جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

دستگیری شهردار و ۱۷ نفر از کارکنان شهرداری بناب به اتهام ارتشا و اختلاس/ جزئیات جدید از پرونده مالی شهرداری

دادستان عمومی و انقلاب تبریز از دستگیری ۱۸ نفر از جمله شهردار و تعدادی از کارکنان شهرداری بناب به اتهام ارتشا و اختلاس خبر داد و گفت: پرونده قضایی برای این افراد تشکیل شده و روند تحقیقات ادامه دارد.

به گزارش بناب نیوز، موسی خلیل اللهی از دستگیری ۱۸ نفر از جمله شهردار و تعدادی از کارکنان شهرداری بناب به اتهام ارتشا و اختلاس خبر داد و گفت: پرونده قضایی برای این افراد تشکیل شده و روند تحقیقات ادامه دارد.

وی افزود: بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده حکایت از این دارد که ۱۸ نفر دراین پرونده مرتکب جرم شده‌اند که از این تعداد سه نفر پیمانکار، یک نفر عضو شورای شهر بناب و بقیه از کارکنان شهرداری از جمله شهردار این شهر هستند که اتهام همه آنان ارتشا است.

خلیل‌اللهی با اعلام این که اتهام یک نفر از متهمان این پرونده اختلاس است، گفت: پرونده  تشکیل‌شده به شعبه چهار بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز محول شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: از تعداد افراد دستگیر شده ۱۳ نفر با صدور قرار تامین کیفری در بازداشت بوده و روند تحقیقات پرونده ادامه دارد.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

۱۴ نظر

 1. IP: 5.*.*.101

  آرزوکنیم که بی گناهان تبرئه و ازاد بشوند وبخشی از آبروی شهرمان که به مثابه آبروی خانواده مان است، حفظ شود.دیگر شهرداریها را میخواهند چکار کنند؟فتیله بررسی عملکرد شهرداری بناب مرند تبریز احتمالا بواسطه یک شکایت واعتراض یک شخص شعله ور شده. بیش از ۱۶۰۰ شهر و شهرستان وجود دارد. آیا نظام میخواهد جرم ها را موردی کشف کند؟ آیا دادگستری هرشهرستان یا منابع اطلاعاتی هر شهر توان آن را دارند که نهادهای انقلاب و غیر انقلاب شهر خودرا رصد و پایش کنند. خلاف کارکنان بحساب شهردار نوشته می شود.خلاف شهردار بحساب رئیس و اعضای شورای شهر میرسد.خلاف اعضای شورا به حساب انتخاب نادرست رای دهندگان نوشته می شود.اگر درانتخابات تقلبی صورت گرفته بحساب هیات اجرایی(فرماندار)وهیات بازرسی (نماینده شورای نگهبان)هرشهرمیرسد.اگر هیات بازرسی و نظارت ابزار کنترل را ندارند مسئله به قانونگزار و قانون شوراها و مجلس میرسد. سرنوشت یک شهر را ساکنان آن تعیین می کنند. پس اهالی توابع وروستاهای آن شهر وسایر استانها درانتخابات آن شهر چه غلطی می کنند؟ ملاک انتخاب را قانونگزار داشتن کارت ملی اعلام کرده. معنی و مفهوم داشتن کارت ملی این است که شخص تابع وملیت ایرانی دارد.کار ازاین نکته ظریف وکتمان شده گندیده می شود. چرا قانون اجازه داده کارت ملی یک روستایی بنابی و غیربنابی ویا کارت ملی سایر استانها درانتخابات یک شهر جولان بدهد؟چرا قانون گزار درتعریف سکونت واحراز سکونت و تعیین سند آن دراین ۳۳ سال سکوت کرده وباعث مسائل بیشمار دراداره شهرها شده ونهاد های دیگر را درگیر این ماجراها نموده است؟آیا صرف اینکه صندوق آرا پر شود وصورتجلسات تنظیم و آرا شمرده واسامی منتحبین بدون توجه به کیفیت آرا اعلام شود،کافی است؟ آیا فرمانداران و ناظران شورای نگهبان گزارشات مکتوب خود را مبنی بر مشاهده خلاف به مافوق ارسال نموده اند؟آیا اینها بازخوردی از گزارش خود دریافت کرده اند؟مردم بومی و اصلی هرشهر از اینکه آرایشان توان برابری و رقابت بر آرای مهمانان آن شهر را نداشته، به استیصال و درماندگی می افتند وحضور خودرا در پای صندوق رای شورا و نمایندگی بیهوده انگاشته و خودرا کنار می کشند.آرای خاموش هر شهر مربوط به این گروه است.وقتی این اتفاق افتاد مشکل مضاعف می شود.غیبت رای دهندگان اصلی جای خود را به مهمانان می دهد. وچنین می شود این تخم کاشته شده محصول کم کیفیتی می دهد. محصول کم کیفیت نیز خیلی زود فاسد می شود! اگربجای ۵۰هزار آرای ماخوذه فقط ۵ هزار رای با کیفیت(ساکنان اصلی آن شهر ) اخذ شود بسیار موثرتر از آن ۵۰ هزارتا خواهد بود. داستان این مفاسد درشهرداریها مانند این مثل است(درمثل مناقشه وجودندارد ونباید به مقامی بر بخورد):
  …روزی مردم درکنار رودخانه ای می بینند که داخل آب جسد زنده یا مرده انسان هست.آنرا بیرون می کشند.دمی بعد جسد دیگری را از اب بیرون می کشند.این کار آنقدر ادامه پیدا می کند تا اینکه ناجیان از رمق می افتد.یک عاقل پیگیر ماجرا می شود ومیگوید اینگونه نمی شود ، باید به سرچشمه آب رفت.درسرچشمه می بیند که دیوانه ای مردم را به آب پرت میکند.دیوانه رازنجیر می کنند ومسئله خاتمه پیدا می کند. نتیجه بررسی تلگرافی و تصویب قوانین فله ای چنین نتایجی میدهد.

