دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

تک تک افرادی که در ادارات مرتکب تخلف می‌شوند باید منتظر برخورد باشند

فرماندار بناب با بیان اینکه تک تک افرادی که در ادارات مرتکب تخلف می‌شوند باید منتظر برخورد باشند، گفت: افرادی که در ادارات حق و حقوق ارباب رجوع را زیرسئوال می‌برند و حاکمیت را زیر پا می‌گذارند باید با اینگونه اشخاص برخورد شود.

فرماندار بناب

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه کمیته تحول اداری شهرستان بناب با بیان اینکه رعایت قانون باید سرلوحه کار مسئولان و کارکنان در ادارات مدنظر قرار بگیرد؛ اظهار داشت: تک تک افرادی که در ادارات مرتکب تخلف می‌شوند باید منتظر برخورد باشند و وظیفه نهادهای نظارتی نیز کنترل و برخورد است.

وی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ما به عنوان خدمتگزار مردم و کارگزاران دولت اسلامی هستیم و مردم نیز ولی نعمت هستند.

فرج‌اللهی تأکید کرد: وظیفه ما خدمت صادقانه و قانونی به مردم است!

رئیس شورای اداری شهرستان بناب با بیان اینکه رعایت تقوا و پرهیزکاری اولین عاملی است که انسان را از رفتن به سمت کارهای خلاف باز می‌دارد؛ افزود: دینداری، تقوا و پرهیزکاری است که می‌تواند انسان را از نزدیک شدن به گناه باز دارد.

فرج‌اللهی با تأکید بر ضرورت کنترل کارکنان زیرمجموعه خود توسط مدیران شهرستان اظهار کرد: مسئولان باید رفتار و عملکرد کارکنان تحت مدیریت خود را رصد و کنترل و سعی کنند روحیه دینداری و تقوا را در پرسنل ادارات خود تقویت و افزایش دهند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی کارمندان بی‌انگیزه در برخی ادارات شهرستان از مسئولان خواست با بالا بردن انگیره خدمت به مردم از سوی کارکنان آنها را نسبت به انجام وظایف  و مسئولیت‌های خود آشنا کنند.

فرماندار شهرستان بناب به اتفاقات اخیر شهرداری بناب نیز اشاره‌ای کرد و گفت: در شهرداری بناب نیز نیروهای مؤمن، مسلمان و پاکدست زیادی در حال خدمتگزاری به مردم هستند ولی اصلاحاتی که در حال انجام است امیدواریم برای خدمت به شهروندان عزیز باشد.

فرج‌اللهی بحث اصلی و مهم در تحول اداری را بازبینی در فرآیندها برای ارائه و تسهیل خدمت بیشتر به مردم برشمرد.

این مسؤول استفاده از تکنولوژی‌های روز و نرم افزارهای مناسب در نظام اداری و آموزش الکترونیکی را حائز اهمیت خواند و افزود: انجام تحول اداری در راستای آسیب شناسی فرآیندهای اداری و تبیین نقاط ضعف و قوت ضروری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب همچنین غنی‌سازی مدیریت منابع انسانی، استاندارد سازی و یکپارچه‌سازی نظام اطلاعات و ارتباطات و تعالی فرهنگ و رفتار سازمانی را جزو اصلی‌ترین مباحث در تحول اداری عنوان کرد.

فرج‌اللهی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: هم اکنون در سطح شهرستان ۱۲ اداره به شبکه دولت وصل هستند که درصدد هستیم تا پایان سال‌جاری تمام ادارات شهرستان به سیستم دولت الکترونیک متصل شوند.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح درصدد حذف مکاتبات کاغذی هستیم.

فرماندار بناب با تأکید مجدد بر ضرورت اجرای طرح تکریم ارباب رجوع در ادارات یادآور شد: عدم اجرای این طرح از ناحیه هیچ رئیس و کارمندی قابل قبول و قابل بخشش نیست و ادارات باید خود را مکلف کنند تا با مراجعان به ادارات برخورد صحیح داشته باشند.

فرج اللهی گفت: به زودی اکیپی در این ارتباط در شهرستان تشکیل و مسائل را در ادارات رصد خواهند کرد.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

۲ نظر

  1. IP: 95.*.*.139

    انشاا…. قطعا عملکرد کارمندان و روسای ادارات باید زیر ذره بین قرار گیرد تا شاهد بی نظمی ها در ادارات مختلف نشویم. در وحله اول باید عزیزان حاضر در حراستهای ادارات بررسی شوند چرا که حراست معنی حراست از حقوق شهروندان و حتی کارکنان در ادارات است. اگر این عزیزان دچار انحراف شوند قطعا ما موارد مشابه شهرداری را خواهیم دید./ بر این اساس همانطور که فرماندار محترم مان بیان داشتند ادارات مختلفی که با مردم در ارتباط هستند باید زیر ذره بین قرار گیرند و در برابر نا مهربانی ها و تخلفات انها نباید مماشات شود. اگر به نیازهای شهروندان و خواستها و درد دلهای انان توجه نشود و کسی نباشد که به درد دل مردم گوش کند یعنی به نظام مقدسمان بی توجهی کرده و به حاکمیت کشور دهن کجی میکند.انتقاد از عملکردها بسیار خوب است به شرطی که انتقادات از روی حس انسان دوستی و وطن پرستی باشد بسیار زیباست.چناکه مسئولین رده بالای نظام مقدسمان نیز همیشه بر نقدهای منصفانه تاکید دارند .انتقاد و نقد صرفا برای بهبود اوضاع مختلف مردم و مسئولین است .زندگی ایده آل ارزوی قلبی همه مردم است.

    • IP: 2.*.*.159

      جناب محسن ، اگر مسئولین رده بالا تحمل شنیدن انتقادها و نظرات مخالف را داشتند، الان شرایط کشور این نبود و هیچ مسئول رده پایینی هم جرات بدرفتاری با مردم را نداشت.درسته که همیشه شعار دادیم ولی در عمل تحمل مسئولین خیلی پایین هستش

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*