جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

اعزازی ملکی انتقاد کرد: مسئولان از نتایج تعطیلی مدارس بر کاهش آلودگی هوا گزارش دهند/ تعطیلی‌ها تا کی ادامه دارد؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه پرشمار شدن ایام تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا موجب کاهش شدید ساعات درسی و افت تحصیلی شده، گفت: مسئولان باید پاسخ دهند تا چه زمانی این تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت؟

به گزارش بناب نیوز، ضیاء الله اعزازی ملکی ضمن انتقاد از تعطیلی مکرر مدارس در فصل زمستان به دلایلی مانند آلوده هوا، گفت: متاسفانه در شرایط نامناسب آلودگی هوا، اولین اقدام تعطیلی مدارس است در حالی که تاکنون با تعطیل کردن مدارس مشکل آلودگی هوا رفع نشده است و باید از مسئولان سوال کرد تا چه زمانی این تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت؟

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با تعطیل کردن مدارس علاوه بر دانش آموزان، والدین شاغل نیز دچار گرفتاری و سردرگمی می‌شوند، اظهارکرد: متاسفانه برای جبران عقب ماندگی درسی، کلاس‌هایی در روزهای پنجشنبه یا تعطیلات برگزار می‌شود که این امر زمان استراحت و رسیدگی به امور دیگر برای معلمان و دانش آموزان را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه پس از بازگشت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابیه، حتما موضوع تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا از دستگاه‌های مسئول و ملموس بودن یا نبودن نتایج آن پیگیری می‌شود، ادامه داد: مسئولان باید چاره دیگری در نظر بگیرند و اقدام موثری تدبیر کنند.

اعزازی ملکی با اشاره به اینکه نباید با این اقدام زمینه زیر سوال رفتن کیفیت آموزش دانش آموزان را رقم زد، تصریح کرد: هم اکنون در سال تحصیلی حدود ۹۰ روز تعطیلی رسمی در سال وجود دارد که تعداد روزهای درسی را کاهش می‌دهد و اضافه شدن روزهای تعطیلی به دلیل آلودگی هوا که شمار آن رو به افزایش است، مزید بر علت شده که کاهش شدید ساعات درسی و افت تحصیلی را رقم می‌زند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه رفع آلودگی هوا نیازمند توجه به موضوعات دیگر مانند نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، جلوگیری از تردد خودروهای دودزا و غیره است، خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با همکاری دستگاه‌های مسئول چاره‌ای اندیشیده و این اختلال را رفع کند.

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.222

    حاجی جون الان این تعطیلی های چند روزه فقط در کلان شهرها اتفاق میفته و سراسری نیست اما در دوران محمودخان که جناب عالی باز در این مسند بودید و دولت ایشان به هربهانه و بدون بهانه کلی ایام بین التعطیل را تعطیل مینمودند ، چرا هیچ به ذهن مبارک نرسید که این کار به دانش آموزان و معلمان و خانواده ها …..صدمه میزند و کلی آفات دیگر دارد .جناب حاجی…خواهشاً هر مساله ای را بادید سیاسی نگاه نکنید لطفاً………..
    اما یک نکته برای مدیر محترم سایت:ضمن تشکر از سایت وزین بناب نیوز،یه گلایه کوچک داشتم از خدمت تون که قبلاً هم متذکر شده بودم و آن این که از تصاویر واقعی و به روز نماینده منطقه استفاده کنین.تصویر فوق به خیلی های دیگر شبیه است تا جناب حاجی که از این تصویر خیلی فتوشاپی در ایام انتخابات استفاده میکردن.ممنون

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*