  • IP: 95.*.*.250

   برادرفیلسوف وبزرگوار HSNازبیان شیرین وپرازمغلطه تان راخواندم وخیلی خوب شعار داده ای ولی ایا این شهردار انتخاب شوراهای اصیل بنابی نبود کدام شورای تو ازروستای اطراف می اید یاغیر بومی است بجز دونفر البته به نظرشما.
   ثانیا اگردخالتهای بی موردپدرپسر (امام جمعه وپسرش)نباشد ونیز اظهارنظرهای امثال جنابعالی نباشد به خدای لایزال ابادترین شهرهارادرکشورمان دارا خوا هیم بودپس لطفا ازارائه نظرهای ابکی ومغالطه امیز وایضا تفرقه افکن خودداری کنید

  • IP: 95.*.*.52

   تحلیل خوبی بود

  • IP: 2.*.*.180

   به جای اسم HSN بنویس یک بنابی نزاد پرست

 2. IP: 91.*.*.76

  وقتی در مجموعه ای سرکرده مجموعه خلافکار باشد زیر دستان هم به خودشان جرات می دهند خلاف کنند متاسفانه سرکرده مجموعه مورد بحث قبل از انتصاب نیز وضعیتش معلوم بود و امتحان خود را در دانشگاههای آزاد و بناب پس داده بود ولی برای شورای محترم این مورد یک امتیاز بود که از این وضعیت استفاده ببرند و با مصالحه، شریک سفره پهن شده برای شهردار منتخب و معلوم الحال و خبره در فسادکاری بشوند تا بتوانند علاوه بر تامین هزینه های انتخاباتشان، سرمایه هنگفتی نیز به جیب بزنند.

  • IP: 95.*.*.250

   احسنت

  • IP: 91.*.*.152

   در تایید نظر آقای شهروند نحوه انتخاب معاونین و مسئولان رده بالای شهرداری نیز توسط شهردار محترم از این قائده پیروی کرده انتخاب افرادی چون الف و ف به عنوان معاونت شهرداری و ک-ص به عنوان مسئول رده بالای شهرداری که هر ۳ نفر کارنامه درخشانی دارند ترکیب شوراها (دور از شان بعضی هایشان) و معاونین و شهردار را برای همسفرگی جور کرد.

 3. IP: 91.*.*.152

  در تایید نظر آقای شهروند نحوه انتخاب معاونین و مسئولان رده بالای شهرداری نیز توسط شهردار محترم از این قاعده پیروی کرده انتخاب افرادی چون الف و ف به عنوان معاونت شهرداری و ک-ص به عنوان مسئول رده بالای شهرداری که هر ۳ نفر کارنامه درخشانی همچون شهردار داشتند ترکیب شوراها (دور از شان بعضی هایشان) و معاونین و شهردار را برای همسفرگی جور کرد.

 4. IP: 77.*.*.80

  صبح امروز راس ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه مقصود ک. در آرایشگاه جواد واقع در میدان یادبود نشسته بود
  گویا دیشب بناب بوده
  مردم از ایشان راجع به قضیه سوال می کردند و گفت راجع به پرونده هایی مرتبط با دوران ب. و ساختمانهای بدون پارکینگ و از این دست سوالاتی شده و تا کنون ۹ نفر تبرعه شده اند و احتمالا یکشنبه به آغوش خانواده هایشان باز خواهند گشت

  • IP: 5.*.*.59
   خواهان توسعه بناب

   داداش من … اون موقع رفت دادگاه وبه همه عملکردهاش جواب داده وحکم دادگاه ومراجع ذیصلاح دردستشه … خودش یک باند مخوف مافیایی توی شهرداری جور کرده بود که میلیاردها پول جابجامی شد چرا … یا عوامل دخیل زمان … رانبرده اند اینها همه اش فرافکنی است

 5. IP: 5.*.*.128

  آقای HSN مهمل نگید و همه رو به شعور و درک و نژادپرستیتون … نخندونید!
  هنوز اتهامه و اثبات نشده!

