دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

نماز مظلوم‌ترین فریضه در جمهوری اسلامی/ برای ترویج فرهنگ نماز باید اقدامی اساسی کرد

امام جمعه بناب با ابراز گله‌مندی از بی‌توجهی مسئولان به مسئله نماز گفت: این بی‌توجهی به فرهنگ نماز ضربه می‌زند.

 امام جمعه

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری‌بنابی در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان بناب که با حضور اعضا و مدعوین در محل دفتر امام جمعه تشکیل یافت، با اشاره به نقش و اهمیت نماز در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: متأسفانه مسئله نماز برای برخی از مسئولان موضوعی جدی به شمار نمی‌رود و این معضل باعث شده که در جامعه به نماز خواندن به صرف انجام وظیفه نگاه شود.

وی همچنین با بیان اینکه متأسفانه نماز به عنوان مظلوم‌ترین فریضه در جمهوری اسلامی شناخته می‌شود؛ افزود: نوعاً با دایر کردن نمازهای جماعت در زیر پله‌های ادارات نماز در حال احتضار است و متأسفانه بعد از گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و در حکومت اسلام و ولایت ابداً نماز در جایگاه خود ننشسته و در مقام عمل هیچ کاری انجام نشده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب سپس نماز را یک ارتباط شخصی با خداوند متعال دانست و تصریح کرد: باید در اجرای نماز و مسائل فرهنگی در مساجد سلیقه‌های شخصی را کنار گذاشته و به صورت واحد این امور مدیریت شود تا شاهد گسترش موضوعات فرهنگی و دینی به ویژه نماز باشیم.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی توجه و اهتمام به نماز را از وظایف مهم دولت اسلامی اعلام کرد و با تأکید به اقامه نماز در وقت اول گفت: نماز و برگزاری آن در اول وقت رمز رستگاری بوده و سعادت و عزت دنیا و آخرت را در پی دارد.

وی تصریح کرد: برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه باید فکر اساسی کرده و اقدام و عمل انجام دهیم.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 5.*.*.242

    رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب سپس نماز را یک ارتباط شخصی با خداوند متعال دانست و تصریح کرد: باید در اجرای نماز و مسائل ……………

    دقیقاً همین طور هست که می فرمایین و نماز و روزه و …اموری است شخصی بین خدا و بنده خدا و هر وقت حکومت ها در این رابطه شخصی وارد شده اند و دخالت کرده اند همین شرایطی پیش آمده که امروز با آن مواجهیم…………….

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*