دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

آیین تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب برگزار شد + گزارش تصویری

آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بناب در حالی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، فرماندار شهرستان بناب و جمعی از مسئولان و دست اندرکاران حوزه آموزش این شهرستان برگزار شد که در این مراسم از زحمات احمد امیری رییس سابق این واحد تقدیر و سیدعبدالله حجتی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب معرفی شد.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج‌اللهی فرماندار بناب در این آئین با اشاره به کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه‌ها به‌خصوص دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که منابع مالی دانشگاه آزاد از محل پرداخت شهریه دانشجویان تأمین می‌شود، لذا ضروری است مسؤولان دانشگاه برای تأمین منابع مالی منابع مالی جدیدی را تعریف کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان بناب در کنار علم یک شهرستان صنعتی و تولیدی است از این‌رو ضرورت دارد نسبت به ایجاد و دایر‌کردن رشته های فنی اقدام شود.

6_2016112114502680

فرج‌اللهی افزود: فارغ‌التحصیلان زیادی در رشته‌های نظری بی‌کار هستند و واحدهای تولیدی و صنعتی ما نمی‌توانند فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها را جذب کنند و جا دارد مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی به‌جای توسعه رشته‌های نظری توسعه رشته‌های فنی را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوان نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان در واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه اقدام کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با اشاره به امکانات ساختمانی و وجود آزمایشگاه‌های متعدد در واحد بناب خطاب به مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این واحد دانشگاهی می‌تواند با خدمات‌دهی به‌کل منطقه منابع جدید درآمدی برای خود تقویت کند.

فرج‌اللهی سپس با اشاره به بحث تعدیل نیروی انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب خطاب به ریاست قبلی این واحد اظهار کرد: در مقطعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب قریب به ۱۵ هزار دانشجو داشت و ۴۵۰ نفر نیرو نیز در آن مقطع بر اساس نیاز و قطعاً با هماهنگی و اطلاع مسؤولان جذب شده بودند.

وی افزود: نیروهایی که به هر‌عنوان جذب شده بودند با هزار امید و آرزو تشکیل خانواده دادند و بعد از ۱۰ سال کار تعدیل و اخراج آن ها کار اشتباهی است و در آن مقطع نیز از رئیس اداره تعاون، کلار و رفاه اجتماعی خواستم راه‌کاری قانونی حداقل برای پرداخت مطالبات نیروهای تعدیل شده پیدا کنند.

رئیس شورای تأمین شهرستان بناب خاطرنشان کرد: تبعات اجتماعی تعدیل نیروی انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب طی سه مرحله اعضای شورای تأمین شهرستان را به زحمت انداخته است.

فرج‌اللهی در ادامه سخنان خود از مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و آذربایجان‌شرقی خواست پرونده تعدیل و اخراج نیرو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب را ببندند و حداقل نیروهای تعدیل شده در مرحله آخر را به‌کار خود برگردانند.

دانشگاه ها به سمت کیفی سازی آموزشی حرکت کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی هم در این آیین تأکید کرد: هدف ما گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی، کاهش وابستگی به شهریه و افزایش اثربخشی دانشگاه آزاد اسلامی در حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است.

5_2016112114502680

سیدجواد انگجی با بیان اینکه شرایط امروز دانشگاه ها و دانشجویان متفاوت تر از قبل است؛ تصریح کرد: مطالبات و خواسته های دانشجویان نیز متفاوت تر از قبل بوده و بایستی دانشگاه های خود را با نیازهای امروزی تطبیق دهیم.

وی افزود: هم اکنون دو هزار و ۶۰۰ واحد و مجموعه دانشگاهی مختلف در کشور وجود دارد که ۱۵۵ مرکز و واحد دانشگاهی در استان آذربایجان شرقی قرار گرفته و دانشگاه آزاد اسلامی بایستی برای جذب دانشجو با ۱۵۵ مرکز دانشگاهی رقابت کند.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، هم اکنون در این استان ۳۵ واحد زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی اداره می شوند و واحد بناب از لحاظ فضا و امکانات موجود بعد از تبریز بهترین واحد استان و منطقه است.

انگجی اظهارکرد: یکی از اولویت های اصلی ما در برنامه ششم کاهش وابستگی به شهریه از طریق انجام امور اقتصادی و توجه به انجام طرح های دانش بنیان است و مهم ترین هدف دانشگاه کاهش وابستگی به شهریه و افزایش اثربخشی دانشگاه است.

تعدیل نیروهای مازاد دستاورد ۴ سال گذشته دانشگاه آزاد بناب

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز در ادامه این آیین طی سخنانی اظهار کرد: در ۴ سال گذشته اکثریت نیر و انرژی خود را صرف تعدیل نیروهای مازاد کردیم و آن را دستاورد دانشگاه می‌دانم.

