جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

فرماندار بناب: بدون پرداخت تسهیلات، کشاورزان با مشکل برق دار کردن چاه ها مواجه هستند

فرماندار بناب با اشاره به بالا بودن هزینه برق دار کردن چاههای کشاورزی گفت:برای برق دار کردن چاههای کشاورزی هیچ گونه تسهیلات کم بهره پرداخت نمی شود و این موضوع باعث شده کشاورزان با مشکل مواجه شوند.

فرماندار بناب
به گزارش بناب نیوز، فرج اللهی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان بناب گفت: بدون احتساب هزینه های انتقال برق قیمت امتیاز یک رشته برق معادل ۳۵۰ میلیون ریال است و کمتر کشاورزی از استطاعت مالی برای تامین این هزینه برخوردار است.
وی خاطر نشان کرد : پرداخت وام های با بهره ۱۵ الی ۱۸ درصد از منابع داخلی بانکها نیز چاره این مشکل نیست و باید سازمان جهاد کشاورزی برای این منظور تسهیلات ارزان قیمت منظور نماید .
فرماندار بناب تعداد چاههای برق دار شده در بناب را ۴۵ مورد اعلام کرد و گفت: تا پایان امسال باید ۱۵۰ حلقه چاه در این شهرستان برق دار شود.
فرج اللهی با اشاره به اینکه طبق تصمیم استاندار محترم باید تعهدات سند توسعه و تدبیر شهرستان تا ۲۱ بهمن سال جاری محقق شود گفت: مدیران شهرستان باید برابر تکالیف مشخص شده با تلاش مضاعف نسبت به تحقق این تعهدات اقدام کنند .
وی با انتقاد از برخی مدیران در عدم تحقق وظایف محوله گفت: پیگیری بعضی مدیران در زمینه تحقق هسته های کلیدی سند توسعه کند بوده و اگر این روند ادامه یابد سالها طول می کشد تا تعهدات پایان یابد .
فرماندار بناب همچنین از قرار دادن بعضی از سرمایه گذاران در بورکراسی اداری اظهار ناخرسندی کرد و گفت: این امر باعث شده سرمایه گذاران رغبتی برای مشارکت در طرحهای اجرائی در بخشهای مختلف نداشته باشند.
وی خاطر نشان کرد : حتی بعضی از بانک ها با قوانین دست و پاگیر مانع رفع موانع تولید در شهرستان می شوند و حتی افرادی که از طریق ستاد استانی برای اخذ وام مراجعه می کنند را به مشکل می اندازند.
فرماندار بناب گفت: اینجانب تا حصول نتیجه کامل مشکلات واحدهای صنعتی را شخصا پیگیری می کنم و بانکها باید قوانین خود را به نفع مردم و تولید کنندگان اصلاح کنند.

خبرنگار بناب – پورملا اقدم

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 139.*.*.94

    البته قرار بود هزینه برقدار کردن چاههای اب توسط وزارت نفت از محل صرفه جویی سوخت موتور های اب پر مصرف قدیمی تامین شود که عمدا فراموش شد

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*