یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

افزایش و دریافت مالیات به‌صورت فله‌ای درست نیست / به هیچ‌وجه حامی افراد متخلف نبوده و نخواهیم بود / اصرار بر استیضاح آخوندی

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش و دریافت مالیات به صورت فله ای درست نیست، گفت: شیوه اخذ مالیات در کشور باید مورد بازنگری قرار گیرد.

اعزازی ملکی

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی در جمع مسئولان، هیأت رئیسه اتاق اصناف و جمعی از بازاریان شهرستان بناب با بیان اینکه بنده مخالف افزایش و دریافت فله ای مالیات از مردم هستم؛ اظهارکرد: در دیداری که اخیراً با وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی داشتم مشکلات اصناف در ارتباط با اخذ مالیات و همچنین مشکل کشاورزان و باراندازداران انگور در بناب را مطرح کردم که وزیرامور اقتصادی و دارایی دستور بررسی این پیشنهادات را صادر کردند.

وی افزود: برای رونق کشاورزی و افزایش تولید، کشاورزان باید تقویت شوند و اخذ مالیات از این قشر به نظر قانونی نمی آید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی سپس با انتقاد از وضعیت نامطلوب حاکم بر بهداشت و درمان شهرستان بناب در طی سال های اخیر تأکید کرد: به دلیل ضعف مدیریتی حاکم در این مجموعه ضمن اینکه کارکنان و پزشکان از لحاظ روحی و روانی با مشکل روبرو بوده اند، مردم نیز با مشکلاتی روبرو شده اند و اورژانس بیمارستان نیز بدون پزشک اداره می شد.

اعزازی ملکی از تشکیل چهار جلسه طی شش ماه گذشته با وزیر بهداشت و درمان خبر داد و گفت: در این جلسات مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه بهداشت بررسی و ایشان دستورات ویژه ای نیز صادر کردند.

وی همچنین از حل مشکلات و پرداخت حقوق معوق ۱۳ ساله پزشکان این شهرستان خبرداد و بیان کرد: با تخصیص اعتبارات لازم بخش های ویژه تخصصی در دهه فجر امسال در بیمارستان بناب راه اندازی خواهد شد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: برای تأمین پزشک مورد نیاز ۱۷ پزشک متخصص برای شهرستان بناب در نظر گرفته اند.

ضیاءالله اعزازی ملکی همچنین در حاشیه نشست خود با اصناف و بازاریان شهرستان بناب در گفتگویی با خبرنگاران با اشاره به موضوع دستگیری‌های اخیر در شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب اظهار کرد:به هیچ‌وجه حامی افراد متخلف نبوده و نخواهیم بود و با افراد متخلف در جامعه در هر لباسی که باشند باید برخورد شود و هم اکنون این پرونده از سوی مقامات قضایی در حال بررسی است و نتایج آن بعد از بررسی‌های اولیه به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به وظیفه خطیر نظارت از سوی نمایندگان مجلس افزود: با استفاده از وظیفه ذاتی خود موضوع پرونده شهرداری بناب را پیگیری خواهم کرد تا از حق مردم و یا اینکه احتمالاً حقی از دستگیرشدگان ضایع شده باشد، از آن دفاع خواهم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه با هر فرد متخلفی در هر لباسی باید برخورد شود؛ تصریح کرد: تا زمان صدور حکم نهایی از سوی مقامات قضایی هرگونه اظهارنظری در این ارتباط به مصلحت نیست و افراد دستگیرشده به عنوان متهم در حال پاسخگویی هستند و قطعاً مردم شهرستان نیز خواستار برخورد قاطع با افراد متخلف هستند.

اعزازی ملکی در عین حال بیان کرد: هرگونه کارشکنی و سنگ‌اندازی در حل مشکلات مردم نوعی خیانت است. لذا امیدواریم نتایج این برخوردها به نفع نظام و به نفع مردم باشد.

