دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

دانشگاه آزاد واحد بناب همچنان بدون رئیس!

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه دانشگاهی در این شهرستان بیش از دو ماه است که بدون رئیس اداره می‌شود.

دانشگاه آزاد بناب

به گزارش بناب نیوز، احمد امیری ریاست این واحد دانشگاهی بیش از دو ماه است که به دلایل نامعلومی از مسئولیت خود استعفا و کناره‌گیری کرده و این در حالی است که معاونت آموزش این واحد و معاونت دانشکده سمای این واحد نیز از مدت ها پیش استعفای خود را تقدیم رئیس واحد کرده‌اند.

از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب هم اکنون با داشتن قریب به ۵ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در چارت سازمانی این مجموعه بعنوان واحد بسیار بزرگ مطرح است و همواره یکی از دانشگاه های بزرگ منطقه محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد هرگونه تعلل و تأخیر در معرفی رئیس این واحد دانشگاهی خسارت های جبران ناپذیری را در نحوه مدیریت و عملکرد بخش‌های مختلف این واحد به جا خواهد گذاشت. همچنانکه به دلیل استعفای مسئولان این واحد معمولاً در جلسات اداری و فرهنگی شهرستان نیز شاهد غیبت آنها هستیم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب از بدو تأسیس تاکنون مدیریت هفت رئیس را تجربه کرده و حال معلوم نیست هشتمین رئیس این واحد چه کسی خواهد بود؟!

با وجود اینکه در محافل مختلف اسامی افراد متعددی برای تصدی این مسئولیت مطرح است اما این ها همه گمانه زنی های معمول بوده و باید به انتظار نشست و دید که در این کشمکش جدی بین مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و مرکز و حتی مسئولان شهرستان بناب چه کسی پیروز میدان خواهد بود.

پرواضح و مبرهن است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و دانشجویان آن برای پیشبرد و ارتقای مسیر بالندگی در عرصه علم و دانش نیاز جدی به مدیریتی دارند که بتواند این مسیر ترقی و تعالی را هرچه سریع تر و به نحو بهتر به سرمنزل مقصود رهنمون سازد.

از طرفی، دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی اوایل هفته جاری در سفر به تبریز در دیدار جمعی از نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با وی اعلام کرد که «عزل و نصب‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس آیین‌نامه مشخص و مدون صورت می‌گیرد.»

او همچنین با تأکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی هیچ عزلی انجام نمی‌شود مگر آنکه حجت شرعی و قانونی لازم را داشته باشد؛ تصریح کرد: انتصابات نیز در این دانشگاه با توجه به شایستگی افراد صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مشی مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس تعامل و احترام به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است؛ گفت: کارها در چارچوب قوانین و مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولت و مقررات هیأت امنای مرکزی دانشگاه است و ما بر اساس این قوانین در جهت صرفه و صلاح دانشگاه و حفظ منافع واحدهای استان‌ها گام بر می‌داریم.

سخنان دکتر میرزاده را با هر میزانی که مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد، بسیار متین بوده و چیزی جز گام‌های استوار و اصولی در راستای شایسته سالاری و ارجحیت شایستگان بر غیر آن در عزل و نصب‌ها نیست و مبتنی بر احترام به همه دیدگاه‌ها در جامعه مدنی بیان شده‌اند.

اما با این تعابیر و تفاسیر، امیدواریم در کنار رعایت این موارد مطالبات دانشجویان و اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی نیز در انتصابات مدنظر قرار بگیرد.

گفتنی است، دکتر احمد امیری از شهریور ماه سال ۱۳۹۱ مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب را عهده دار شده و در طول چهار سال مدیریت خود در این واحد دانشگاهی با اجرای دو مرحله تعدیل نیروی انسانی همواره دوره پرچالش و بحث برانگیزی را در این دانشگاه پشت سر گذاشت.

**************

نگارنده جاوید بنابیان

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 82.*.*.66

    تا وقتی که مدیریت به صورت اتوبوسی باشه همین روال ادامه داره.میخوام ببینمت استان نمیتونه جلوی نماینده ما وایسه و نذاره که لابی گری تو یه محیط علمی اتفاق بیافته یا نه.اگه نتونه واقعا باید فاتحه مدیریت علمی و بر روی لیاقت رو خوند.همشهریان ببینین اقای نماینده کی رو معرفی کرده و استان کی رو.اخه خجتی کجا و دکتر ابراهیم پور کجا.قضاوت با شما.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*