از طرف بانک مرکزی گذاشته شده است. همچنین رسالت باید شکر گذار باشد که در شهری شعبه می زند که گردش مالی زیادی دارد. احتمالا مکان رسالت در خیابان دریا خواهد بود.

   • IP: 78.*.*.23

    ممنون از شما دوست گرامی

   • IP: 2.*.*.156

    از قرار معلوم این صندوق با نام بانک قرض الحسنه ی رسالت از چند روز دیگه در خیابان دریا (سه راه طالقانی) در مغازه ای اجاره ای شروع به کار خواهد کرد و بانک رسالت هم مقر قبلی صندوق واقع در خیابان دانشجو را برای فروش خواهد گذاشت.
    و از کارکنان قبلی صندوق هم خبری در موسسه ی جدید نخواهد بود و گویا معطلی این چند ماهه ی ادغام هم به خاطر همین بوده که رسالت اصرار داشته که کارکنان صندوق رو به خدمت نگیره و بعد از ماهها مقاومت کارکنان صندوق ، آخرش پیروز میشه ..!!
    از هر چه بگذریم همین که خیابان دریا برای این منظور انتخاب شده باید به فال نیک بگیریم و منتظر رونق بیشترش باشیم.

  • IP: 2.*.*.230

   به نظرمن کارمندی که موجودی بانکش دستش نباشه وبه عبارت دیگر دخل وخرج بانکش دستش نباشه همون بهترکه اخراج شه.یه بچه هم میدونه که اگه به یک حساب قرض الحسنه سه بار همزمان وام بدی خوب هم پدر بانک میسوزه هم پدر ماماباخته ها.

 3. IP: 2.*.*.117

  با سلام
  دوستان -مسئولین-بزرگان شهربناب
  ایا تا به حال از اداره کنندگان صندوق نصر پرسیدین که عدالت و برادری که به نشانه اخوت در ارم موسسه و منشور کاری خود تعریف کرده اند را ایفا نموده اند؟ آیا از اقای (ع) پرسیدین که با سرمایه شخصی نمیتوان سوار ماشین بنز الگانس شد؟آیا جواب محبت ها و خوبی های مشتریان را اینگونه پاسخ می دهند؟ بنده خودم شاهد بودم که چطور زنی برای برداشت دویست هزار تومان از حساب خود برای ترخیص بچه اش با مدارک بیمارستان آمده بود با خفت و خواری سرش داد زدن و گفتن پول نداریم.آیا این بود معنی قرض الحسنه!!!!؟ آیا این بود جواب امانتداری مردم!!!!!!!!!!؟ ایا مسئولین صندوق فکر میکنن سود و بهره ای که از پول مردم از بابت خرید و فروش شخصی بدست اورده اند از گلویشان پایین خواهد رفت.؟؟؟؟ ایا عدالت علی در نگهداری بیت المال اینگونه بود؟؟؟؟؟ وای بر کسانی که از روز عدالت الهی غافلند .انجا که خداوند نیز از حق الناس نخواهد گذشت. پس بروند و جواب پس دهند که وعده خدا نزدیک است.

  • IP: 95.*.*.21

   روزگاری تعداد نوع بشر در کره زمین اندک و منابع زمین سرشار. انسان همانند شیر وحشی به قدر نیاز خود می خورد و به مواهب طبیعت تجاوز نمی کرد. هرچه تعداد نفوس بیشتر شد سهم بشر از منابع کم تر شد. طوری که بشر به فکر تجاوز به حقوق دیگران افتاد تا سهم خود و احیانا سهم دیگران را به زور – حیله – ترفند – کلاهبرداری – کشورگشایی – حکومت – و … بدست آورد. اگر حقوق خود را ازدست داده اید نشانه هوشیاری دیگران برای غارت سرمایه شما از چنگ تان و غفلت شما در این دنیای وحشی است. این کل داستان است . اما آنجه کلید جهان را استازت زده بی کارننشسته است . تقریبا تا حدودی که وسع فکر ماست ، ما ندیدیم کسی را که با تجاوز به حقوق دیگران عاقبت خوبی داشته باشد. اگر تصور می کنید که نصر ظلم کرده و این تصور شما به حقیقت نزدیک باشد تاوانش باید پرداخت شود امروز نه فردا فردا نه در نسل بعدی متجاوزان. اما یک طرفه نمی توان قضاوت نمود. باید باشند تا از خود دفاع کنند.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*