دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

انتقاد فرماندار بناب از عدم حمایت مسئولان استانی / ثبت همایش دوچرخه سواری بناب در فهرست آثار ملی

فرماندار بناب از عدم حمایت مسئولان استانی و کشوری از موضوع استفاده و ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در کشور انتقاد کرد.

فرماندار بناب

به گزارش بناب نیوز، هجدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب ظهر امروز در حالی برگزار شد که با استقبال بی‌نظیر  و پرشور مردم شهرستان بناب و طی ۴ کیلومتر از ابتدای خیابان لاله تا پارک فدک بناب با دوچرخه مواجه شد و البته عدم حضور مسئولان استانی و کشوری در این همایش قابل تأمل بود!

با وجود اینکه طی سال‌های قبل شاهد حضور معاون وزیر در همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب بودیم، متأسفانه در همایش امسال حضور مسئولان وزارتی به سطح معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی تنزل یافته بود و این در حالی است که استقبال ۲۰ هزار نفری مردم از همایش نسبت به سال های گذشته بیشتر بود.

امیدواریم از سال‌های آتی مسئولان و دست اندرکاران برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب اهتمام لازم را در این خصوص به‌عمل آورند.

ثبت همایش دوچرخه سواری بناب در فهرست آثار ملی

بر اساس این گزارش، فرماندار بناب در این مراسم گفت: قول می دهیم نسبت به ثبت همایش دوچرخه سواری بناب در فهرست آثار ملی به نام این شهرستان اقدام کنیم.

ولی‌الله فرج اللهی در هجدهمین همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب در جمع دوچرخه‌سواران این شهرستان با تأکید بر گسترش و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در بناب گفت: با وجود محدودیت‌های مالی همایش تعطیل شده دوچرخه‌سواری بناب را از سال ۹۳ مجدداً برقرار کردیم.

وی افزود: امروز اگر می خواهیم مشکل ترافیک شهرها حل شود و عدم تحرک که ریشه بسیاری از بیماری هاست، حل شود و یا اگر می خواهیم از آلودگی شهری شهرها که درگیر آن هستیم، بکاهد، باید در جهت ترویج فرهنگ دوچرخه سواری قدم برداریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب همچنین با بیان اینکه دوچرخه در کشور مظلوم واقع شده است؛ تصریح کرد: زیرساخت های استفاده از دوچرخه باید در کشور تقویت شوند که متأسفانه این زیرساخت ها وجود ندارند.

فرج اللهی با انتقاد از عدم حمایت مسئولان استانی و کشوری از موضوع استفاده و ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در کشور افزود: مسئولان استانی و کشوری حمایت‌های لازم را از این موضوع نکرده‌اند و این جای تأسف دارد.

وی سپس با اشاره به شاخصه‌های مهم شهرستان بناب خاطرنشان کرد: بناب در بخش صادرات، کار و تلاش، صنعت، شهر دانشگاهی، شهر تولید، شهر فرهنگ، شهر دینداری و شهر کباب ایران بوده و رتبه های اول را داراست.

فرماندار بناب افزود: از آنجایی که بناب با دوچرخه عجین است و وجود ۷۰ هزار دستگاه دوچرخه در بناب در کنار سایر ظرفیت ها و پتانسیل ها در بحث دوچرخه نیز رتبه اول استان و کشور را داراست.

فرج‌اللهی تأکید کرد: ثبت ملی همایش دوچرخه‌سواری بناب نیز در دستور کار مسئولان شهرستان بوده و فعالیت‌هایی را از مدت‌ها پیش آغاز کرده‌ایم و این نوید را به همشهریان می دهیم که می خواهیم این همایش را بنام بناب به ثبت برسانیم.

بناب شهر دوچرخه

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب نیز در این همایش ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری هجدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب از همکاری فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر، اورژانس، نیروهای انتظامی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و سایر ادارات، مدیران واحدهای تولیدی در برگزاری این همایش تقدیر کرد.

سیدمجید یزدانی افزود: بناب شهر دوچرخه ایران است و هیچ شهری نمی‌تواند این عنوان را از بنابی‌ها بگیرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بناب تأکید کرد: اگر مسئولان شهرستان و مردم تلاشگر بناب در این زمینه کمی تعلل کنند، دوچرخه بناب بنام شهرهای دیگری به ثبت خواهد رسید.

یزدانی تصریح کرد: از مسئولان استان و شهرستان علی‌الخصوص نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان میراث فرهنگی انتظار دارم در جهت ثبت همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب اهتمام کنند.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 5.*.*.105

    عدم حضور یا حضور مقامات عالی رتبه تاثیری در عملکرد مردم در استقاده از دوچرخه نخواهد داشت. ازفقیر و متوسط و ازکوچک و بزرگ همه دوچرحه میرانند و این بخشی از فرهنگ ماست.تنها مسئولین ادارات واساتید دانشگاه (بجز آقای سلیمانفام) دوچرحه نمی رانند و شاید آنرا بی کلاسی حساب می کنند. متمدن ترین بخش اروپا کشورهای اسکاندیناوی هستند که اغضای دولت و مجلس دوچرخه می رانند. اگر فرماندار وبخشدار و شهردار و شورای شهر و روسای ادارات و اساتید دانشگاه و تاجران وصادرکنندگان شهر دوچرحه نمی رانند یعنی اینکه تا رسیدن به پای اسکاندیناوی ها فاصله زیاد داریم. حق این بود که مسئولین شرکت کننده در مراسم بصورت نمادین با دوچرحه قاطی مردم می شدند. تا آنجا که من رصد کردم چنین چیزی ندیدم!

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*