  • IP: 95.*.*.242

   با درود خدمت دوست عزیز . همانطور که شما نیز مطلع هستید در انتخابات بعضی ها با صرف مبالغی مایلند رای بیشتری را جلب کنند. لذا برای اینکه انتخابات زیر سوال نرود دوست عزیزمون اقای ( اچ اس ان )پیش نهاد های خود را مطرح نمودند تا مسئولین بتوانند در اینده دقت نظر کافی به نحوه برگزاری انتخابات داشته باشند.البته این تقلب یا هزینه کردن اضافی در انتخابات مختص ایران نیست همانطور که در جراید و اخبار ها میشنوید حتی در خود امریکا هم بر نحوه برگزاری انتخابات ایراداتی گرفته شده است.جناب اقای sm اما اینکه بخواهید جو جامعه را ملتهب کنید و با طرح روستایی و شهری نژاد پرستی یا قوم گرایی را در جامعه مطرح کنید قطعا نظر شما قابل قبول نیست. بناب و روستاهای تابعه جزئیی از این شهر و خاک هستند و هیچ کس حق ندارد بین روستایی و شهری تفرقه بیندازد و اگر کسی چنین کند قطعا مخالف مردم و مسئولین و نظام میباشد. ایران یعنی تمام مردم. وقتی تمام مردم مطرح است یعنی روستایی و شهری. اما نظر دوستمون hsn اینست که میتوان با اجرای برنامه های کنترلی از هجوم شهروندان سایر شهرهای استان و استانهای همجوار جلوگیری کرد .شاید بدین روش بتوان تخلفات کاندیدها را رصد نمود.البته این بحث گویا در مجلس نیز مطرح شد ولی نمایندگان رایی به روش برگزاری انتخابات ندادند. یعنی با صدور کارتهای هوشمند که این روزها کار بسیار اسانی است میتوان مانع از حضور بیشمار سایر شهروندان به محل های پر تنش شد. البته این نظر ایشون هست و هر کس حق اظهار نظر دارد .همانطور که شما نیز اظهار نظر فرمودید. هر نقدی و نشر نظری که مخالف اصل نظام مان نباشد از دید مسئولین مردود نیست.هر نظری که بتواند باعث بهتر زیستن مردم باشد باعث پیشرفت جامعه است.

 6. IP: 5.*.*.2

  تو را به درمورد کلشن.بابالارچراالان.هشت ماه.که.دست.آقایان.به.اینجا هم.نمیرسد

 7. IP: 84.*.*.244

  پاسخ به منتقدین!
  بازی دهاتی و شهری منسوخ شده .درمطلب ذکرشده نیز چنین چیزی مشاهده نمیشود.بله به دهاتی هایی که توسط مینی بوس ها در عصرروز انتخابات ودهاتی های روستاهایی که انتخابات حوزه شان لغو شده و برای تفنن و بدست اوردن مبلغی روبه شهر اورده و بجای مردم ان شهر رای داده اند حمله شده و سرزنش شده اند. درچند انتخابات بازرس شده وبه اتفاقات و حوادث بوجود امده واقفم. همچنین درباره دستگیر شده گان هم حکمی صادر ننموده ام تا در صورت ازادی شرمنده نشوم.من هم خواهان توسعه بنابم. البته توسعه شهر خیابان کشی و برج و کارخانه نیست. توسعه از فکر اغاز می شود. بحث توسعه بزرگ است و باید یا کتاب خواند ویا با اساتید دانشگاه همصحبت شد. ایا به شعور بنابی ها اعم از محلات قدیمی و محلات بعد انقلاب توهین نمی شود که کسانی خارج از شهرستان با ارای خود بجای شما تصمیم بگیرند. متن مقاله بیشتر ملی است. اما بناب دستاویزی شد برای نگارش ان. نتیجه مطلب هم بسادگی نشانگر ان است.شما متن را پرینت بگیرید و ان را به تک تک مسئولان و دانشگاهیان و سردبیران نشریات محلی نشان دهید تا قضاوت کنند. البته یک چیز هم صادق است و ان اینکه شاید مقاله به ضرر شما تمام شود. خلاف کارکنان و شهردار را به عهده قوه قضاییه می سپارم اما در یک مورد شورا را در عزل شهردار برزگرجلالی سرزنش می کنم که بزعم من به مردم خیانت شده است. ایا بناب تنها شهری است که مهمانانی سوار برقطار ومینی بوس از سایر حوزه هی انتخابیه به سوی انتخابات ان شهر سرازیر می شود تا با ارای خلاف خود ان حوزه را به گندبکشند. ریشه خلاف ها از ارای حرامی است که سایر ارا را تحت الشعاع قرار می دهد.کجای این مطالب محملات است.کجای این مطلب نژاد پرستی است. البته به کسی که حوزه انتخابیه خود را رها و در شهری دیگربه ارای ساکنین ان شهر دهن کجی نماید باید در این مورد نژاد پرست بود. چون باید از حریم شهر خود پاسداری نمود.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*