دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

کمک ۴۵۰میلیارد تومانی دولت به شهرداری های کشور / صدور ۲۰۱فقره پروانه ساختمانی برای بافت های فرسوده بناب

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان آذربایجان شرقی از کمک ۴۵۰ میلیارد تومانی دولت به شهرداری های کشور از بابت تخفیفات صدور پروانه ساختمانی در بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری خبرداد.

به گزارش بناب نیوز، بابک نجفیان عصر یک شنبه در جمع خبرنگاران افزود: شهرداری های استان باید در اسرع وقت جهت پیگیری دریافت تخفیفات اعمال شده برای صدور پروانه های ساختمانی در مناطق یاد شده اقدام کنند و قسمتی از هزینه های صرف شده را با هماهنگی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینکه در۵۴۴ شهر کشور دو هزار و ۷۰۰ محله فرسوده وجود دارد؛ تصریح کرد: رویکرد دولت در احیای بافت های ناکارآمد محله محوری است و در بسیاری از شهرهای استان محلات هدف مشخص شده اند.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری آذربایجان شرقی سپس وضعیت پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن در این استان را مطلوب اعلام و تأکید کرد: با عنایت به استقبال مردم و پرداخت به روز تسهیلات از شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری، نسبت به جذب دو هزار و ۵۰۰ سهمیه جدید از محل اعتبارات دیگر استان ها که نتوانسته اند تسهیلات سهم خود را دریافت کنند، اقدام کرده ایم.

صدور ۲۰۱فقره پروانه ساختمانی برای بافت های فرسوده بناب

بنابراین گزارش، فرماندار بناب نیز در این جلسه ساماندهی، تکمیل معابر بازگشایی شده، آموزش برای ارتقاء مسایل فرهنگی و حرفه آموزی را جزو برنامه های اولویت دار ستاد بازآفرینی شهری این شهر اعلام کرد.

ولی الله فرج اللهی با اشاره به تسهیلات تشویقی جهت تسریع در ساماندهی مناطق یازده گانه هدف شهر بناب اظهارکرد: شهرداری بناب برای بهسازی واحدهای مسکونی پروانه یک طبقه پیلوت و دو طبقه مسکونی را بصورت رایگان صادر می کند و سازمان نظام مهندسی ساختمان بناب نیز ۵۰ درصد هزینه های مربوطه را اخذ نمی کند.

وی افزود: در بافت های فرسوده و ناکارآمد بناب ۲۰۱ فقره پروانه ساختمانی صادر شده و بانک های عامل نیز ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده اند.

فرماندار بناب تصریح کرد: همچنین برای آسفالت ریزی، احداث مدرسه و کتابخانه در یکی از محلات فرسوده بناب ۴۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده  است.

مهر

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*