یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

افزایش آمار طلاق در شهرستان بناب ریشه در اعتیاد دارد

فرماندار بناب با اشاره به افزایش آمار طلاق در این شهرستان گفت: افزایش آمار طلاق در شهرستان بناب ریشه در اعتیاد دارد.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی امشب در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با اشاره به برنامه‌های مختلف در ایام دهه مبارک فجر اظهار کرد: پروژه‌های بزرگی در طول این دهه از سوی دولت و بخش خصوص افتتاح و کلنگ‌زنی خواهند شد.

فرماندار بناب افزود: برای اجرای این طرح‌ها بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک تهدید جزو سرلوحه کار مسئولان شهرستان است؛ افزود: با فعال کردن کمیته‌ها و کمیسیون‌های مربوطه نسبت به سال‌های قبل کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان رضایت بخش است و از عملکرد و اقدامات صورت گرفته تا حدودی رضایت داریم.

فرج‌اللهی تصریح کرد: از جمله این آسیب‌ها بحث اعتیاد است و آمار و ارقام موجود نشان دهنده عزم جدی مسئولان در بحث مبارزه و آموزش و اطلاع رسانی است که قابل قبول است.

کشف ۱۱۷ کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری ۲۹۴ قاچاقچی و معتاد تابلودار در بناب

به گفته فرماندار بناب ، در ۹ ماهه سال گذشته میزان کشفیات مواد مخدر در این شهرستان ۱۱۷ کیلوگرم بود که این کشفیات در ۹ ماهه سال جاری به ۱۲۰ کیلوگرم رسیده است.

وی اذعان کرد: در ۹ ماهه سال گذشته ۲۹۴ قاچاقچی و معتاد تابلودار دستگیر شده بودند که در مدت مشابه امسال این تعداد ۱۵۷ نفر هستند و در ظاهر معتاد تابلودار نداریم.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب ادامه داد: در بحث برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی برای پیشگیری از اعتیاد ۳۵۹ کلاس برای قشرهای مختلف مردم تشکیل شده و طی آن ۹ هزار و ۳۲۹ نفر در این کلاس ها شرکت کرده اند.

فرج‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش آمار طلاق در شهرستان گفت: در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۴۴ نفری طلاق در این شهرستان بوده‌ایم که ریشه اصلی طلاق‌ها اعتیاد است.

وی تأکید کرد: برای تشویق جوانان به امر ازدواج با وجود نامساعد بودن وضعیت مالی کشور دولت در راستای اقدامات تشویقی برای مزدوجین پرداخت وام ازدواج را به روز کرده است.

زندگی کردن ۳۲ هزار نفر در سکونتگاه‌های غیررسمی

فرماندار بناب با اشاره به کاهش ۲۴ درصدی آمار سرقت در شهرستان خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته بحث سکونتگاه‌های غیررسمی به یک آسیب جدی تبدیل شده بود که در سطح شهرستان در دو سال گذشته ۱۳ محله شناسایی و هم اکنون حدود ۳۲ هزار نفر در این محلات ساکن هستند و با دادن امتیازات خاص فرصتی طلایی برای ساکنان این محلات به وجود آمده تا نسبت به مقاوم‌سازی ساختمان های خود اقدام کنند.

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*