جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

انتقاد فرماندار بناب از هزینه های سرسام آور آموزشگاههای خصوصی بناب

فرماندار بناب از برگزاری کلاسهای فوق برنامه با هزینه های سرسام آور در آموزشگاههای خصوصی این شهرستان انتقاد کرد.

فرماندار بناب

به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب گفت: این آموزشگاهها با به راه انداختن کلاس های فوق برنامه به نوعی بازار سیاه بوجود آورده اند و متاسفانه تعدادی از معلمان هم به این موضوع دامن می زنند که مورد نارضایتی اولیاء دانش آموزان است.
وی افزود: از آنجایی که این آموزشگاهها زیر نظر آموزش پرورش اداره می شوند باید از نظارت کافی برخوردار شوند تا ریشه تمام بی نظمی ها و سوء استفاده احتمالی خشکانده شود وبه صورت معقول و قانونمند فعالیت کنند.
رییس شورای آموزش و پرورش بناب همچنین با اشاره به اینکه ۱۷ باب از مدارس بناب در حال بازسازی است گفت: همچنان ۳۷ مدرسه دیگر بناب نیازمند بازسازی و سه مدرسه نیازمند مقاوم سازی است.
فرج اللهی افزود: مدارس خیر ساز این شهرستان به سرعت در حال تکمیل هستند و امیدواریم تا سال تحصیلی آینده به کمک خیرین این مدارس را وارد چرخه آموزش و پرورش بکنیم.
وی به تغییر سیستم گرمایشی مدارس بناب به موتورخانه و یا پکیج اشاره کرد و افزود: امسال با صرف ۱۲ میلیارد ریال بخاریهای نفتی و گاز سوز از مدارس این شهرستان جمع آوری شده است.
رییس آموزش و پرورش بناب نیز از کمبود خدمتگزار و سرانه آموزشی این شهرستان اظهار ناخرسندی کرد و گفت:۱۷۰ مدرسه در شهرستان بناب فعالیت دارند که فقط ۵۶ نفر خدمه خدماتی وجود دارد و متاسفانه دانش آموزان از داشتن فضای شاداب و تمیز در بیشتر مدارس محروم اند.
داود اسد زاده افزود:امسال برای هر مدرسه بناب یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اختصاص یافته که بسیار ناچیز است و مدارس صرفاً با حمایت های مالی اولیاء اداره میشوند.
وی با اشاره به اینکه امسال به ۴۳۳ نفر از دانش آموزان بی بضاعت  مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال کمک مالی شده است افزود:برای ساماندهی کمک به دانش آموزان بی بضاعت و پرهیز از کمک های جزیره ای، مجمع خیرین حمایت از دانش آموزان بی بضاعت در این شهرستان تشکیل شده است.
وی همچنین خواستار نوسازی آزمایشگاهها و کتب کتابخانه های مدارس این شهرستان شد.

خبرگزاری صدا و سیما

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*