گفتنی است، طی دو ماه گذشته ۲۸ نفر شامل یک عضو شورای اسلامی شهر، کارکنان شهرداری بناب و از جمله شهردار و تعدادی از پیمانکاران مرتبط با شهرداری به اتهام تبانی و ارتشاء از سوی مقامات قضایی استان آذربایجان شرقی دستگیر و پرونده در حال رسیدگی است.

اصرار بر استیضاح آخوندی / با چشم پوشی از حادثه قطار تبریز- مشهد به مردم خیانت نمی‌کنم!

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: به سوگندی که برای دفاع از حقوق مردم خورده‌ایم به آن پایبندیم و با چشم پوشی از حادثه قطار تبریز- مشهد به مردم خیانت نمی‌کنیم.

اعزازی ملکی با اشاره به جلسه نمایندگان استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی با حضور وزیر راه و شهرسازی و پاسخگویی آخوندی به سئوالات متعدد نمایندگان مجلس بیان کرد: نقاط ضعف وزارت راه و شهرسازی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی افزود: در کنار قصور مسئولان وزارت راه و شهرسازی بعد از برخورد دو قطار در مدیریت امداد رسانی به مصدومان حادثه نیز ضعف مشهودی مشاهده شده و غیرقابل اغماض است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همچنان به استیضاح آخوندی اصرار دارد؛ تصریح کرد: ما در قبال حقوق ملت مسئولیم و اگر بنده به‌خاطر ملاحظات سیاسی و رفاقتی از آخوندی سئوال نکنم به مردم خیانت کرده‌ام.

اعزازی ملکی در عین حال گفت: عده ای سعی دارند با تعلل مانع استیضاح وزیر راه و شهرسازی شوند.

وی اظهار امیدواری کرد که دولت، مجلس و قوه قضائیه در خدمت به مردم از هیچ تلاش و کوششی فروگذاری نکنند.

ضرورت حل مشکل مالیاتی اصناف و بازاریان

بنابراین گزارش، در ادامه این جلسه رئیس اتاق اصناف بناب از مشکلات اظهارنامه های مالیاتی به عنوان دغدغه اصلی اصناف این شهرستان نام برد و گفت: علیرغم رکودی که مدت هاست بر بازار حاکم است ولی مسئولان امور مالیاتی همکاری خوبی با اصناف نداشته و اصناف با مشکلاتی روبرو هستند.

صمد یزدانی با اشاره به افزایش ۲ برابری مالیات اصناف از مسئولان و نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی خواست با طرح مشکلات اصناف شهرستان در جهت حل مشکل مالیاتی اصناف و بازاریان قدم های لازم را بردارند.

