دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

برای اولین بار در کشور / رونمایی از دستگاه خشک کن خورشیدی وکیوم در بناب

دستگاه خشک کن خورشیدی وکیوم برای خشک کردن بهداشتی انگور با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در بناب رونمایی شد.

photo_2016-11-09_20-27-45

به گزارش بناب نیوز، مجید یاریگر معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی بعد از ظهر امروز در حاشیه رونمایی از این دستگاه به خبرنگاران گفت: این دستگاه بر اساس سفارش این شرکت و در راستای ارتقای کیفیت مواد اولیه واحدهای خوشه کشمش بناب، ملکان و مراغه توسط مرکز تحقیقات کشاورزی استان طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: مشکلات موجود در روش فعلی خشک کردن انگور ایده ساخت این دستگاه را به ما داد و بر اساس قراردادی که بین شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان کارفرما و مرکز تحقیقات کشاورزی استان به عنوان مجری طرح منعقد شد طراحی و ساخت آن به انجام رسید.

یاریگر با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای طراحی و ساخت این دستگاه ۱۲۰ میلیون ریال هزینه کرده است ادامه داد:‌ این دستگاه از امروز در اختیار خوشه سبزه و کشمش مراغه،‌ بناب و ملکان قرار خواهد گرفت تا بهره‌برداری از آن را آغاز کند.

وی اضافه کرد:‌ قابل حمل بودن این دستگاه، قابلیت استفاده در مزارع، استفاده از انرژی خورشیدی، کاهش زمان خشک شدن، خشک شدن محصول در دمای پایین،‌بهبود کیفیت و رنگ محصول از جمله مزیت های این دستگاه نسبت به روش سنتی است.

یاریگر با بیان اینکه پس از بهره‌برداری آزمایشی خوشه صنعتی مربوطه از این دستگاه و تایید نهایی مراحل تجاری سازی آن آغاز شده و به عنوان یک ایده سرمایه گذاری برای تولید توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود،‌افزود:‌ هزینه تمام شده پایین این دستگاه مشوق و مزیتی برای استفاده عمومی کشاورزان است.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*