جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

امام جمعه بناب: نحوه عزاداری برای امام حسین(ع) باید حساب شده و سنجیده باشد

امام جمعه بناب گفت: زیارت امام حسین(ع) بهترین اعمال و موجب افزایش طول عمر و موجب حفظ جان و مال می شود و نحوه عزاداری برای امام حسین(ع) باید حساب شده و سنجیده باشد.

امام جمعه بناب

به گزارش بناب نیوز،حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان بناب با تسلیت ایام اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: بحمدالله امسال مراسم راهپیمایی اربعین حسینی(ع) با شکوه تر از قبل برگزار می شود.

وی با بیان اینکه روز به روز بر عشق مردم به این مکتب و امام حسین(ع) اضافه می شود؛ تصریح کرد: در اربعین عظمت سالار شهیدان مشخص می شود و یک تبلیغ جهانی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب با تأکید بر اینکه کیفیت عزاداری برای امام حسین(ع) باید حساب شده و سنجیده باشد؛ افزود: عزاداری برای امام حسین(ع) باید طوری باشد که مورد رضایت خداوند و امام عصر(عج) قرار گیرد.

حجت الاسلام باقری بنابی گفت: برخی اشعار، نوع عزاداری ها و ساز و آوازها در شأن امام حسین(ع) نیست و قطعاً این حرکات شرک بوده و امام عصر(عج) و امام حسین(ع) از آن بیزار هستند.

وی با تأکید به بهره برداری حداکثری از فرصت اربعین اظهار کرد: باید زیارت اربعین را به یک مکتب تبدیل کنیم و قطعاً با رعایت شرایط زیارت و آداب سفر دعاها مورد استجابت بیشتر قرار خواهد گرفت و زمانی که امام حسین(ع) را زیارت می کنیم باید محزون، غمگین، غبارآلود، تشنه و گرسنه باشیم و اینطور حضرت سیدالشهدا(ع) به شهادت رسیده اند.

خطیب جمعه شهرستان بناب مکتب سیدالشهدا(ع) را حاوی درس های بسیاری دانست و افزود: امیدواریم همه زائران اربعین با سلامتی عازم شوند و به سلامتی با اعمال مقبول برگردند.

حجت الاسلام باقری بنابی باز شدن راه های کربلا برای زیارت را مدیون رشادت و جوانمردی جوانان کشور اسلامی دانست و گفت: ما مدیون این شهدا هستیم و باید قدردان این نعمت باشیم و در هر زیارت باید آن ها را دعا کنیم.

وی در ادامه خطبه های نمازجمعه شهرستان بناب با بیان اینکه به شهدا بدهکاریم؛ خاطرنشان کرد: به رزمندگان مدافع حرم که از ناموس و شرف مسلمانان دفاع می کنند درود و صلوات می فرستیم و اگر تلاش و فداکاری مدافعان حرم و تدابیر مقام معظم رهبری نبود دشمنان نظام در مرزهای این کشور مشغول جنگ با رزمندگان ما بودند. لذا برای همه مسلمانان فرض است که به هر نحو ممکن از مدافعان حرم حمایت نموده و در تقویت آن ها تلاش کنیم

مهر

کانال بناب نیوز در تلگرام

۳ نظر

  1. IP: 5.*.*.154

    دولت عراق برای کاترین بیگلو مستند ساز هالیود با یک کیسه پول۲۰۰ میلیون دلاری اجازه داده از مراسم اربعین حسینی فیلم مستند بسازد.ظاهرقضیه خوب است.چرا که این جریان تبلیغ می شود. اما واقعیت چیز دیگری است. آیا هالیوود حاضر است که شیعه را تبلیغ نماید؟ آنها روی بخش هایی نظیر قمه زنی عربهای کم سواد و فقیر شیعه زوم خواهند کرد وازبخش هایی از فیلم علیه شیعیان استفاده خواهند نمود. حالا بیا وبه این بخش ازشیعه های متحجر فهماند که عشق به حسین با قمه و خون آنهم علیه خود سازگار نیست. علما مسئله را نکوهش ، جامعه با سواد آنرا نکوهش کرده اند. قمه زنی درمیان عربها مرسوم نبوده وبعدا ازایرانیها یاد گرفته اند.ایرانیها هم خصوصا آذربایجانیها درزمان شاه عباس ازطایفه قزلباش یاد گرفته اند. فزلباش فدائیان شاه عباس وشاه اسماعیل صفوی بودند که سر خودرا میتراشیدند.فزلباش ها هم ازعثمانی وارد لشکر شاه شده بودند.بنابر این قمه زنی مطرود است وامروز علیه امام حسین است.چگونه باید به این احمق های چسبیده به حسین درس تاریخ ودرس دین داده واین فجایع را خاتمه داد. اینها سواد درست و حسابی ندارند وبه خود زحمت نمی دهند سابفه این کارخلاف را از لابلای کتاب های تاریخ دربیاورند.یعنی کتابخوان نیستند.خضرتعالی میتوانید با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت امورخارجه ،کشور عراق را قانع نمایید که حضور فمه زنان دربارگاه امام حسین کفر مطلق است واقدامی ضد شیعه که باید بعنوان جرم تلقی ومانع انجام آن شد.نترسید ازاین بخش کوچک که ممکن است ازحسین ودین قهر کنند. یک شیعه باسواد خصوصا باسواد سیاسی برتر از ۱۰قمه زن متحجر است.غرب را ول کنیم وبیاییم به همسایه ودوست بی دین مان(روسیه).سینمای روس از فمه زنی استفاده نموده و برای کودکان فیلم کارتونی و انیمیشن می سازد.یعنی اینکه ای فرزندان روس ! مبادا به شیعه نزدیک شوید چون اینها مردمی بدوی هستند ودرجامعه امروز جایی ندارند. همچنین این امر بین شیعه وسنی اختلاف می اندازد.

  2. IP: 2.*.*.179

    جناب hsn عزیز قزلباشها از عثمانی وارد نشدند و انها طوایف مختلف ایرانی و ترک بوده اند هرچند مطالب شما در بخش هایی مورد تاییده ولی این قسمت جای اشکال داره و میتونید برید به منابع یه نیم نگاهی بندازید

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*