کانال بناب نیوز در تلگرام

۳ نظر

 1. IP: 95.*.*.125

  با درود خدمت نماینده محترم مجلس . انطور که شنیده میشود شهرستان بناب از نظر پرداخت مالیات در رده دوم بعد از تبریز قرار دارد و اینکه نام بناب را بزرگ جلوه میدهند بخاطر دریافت مالیات بی حد و مرز از مردم بناب است !. برای اداره مالیات فرقی نمیکند که اصناف بناب درامد داشته اند یا خیر باید هر کسی که وارد اداره امور مالیاتی شود باید لخت شود. البته سیاست دولت برای اداره کشور صرفا با دریافت مالیات و افزایش تعرفه های خدمات تلفن همراه ، افزایش قیمت برق و اب و گاز و دهها مورد دیگر در نظر گرفته شده است و این از دید مردم مردود است چرا که با وجود رکود در بازار خیلی از شهروندان قادر به پرداخت حتی هزینه های مصرفی برق و اب و گاز و.. را ندارند. در خصوص دستگیری ها فرمودید که البته از دید همه شهروندان رسیدگی به تخلفات کارکنان ادارات کار بسیاز خوب و یک ضرورت بود.و هست.لذا از این طریق ضمن عرض خسته نباشید به شما و مسئولین امر رسیدگی به امورات ادراه مالیات و دفاتر اسناد رسمی و ثبت اسناد بناب نیز مد نظر قرار بگیرد. همانطور که قبلا نیز در همین وب سایت اشاره شد این دستگیری ها به نوعی اثر نا مطلوب بر پیشرفت اقتصادی – فرهنگی شهر گذاشته و خواهد گذاشت . درابن خصوص شهرداری نظام مهندسی و شورای شهر میتواند تا اثرات مخرب این تخلفات را کم کنند. با تدوین و تصویب قوانین اسان و حذف بروکراسی های موجود در شهرداری و توجه و دادن امتیازات کافی به سرمایه گذار خصوصی امکان سرمایه گذاری در ساخت و ساز و جلب سرمایه های مردمی به این شهر ، جبران سخت گیری های خود را در حوزه شهری بنمایند. این تخلفات صرفا به دلیل مصلحت طلبی و سخت گیری نظام مهندسی و شهرداری و عدم دقت در انتخاب شهردار صورت گرفته است. البته دستگاههای نظارتی در داخل این ادارات نیز مزید بر علت بودند.حراست در شهرداری سست عمل کرده اند و علت سستی انان مشخص نیست.اگر عزیزان حراست متخصص و هوشیار بودند چنین عملکردهایی در نطفه خاموش میشد! اقای نماینده اگر انتخابات روسا جناحی و سلیقه ای نباشد و بر شایسته سالاری توجه شود خیلی از مشکلات در شهر بناب حل خواهد شد./

 2. IP: 5.*.*.13

  با سلام خدمت نماینده محترم لطفا فکری هم به تجهیز بخش نوزادان بیمارستان شهدا بفرمایید این بیمارستان فاقد تجهیزات لازم برای نگهداری نوزادانی است که زودتر از موعد مقرر متولد می شوند می باشد بنابراین شهروندان مجبورند زایمان زودرس خود را در بیمارستان بهشتی مراغه به فرجام برسانند مراغه ای ها هم که با وجود اینکه هزاران خانوار آن ها از کارخانه های فولاد و نیروگاه و دیگر کارخانجات بناب نان می خورند چشم دیدن بنابی ها را ندارند و وقتی متوجه میشوند از بناب اعزام شدند بی حرمتی می کنند. لطفا نزدیکان نماینده محترم اطلاع رسانی کنند.

 3. IP: 5.*.*.31

  مردم بناب بدانید و آگاه باشید که تنها مرد میدان برای بناب در آوردگاه بهارستان بعد از صدیقی کبیر شخص دکتر کفشنوچی عزیز بود
  صدیقی را که هممممه دست به دست هم دادند و به پاس ساختن بناب در قواره یک شهر رویایی با زیرساخت هایی باور نکردنی برای صنعت و کشاورزی و علم و ورزش و دانشگاه و …. به هر حال با ایجاد بغض و نفاق زمین زدند
  مانده بود کفشنوچی که بالاخره با استفاده از فرصت پیش آمده ی تفحص از شهرداری های کشور فرصت طلبان با بزرگنمایی و بازی با کلمات سعی در بدنام کردن و خلع سلاح وی برای دور بعدی انتخابات داشتند
  همگان دیدند که چه سان پای دکتر به تبریز نرسیده در صدد جانشین بودند و رفت و آمد های کفشنوچی به شهر را بایکوت خبری کردند و سعی در محبوث جلوه دادن وی داشتند ، بزرگان شهر جملگی سکوت معنی دار آشکاری کردند تا اینکه به فضل پروردگار بالاخره پرونده ها و جریان رسیدگی به تخلفات احتمالی شهرداری به سرانجام رسید و سربلندی دکتر را رقم زد .نکته ی در خور توجه موضعگیری دیرهنگام نماینده ی وقت است که با صراحت از حمایت از مظلومین شهرداری و پیاده روی تا آخر قضیه پای به پای احقاق حق ایشان پیش خواهد رفت !!!

  و تزویر از مورچگانی سیاه در دل شب تار و بر روی سنگی سیاه نیز پوشیده تر است

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*