یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

تاکنون تنها یک سوم بودجه شهرداری بناب محقق شده است

سرپرست شهرداری بناب با اعلام اینکه تاکنون تنها در حدود یک سوم بودجه شهرداری بناب محقق شده است، گفت: استفاده از فضای مجازی نمی‌تواند در فرهنگ مطالعه کتاب تأثیر داشته باشد.

به گزارش بناب نیوز، نادر داودی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بناب با اشاره به اینکه فرهنگ مطالعه کتاب جایگاه خاص خود را دارد؛ اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی نمی‌تواند در فرهنگ مطالعه کتاب تأثیر داشته باشد.

وی افزود: فضای مجازی نمی‌تواند دانش پژوهان را اغنا کند و قطعاً این قشر نیازهای علمی خود را تنها از طریق مطالعه کتاب می‌توانند بیابند.

داودی با بیان اینکه هم اکنون دو ایستگاه مطالعه در ساختمان شهرداری بناب دایر است؛ تصریح کرد: اخیراً به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی ۲۵۰ جلد کتاب با ۴۰ عنوان در ناوگان عمومی شهرستان توزیع شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت و در تلاشیم تا این طرح را توسعه دهیم.

سرپرست شهرداری بناب با اعلام اینکه تاکنون تنها در حدود یک سوم بودجه شهرداری بناب محقق شده است و شهرداری بر اساس آن اقدام به واریز نیم درصد درآمد خود به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی کرده است؛ گفت: ظرف هفته آتی نسبت به واریز مبالغی از بابت نیم درصد درآمد شهرداری به حساب انجمن اقدام خواهد شد.

عضو مجمع خیران کتابخانه ساز شهرستان بناب نیز در این جلسه با انتقاد از عدم توجه برخی اعضای این مجمع به اهمیت موضوع اذعان کرد: متأسفانه با وجود گذشت چند مدت از زمان تشکیل و راه‌اندازی مجمع خیران کتابخانه‌ساز شهرستان هنوز این مجمع به جهت عدم حضور برخی از اعضا تشکیل نیافته است که این امر احتمالاً به دلیل مشغله کاری افراد است.

رجب عبدی‌زاده با اشاره به ضرورت افزایش افراد جدید در ترکیب این مجمع برگزاری و تشکیل جلسات مجمع خیّران کتابخانه ساز بناب در هر ۲ ماه یکبار را خواستار شد.

وی با اشاره به تشکیل منظم جلسات این مجمع در سطح استان از استقبال و علاقمندی خیران جهت همکاری در این زمینه خبر داد و گفت: در صورت تهیه و واگذاری زمین مورد نیاز نسبت به استفاده از ظرفیت خیران برای احداث کتابخانه اقدام خواهد شد.

علی قانع رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان گفت: برای اداره هزینه های کتابخانه های عمومی بناب با مشکل مالی مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: امسال تاکنون شهرداری از بابت نیم درصد درآمد خود مبلغ ۹۰ میلیون ریال به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان واریز کرده است که انتظار داریم مابقی آن را نیز تا آخر سال جاری پرداخت کنند.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.123

    یک نظر سنجی بین دانش آموزان متوسطه و راهنمایی لازم است انجام گیرد که میزان رجوع به کتابخانه بیشتر است یا فضای مجازی. بنظر بنده سلیقه مخاطب عوض شده است. همچنین بدلیل بن بست ایجاد شده برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ، انگیزه برای تحصیل پسران کم شده و کم کم گرایش بسوی حرف آموزی بیشتر می شود. بنابراین کتب موجود در کتابخانه ها برخی کهنه و جوابگوی نیاز جدید نخواهد بود. نام بیست محصول کشاورزی را لیست کنید و سپس به کتابخانه رجوع کنید و ببینید برای کاشت داشت و برداشت این ۲۰ موضوع چند کتاب وجود دارد؟ دانش آموز مقطع دبیرستان که کنکور خواهد داد نیازی به مطالعه سایر کتب نشان نمی دهد و تنها کتب درسی و تست زنی را در سالن مطالعه می کند.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*