جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

نشست هم اندیشی مدیران حوزه های علمیه شمال غرب در بناب برگزار شد

نشست هم اندیشی مدیران ارشد و معاونان تهذیب استانی حوزه های علمیه منطقه شمال غرب کشور به میزبانی حوزه علمیه بناب برگزار شد.
 به گزارش بناب نیوز، گردهمایی مشترک مدیران ارشد و معاونان تهذیب استانی حوزه های علمیه منطقه شمال غرب کشور امروز با هدف شناسایی و استفاده از ظرفیت های اخلاقی و تربیتی استان‌های همجوار در حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) بناب برگزار شد.

حجت الاسلام انتظاری، مدیر حوزه های علمیه آذربایجان‌شرقی در این نشست هم‌اندیشی که با حضور برخی از مدیران مدارس علمیه برادران استان نیز همراه بود، با تأکید بر اهمیت برگزاری چنین جلساتی اظهار داشت: هماهنگی و وحدت‌نظر در اجرای برنامه‌های آموزشی، تربیتی، پژوهشی و فرهنگی در حوزه های علمیه شمال غرب ضرورت دارد.

امام جمعه جلفا با اشاره به اشتراکات فرهنگی، زبانی، بومی و مذهبی میان مردم استان‌های شمال‌غرب کشور گفت: شناسایی اساتید اخلاقی و اساتید مشاوره ای منطقه، برپایی گفتمان های اخلاقی، برگزاری کارگاه های دانش افزایی اخلاقی اساتید و جذب مدیران، اساتید و کادر با رویکرد اخلاقی بایستی مورد توجه بیش از پیش مدیران استانی قرار گیرد.

وی با اشاره به حضور معاونان تهذیب حوزه های علمیه شمال غرب در این نشست هم اندیشی گفت: بایستی با طراحی برنامه اخلاقی برای احیای فضیلت حوزه های علمیه در جامعه حرکت کرد؛ امروز نیازمند نقش آفرینی بیش از پیش حوزه های علمیه در عرصه های فرهنگی و اجتماعی هستیم.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین عبدالمجید باقری بنابی، مدیر حوزه علمیه بناب در این نشست ضمن تقدیر از حضور مدیران حوزوی در این مرکز بزرگ آموزش علوم اسلامی اظهار داشت: حوزه علمیه بناب یکی از بزرگترین و مهم‌ترین مراکز علوم و معارف اسلامی در منطقه شمال غرب به شمار می رود که بیش از ۵۰۰ طلبه در پایه‌ها و سطوح مختلف در حال تحصیل هستند.

وی از فعالیت مرکز تخصصی حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) بناب در چهار رشته کلام مقارن، تفسیر، مدرسی فقه و اصول و تبلیغ خبر داد و گفت: برنامه‌های اخلاقی، فرهنگی، معرفتی و تربیتی این مرکز علوم دینی در نوع خود کم‌نظیر است، تا جایی که طلاب این مرکز به اخلاق‌مداری شهرت دارند.

بنابر این گزارش، در این جلسه مدیران استانی و معاونان تهذیب به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل تربیتی، اخلاقی و معرفتی طلاب علوم دینی پرداختند و قرار شد جلسه آینده مدیران ارشد و معاونان تهذیب استانی حوزه های علمیه منطقه شمال غرب کشور هشتم اسفند ماه سال جاری در زنجان برگزار شود.

رسا

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*