جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

تصفیه‌خانه فاضلاب بناب دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دهه مبارک فجر تصفیه‌خانه فاضلاب بناب به بهره‌برداری می‌رسد.

تصفیه خانه

به گزارش بناب نیوز، علیرضا ایمانلو اظهار داشت: عملیات اجرایی و تکمیلی تصفیه خانه فاضلاب بناب با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال با جدیت در حال انجام است و در دهه مبارک فجر امسال با حضور مقامات و مسؤولان کشوری و استانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در خصوص تصفیه خانه فاضلاب شهربناب گفت: تصفیه خانه فاضلاب بناب در دو مدول اجرایی طراحی شده که ظرفیت نهایی این تصفیه خانه برای سال مقصد ۱۴۱۰ حدود ۴۳ هزار و ۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خواهد بود.

ایمانلو ادامه داد: فرآیند تصفیه در این تصفیه خانه از نوع یو – اس – بی – اف (USBF) است طرفیت مدول اول تصفیه خانه که در حال حاضر احداث گردیده ۲۱ هزار و ۶۰۰ متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت ۸۵ هزار نفر می‌باشد و دارای بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی در خصوص مشکلات اجرای شبکه فاضلاب شهر بناب گفت: علی‌رغم وجود مشکلات اجرایی به دلیل مسطح بودن شهر و وجود کانال‌های سنتی غیر اصولی و بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی و محدودیت‌های منابع مالی نسبت به مطالعه و ایجاد تاسیسات شبکه فاضلاب اقدام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اضافه کرد: طبق مطالعات انجام شده شبکه جمع آوری فاضلاب به ۷ زون تقسیم شده و از ۱۸۰ کیلومتر مطالعات لوله گذاری حدود ۱۹۰ کیلومتر اجرا شده که پوشش بیش از ۱۰۰ در صدی شبکه فاضلاب را دارد.

وی افزود: شهر بناب به علت مسطح بوده و عدم وجود شیب عمومی شهر و بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی تنها شهر استان است که برای انتقال فاضلاب به تصفیه خانه نیاز به ۱۱ ایستگاه پمپاژ بود که بطور صد در صد تکمیل و راه‌اندازی و در مدار بهره‌برداری  قرار گرفته که به همین علت هزینه تمام شده نسبت به سایر نقاط استان بالا است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی ادامه داد: در طول سال ۹۴ بیش از ۲۴ هزار و ۳۵۰ متر و در سال‌جاری نیز در حدود ۶ هزار و ۸۰۰ متر لوله گذاری فاضلاب در اقطار ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیمتردر سطح شهر و بر اساس اولویت های اجرایی انجام شده است.

ایمانلو در خصوص هزینه اجرای شبکه و تصفیه خانه فاضلاب بناب گفت: کل هزینه‌های اجرای تصفیه خانه فاضلاب بناب ۲۰۰ میلیارد ریال بوده و برای ایجاد شبکه جمع آوری فاضلاب تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی افزود: در حال حاضر طرح فاضلاب شهر بناب با وجود تقریبا ۱۰۰ درصدی پوشش شبکه فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب نیز با جدیت در حال پیگیری است و بزودی با حضور مقامات کشوری و مسئولین استانی  به بهره برداری خواهد رسید.

تصفیه خانه فاضلاب شهر بناب واقع در شمالغربی و در ساحل چپ رودخانه گپی چای در فاصله ۵ کیلومتری محدوده توسعه شهر واقع شده است و مساحت زمین آن در حدود ۴ هکتار است.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*