دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

آیت‌الله نوری همدانی در جمع طلاب بناب: وفاداری به انقلاب و رهبر موجب عزت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شد

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: وفاداری به انقلاب و رهبر موجب عزت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شد.

به گزارش بناب نیوز، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار جمعی از طلاب بناب با بیان اینکه علما در اسلام از جایگاه والایی برخودار هستند، تصریح کرد: هیچ قشری از جامعه به اندازه علما در برابر خدا و مردم وظیفه سنگینی بر دوش ندارد.وی با اشاره به شخصیت امام راحل گفت: امام خمینی (ره) شخصی فقیه عارف و مجاهد بود که توانست انقلاب کند و سلطنت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را در هم بپیچد.این مرجع تقلید به ابعاد مختلف انقلاب و رمز پایداری آن بعد از گذشت حدود چهار دهه اشاره و بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی مذهبی است و باید بدانیم که نخستین شب پس از خاکسپاری از ما پرسیده می‌شود که برای انقلاب چه کردی و چه اقداماتی در راه پایداری آن انجام دادی.

آیت‌الله نوری همدانی هشت سال جنگ تحمیلی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: ۳۵ دولت به صدام و رژیم بعث کمک می‌کردند که انقلاب ما را نابود کند ولی انقلاب موجب شده بود جوانان ما بیدار شوند و در میدان نبرد علیه دشمن سینه سپر کنند.

وی تأکید کرد: در زمان کنونی ما طلاب وظیفه‌داریم دشمنان را بشناسیم و نگذاریم فعالیت کنند که بخواهند کشور ما را با چالش مواجه سازند.وی با تأکید بر اینکه روحانیون نباید به خود مغرور شوند گفت: امام خمینی (ره) نیز در وصیت‌نامه خویش به مردم اشاره کرده و به مسوولین سفارش کرده که قدر مردم را بدانید.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش پایانی سخنان خویش بر ضرورت انقلابی بودن طلاب تأکید و خاطرنشان کرد: آنچه موجب عزت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شد شخصیت انقلابی و همراه امام و رهبر بودن وی بود که از دوران جوانی تا آخرین لحظه مرگ ادامه داشت.

وی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از وفاداران به نظام به شمار می‌آمد و به همین دلیل مردم نیز از کسی که به انقلاب وفادار است تجلیل و تقدیر می‌کنند.

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*