3_2016112114502680

احمد امیری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب از نظر نیروی انسانی بی سامان‌ترین واحد دانشگاهی در کشور بود؛ تصریح کرد: بنده روزی که واحد بناب را تحویل گرفتم برای ۸۲ نفر نیروی رسمی و ۸ نفر قراردادی مجوز داشت که ۴۹۵ نفر در این واحد مشغول بودند و ۳۵۰ نفر نیروی مازاد بدون‌مجوز هیچ مرجعی در این واحد دانشگاهی مشغول به‌کار بودند.

وی سپس تعدیل نیروی انسانی را یکی از مأموریت های اصلی خود در این واحد اعلام کرد و افزود: بنده برای این کار آمده بودم که وضعیت بسیار اسفناک و نابسامان نیروی انسانی واحد بناب را درست کنم. لذا این موضوع نیاز به یک آسیب شناسی جدی دارد که این مشکل از کجا بوجود آمده و برای تأمین چه مقاصدی این نیروها جذب شده‌اند.

رئیس سابق واحد بناب تأکید کرد: نیروهای مازادی که در این واحد مشغول بودند از اولین روز جذب تا اخراج آن‌ها با محاسبه سود بانکی ۱۵ درصد دانشگاه بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد ریال به آنها پول پرداخت کرده است.

 امیری افزود: بنده در روزی که واحد را تحویل گرفتم ۸۸ میلیارد بدهکار بود ولی در عرض این مدت ۶۰ میلیارد ریال از بدهی‌های قبلی دانشگاه تسویه شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۵ هزار و ۲۰۰ دانشجو در این واحد و واحد سما مشغول به تحصیل هستند که ۶۰ رشته کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته در مقطع دکترا در بناب فعال است که طی یک‌سال گذشته در جهت افزایش رشته‌های تحصیلات تکمیلی ۷۰۰ درصد رشد داشته‌ایم.

تلاش می کنیم دانشگاه آزاد بناب را از وضعیت بحرانی خارج کنیم

رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز در این آیین با اشاره به پتانسیل بالای نیروی انسانی، هیأت علمی و کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب گفت: با استفاده از ایده های همکاران عزیز واحد بناب را از وضع بحرانی فعلی نجات خواهیم داد.

13_2016112114502680

سیدعبدالله حجتی با اشاره به تحصیل حدود ۴ هزار و ۷۰۰ دانشجو در واحد بناب افزود: بر اساس اطلاعات بدست آمده تا مهرماه سال‌آتی یک هزار و ۶۰۰ نفز از دانشجویان فعلی نیز فارغ التحصیل خواهند شد که تلاش می کنیم حداقل وضعیت موجود را حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: امروز بنده این واحد دانشگاهی را بر اساس آمار و ارقام موجود با ۷۲ میلیارد ریال بدهی تحویل می‌گیرم و امروز جهت پرداخت حقوق آبان‌ماه پرسنل واحد نیز ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کسری داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب در عین‌حال اظهار کرد: قول می دهم با همدلی، تعامل و همفکری با اساتید و کارکنان بزودی از این وضع بحرانی خارج شده و نشاط و ساختار سازمانی که واحد بناب قبلاً داشت، آن را به حالت قبلی خود برگردانم.

برپایه این گزارش، در آیین تودیع و معارفه رؤسای قبلی و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب جمعی از نیروهای تعدیل شده این واحد با تجمع در مقابل سالن محل برگزاری مراسم خواستار بازگشت مجدد به کار خود در این واحد دانشگاهی بودند.

فارس – تصاویر روابط عمومی دانشگاه آزاد بناب

کانال بناب نیوز در تلگرام

۱۴ نظر

 1. IP: 178.*.*.11

  جناب آقای دکتر سید عبداله حجتی
  انتصاب شایسته و بجای حضرتعالی به عنوان ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب که نشان از شایستگی و توانمندی های بر جسته شما در عرصه علم ،فرهنگ میباشد را تبریک عرض نموده وبا آرزوی موفقیت و توفیقات روز افزون برای شما ،از زحمات مدیران قبلی دانشگاه و تمامی زحمتکشان عرصه دانش نیز قدردانی مینمایم.
  با سپاس
  پرویز کشاورزی
  دانش آموخته دکتری تخصصی شهرسازی و مدرس دانشگا

  • IP: 91.*.*.160

   فقط تو یکی ماندی به فرزندانمان تدریس کنی
   وا اسفا

   • IP: 46.*.*.108

    جناب آقای محسن خان .سلام.به نظر میرسد این لحن صحبت شما جز عقده فردی نمی تواند منبع دیگری داشته باشد زیرا اگر منصف باشی و مختصر سوادی باید بدانی که اخلاق حکم میکند در مورد هر شخصی که تحصیلات تخصصی دارد حداقل اینگونه توهین آمیز صحبت نشود.که معلمی کار بسی محترم است واین لحن صحبت شما جز درد شخصی و عقده ورزی نیست.دوم اینکه اگر کسی مدرس دانشگاه هست حتما مجوز لازم را از مراجع ذی صلاح کسب کرده و شایستگی تدریس پیدا کرده است و پس شما لازم نیست قضاوت را با مختصر ی خودتان بسنجید.به امید روزی که قدر متخصصین و دلسوزان شهروند خود را بدانیم و باعث دلسردی دانشمندان خود نشویم.یا حق

