دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

افت ۱۵ درصدی ساخت و ساز در بناب / ضرورت جلوگیری از بلند مرتبه سازی در خیابان های دانشجو و طالقانی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان بناب از افت ۱۵ درصدی ساخت و ساز در بناب نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، محمدرضا شفیقی عصر یک شنبه در گفتگویی با خبرنگاران با اعلام این مطلب و بیان اینکه طرح جامع شهرستان بناب در حال تدوین است؛ تصریح کرد: ضروری است مسئولان ارشد شهرستان و شورای اسلامی شهر با برگزاری جلسات منظم با متخصصان شهر در این حوزه ایده های سازنده آن ها را در ایجاد ساختار آینده شهر لحاظ نمایند و در این خصوص نظام مهندسی نقطه نظرات خود را به شهرداری و مسئولان ارشد شهرستان ارسال نموده است.

وی افزود: برای مثال توجه به کاهش ترافیک، تعریف تراکم مناسب برای مناطق مختلف شهر، مراکز تفریحی، فرهنگی، ورزشی و فضای سبز، رفع مشکلات پارکینگ، پیش بینی محل های مناسب برای انتقال شغل های مزاحم و ایجاد ترمینال و پارکینگ برای ماشین های سنگین، توجه به دفع آب های سطحی، تهیه پهنه بندی ژئوتکنیکی شهر، تدابیر لازم برای جلوگیری از توسعه بی رویه حاشیه شهر، توجه به ایجاد مرکز دوم شهر و بهبود رینک مرکزی شهر است.

رئیس سازمان نظام مهندسی بناب خاطرنشان کرد: مطابق ماده ۲۱ قانون پیش فروش ساختمان و آپارتمان مصوب ۲۹/۱۰/۱۳۸۹ پیش فروشنده قبل از هرگونه اقدام جهت تبلیغ بایستی مجوز لازم را از مراجع ذیصلاح اخذ و ضمیمه آگهی نماید.

شفیقی تصریح کرد: مطابق ماده ۲۳ قانون اشخاصی که بدون تنظیم سند رسمی اقدام به پبش فروش ساختمان و یا بدون اخذ مجوز اقدام به درج یا انتشارآگهی نمایند به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی به میزان دو تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می شوند.

وی با اشاره به اینکه نظام مهندسی ساختمان شهرستان بناب با بیش از ۵۰۰ عضو جزو شهرستان های با پتانسیل بالاست؛ اظهار کرد: این سازمان کلاس های ارتقاء پایه مهندسی و کلاس های آموزشی لازم در جهت رشد و ارتقاء و به روزرسانی مطالب علمی روز را در شهرستان برگزار می کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی بناب اذعان کرد: همچنین آزمون پایه برای دریافت کارت اشتغال به کار توسط سازمان سنجش آموزش کشور در این شهرستان برگزار می شود.

شفیقی یادآور شد: جهت جلوگیری از افزایش معضلات ترافیک شهرداری بایستی از بلند مرتبه سازی در هسته مرکزی شهر و خیابان های دانشجو و طالقانی خودداری کند و با حمایت از سازندگان، بلند مرتبه سازی آن ها را به سمت خیابان های عریض شهر هدایت نماید.

کانال بناب نیوز در تلگرام

۲ نظر

  1. IP: 95.*.*.110

    درود بر مهندس شفیقی عزیز. یک دلیل افت ساخت و ساز ها دریافت مبالغ هنگفت در ان اداره میباشد. هر سال ما شاهد افزایش نرخ طراحی و دریافتی نظام مهندسی از انبوه سازان و حتی خرده سازان در شهر هستیم. البته تعرفه های شما به علت تصمیمات نظام مهندسی در کشور است ولی مسئولین کشوری باید نسبت به شهرستانها در خصوص دریافتی های نظام مهندسی تجدید نظر کنند. اخیرا تعرفه های دریافتی نظام مهندسی باز با افزایش همراه است که علت عدم رغبت مردم همین دریافتی های بدون دلیل در نظام مهندسی است. نظام مهندسی برای اینکه بتواند به مهندسین امتیازاتی دهد از جیب مردم خرج میکند و ما امروز شاهد هستیم برای احداث یک ساختمان دو طبقه باید از هفت خانان نظام مهندسی عبور کنیم.شهردای ها نیز در این عدم رغبت ساخت و سازها بی تاثیر نیستند.برخورد های سلیقه ای در این اداره و به دلیل اینکه درامد شهرداری فقط از دریافتی های مردم است باعث شده تا با عناوین مختلف و کار شکنی ها در این دو اداره دنبال کسب درامد باشند .اگر سیستم دنبال خانه دار کردن مردم باشد باید از مردم کمتر دریافت کند و نیازهای مالی را از حاکمیت دریافت کند. حق بیمه دریافتی مورد دیگر عدم رغبت شهروندان برای نو ساز نمودن و احداث مسکن است.مردم علاوه بر اینکه هم حق بیمه حوادث و.. در هنگام اخذ پروانه ساختمانی پرداخت میکنند دوباره در بیمه گذاری های داخل شهر باید جدا گانه ساختمان خود را بیمه نمایند. این یعنی چی؟

  2. IP: 85.*.*.110

    سلام . مهندس شفیقی از مدیران با تجربه و کاردان شهرمون هستند که واقعا حضور اینچنین مهندسین در شهرداری و شورای اسلامی احساس میشود که میتوانند در طراحی مبلمان شهری کمک زیادی به بناب بکنند.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*