دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

امام جمعه بناب: حماسه ۹ دی، جهاد ملی و جهاد دینی علیه فتنه و نفاق بود

امام جمعه بناب گفت: در ۹ دی سال۸۸ مردم نهضتی راه انداختند که تمام دسیسه های فتنه گران را خنثی و نقشه های شیطانی جبهه استکبار را نقش برآب کرد.


به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های نماز جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه مردم در این روز ثابت کردند که حامی ولایت، دین و عاشق سیدالشهداء(ع) هستند؛ اظهارکرد: مردم ثابت کردند که همچنان پایبند ارزش های دینی بوده و به هیچ قیمتی ولایت را تنها نگذاشته و از این سنگر عقب نشینی نخواهند کرد.

وی دخالت دادن مردم در امور کشور و به صحنه آوردن آن ها را از شیوه های حکومتی امام راحل(ره) دانست و افزود: صدها سال بود که این سرمایه عظیم در کشور مغفول مانده و مورد بی توجهی قرار گرفته بود ولی امام راحل(ره) این سرمایه عظیم را در کشور زنده کرد.

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه هر کسی که تقوا پیشه کند خداوند هیچ وقت او را ضایع نخواهد کرد، گفت: مادامی که رشد و بلوغ کافی در بشریت ایجاد نشود خداوند اجازه ظهور امام عصر(عج) را نخواهد داد.

حجت الاسلام باقری بنابی با اشاره به نقش آفرینی پیام عاشورا در نهم دی، گفت: در ۹ دی ۸۸ عاشورا نفس کشید و سیلی دیگری بر صورت بنی امیه زد و میان حق و باطل خط کشید.

امام جمعه بناب با یاداوری سخن نماینده پیشین پارلمان انگلیس به نخست وزیر این کشور که گفت: «علیرغم فشارهای غرب علیه ایران نمی شود برای ایرانی ها کاری کرد، چرا که آن ها عاشورا را دارند و به این دلیل غرب نمی تواند ایرانی ها را متوقف کند» اظهارکرد: این همان رمزی است بود که امام راحل(ره) فرموده بودند«عاشورا را زنده نگه دارید که با زنده نگه داشتن عاشورا به کشور شما آسیبی نخواهد رسید».

حجت الاسلام باقری بنابی تأکید کرد: این نظام و شهدای این نظام و زحماتی که برای این نظام کشیده شده هزینه های ظهور فرج امام عصر(عج) است که ۳۷ سال است پرداخت می شود و در سایه این نظام و این رهبری و روشنگری است که جهان به سمت بلوغ حرکت می کند.

امام جمعه بناب با یادآوری اینکه سران فتنه به بهانه انتخابات کل نظام را در معرض هجمه نامردان قرار دادند و آتش تفرقه میان مردم و کشور را شعله ور کردند، ادامه داد: مع الأسف این آقایان در سال ۸۸ بد کردند و به کشور جفا کردند.

حجت الاسلام باقری بنابی افزود: آن ها کاری کردند که دشمنان نظام برای سقوط نظام و انقلاب صف کشیدند و آمریکا، انگلیس و اسرائیل برای شکست نظام سرمایه گذاری کردند، تا حدی که برای ناکامی آن ها پریشان بودند.

وی اظهارکرد: مقام معظم رهبری و خیلی از صلحا بارها با آن ها صحبت و آن ها را موعظه کردند که بیایید اعتراض خود را از مجرای قانونی پیگیری کنید، اما این آقایان نه تنها به موعظه ها توجه نکردند بلکه اقدام به انتشار بیانیه های متعدد کردند و با این عملکرد خائنانه کشور را در معرض تزلزل قرار دادند و نظام متحمل پرداخت هزینه های زیادی شد و در زمان حاضر هم این ها اظهار ندامت و پشیمانی کنند، نظام آن ها را قبول می کند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با طرح این پرسش که ‘دشمنان خون آشام نظام و کشور از این آقایان دفاع کردند،…’ گفت: با این شرایط نباید این ها رئیس جمهور می شدند زیرا هدف آن ها مشخص بود.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه خطبه های نماز جمعه بناب گفت: برخی سئوال می کنند «چرا همچنان این ها در حصر قرار دارند؟» پاسخ داد: مشخص است، عدل و منطق می گوید اگر آن ها آزاد باشند و در بین مردم قرار گیرند همان ایادی دشمن این ها را ترور کرده و آن را گردن نظام می اندازند تا فتنه دیگری بر پا شود.

وی افزود: برخی دیگر می گویند« اگر مجرم هستند چرا محاکمه نمی شوند» که باید گفت : نهایت کرامت نظام است که نمی خواهد کار به جایی برسد که نظام این ها را اعدام کند.

وی افزود:عقل، منطق و کرامت نظام ایجاب می کند که همچنان در محلی امن باشند و باید در این خصوص مسئولان نظام را تحسین کرد.

امام جمعه بناب با بیان اینکه همه را فتنه گر خواندن و فتنه گر دانستن نوعی خیانت است، گفت: باید با منطق و استدلال و بدون توهین به شخص خاصی قضایای فتنه ۸۸ را از زوایای مختلف به مردم تبیین کرد.

ایرنا

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*