   • IP: 217.*.*.242

    ایشون اتفاقا استاد خیلی خوبی هم هست و در حوزه تخصص خودشان یکی از بهترینهاست. محسن نگران تربیت فرزند خودت هستی واقعن اول از خودت شروع کن.دکتر کشاورز استاد بنده بوده و از نزدیک با تفکرات و دلسوزیهای ایشون آشنا هستم.پس وا اسفا به خودت که عقده داری.ایشون فقط به رسم ادب یک تبریک به ریاست جدید گفته و از روسای قبلی هم تشکر کرده.همین

 2. IP: 95.*.*.76

  ای کاش انتخاب بهتری داشتیم. شاید انتخاب از تبریز شاید بهتر از انتخاب ایشون میبود. از دید خیلی از شهروندان و کسانیکه به نوعی در طول معاونت ایشان از نحوه مدیریت ها و برخوردهای مختلف این استاد ، اگاه و مطلع بودند مالف تصدی این عزیز بنابی بودند. اما سیاست بازی ها در انتخابات و جولان دادن نمایندگان در این حوزه به ضرر شهروندان و شهر بناب میشود. کاش میشد دست نمایندگان در مجلس را از اموردانشگاه جدا میکردیم. کسی لایق تصدی این امر است که اهل علم و عمل باشد. نه سیاست باز .

 3. IP: 82.*.*.66

  خوده دکتر امیری به صدتای این آقا میارزید.

 4. IP: 91.*.*.85

  با سلام خدمت دوستان در انتخاب آقای حجتی ۲ مورد حساسیت زا وجود دارد که باعث بحث و گفتگوی بناب نیوزی های عزیز شده است: مورد اول ویژگی اخلاقی رئیس جدید می باشد که به گواهی اکثر کسانی که در دوره معاونت ایشان با ایشان سر و کار داشتند فردی مغرور خود شیفته و بد اخلاق و بدعنق بوده اند ( همانند یکی از مدیران حال حاضر دانشگاه آقای ف)حتی در بحث وجدلشان با دانشجویی (که کار عادی و روزمره شان بوده) فرموده اند ((تو می دانی با چه کسی طرف هستی؟)) و مورد دوم نحوه انتخاب ایشان بوده که صرفا به علت حمایت از نماینده محترم در دوران انتخابات بوده و حتی نماینده محترم گزینه اصلح استان را به خاطر گزینه خودشان وتو کرده اند

  • IP: 82.*.*.66

   بله دوست عزیز.گزینه پیشنهادی استان رو همه میشناسن و واقعا باعث تاسف هست که چطور اعزازی با وجدانش کنار اومد که دکتر ابراهیم پور رو قبول نکنن.من دکتر ابراهیم پور رو میشناسم به این آقا باج نمیداد ایشونم از ترسش جلوشو گرفت.

 5. IP: 176.*.*.245

  با سلام خدمت همشهریان عزیز. مشخص نیست رباست یک دانشگاه کوچک چه مزایایی دارد که این همه روش بحث میکتیم؟ سال های گذشته یکی از شاخص های عقب ماندگی دانشگاه های ما تعداد کم اساتید نسبت به تعداد دانشجو بود ولی الان بحث بر عکس شده. در برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد بناب نسبت استاد و کارمندان به دانشجو خیلی بالا تر از استاندارد جهانی است و این یعنی اینکه دانشگاه باید از هزینه های پژوهشی و عمرانی کم کنه و حقوق کارمندان مازاد رو بده. حالا روش جذب و استخدام اونها هم بماتد که با چه پارتی بازی هایی جذب شده اند

 6. IP: 91.*.*.143

  سخنان آقای امیری عالی بودند بحث تعدیل نیرو نیاز به یک مدیر فداکار داشت که آقای امیری این امر مهم را اجبارا انجام دادند چه میشود کرد وقتی نیروی انسانی و حقوق بگیر دانشگاه راننده شخصی نماینده محترم باشد و تنها وظیفه اش همان باشد چه انتظاری از آینده آن دانشگاه می رود.

 7. IP: 91.*.*.143

  جای بسی تأسف است به حال افرادی که که در موضوع تعدیل نیرو از دانشگاه اخراج شدند چون در حال حاضردر جیب آقای حجتی لیست بلند بالایی است که ملزم و مجبور هستند افراد ذکر شده در این لیست را که به طور حتم دهها نفر می باشند در دانشگاه استخدام کنند بدیهی است این لیست توسط نماینده محترم به ایشان اعطا شده است.

 8. IP: 5.*.*.128

  فقط همین مونده حجتی از خود راضی بیاد رییس شه. ایشون با اون اخلاق گندشون باعث شدن که من ادامه تحصیل ندم.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*