جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

کمبود فضای کتابخانه و مطالعه در شهرستان بناب/ انتقاد از عدم اجرایی پروژه احداث کتابخانه جدید بناب

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب با اشاره به کمبود فضای کتابخانه و مطالعه در شهرستان بناب گفت: با وجود اینکه از سوی شورا و شهرداری فضای مناسبی برای ساخت کتابخانه در بناب اختصاص یافت متأسفانه این پروژه در شهرستان اجرا نشد.

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب با اشاره به ظرفیت بالای مجمع خیّران در مدرسه سازی و غیره گفت: قطعاً اگر بتوانیم از این ظرفیت خیران در امر کتابخانه‌سازی نیز استفاده کنیم، موفقیت‌های بزرگی کسب خواهیم کرد.

وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه و مطالعه در شهرستان بناب تصریح کرد: در دولت گذشته در یکی از سفرهای استانی که در حوزه مسائل فرهنگی بود، قرار شده بود که یک کتابخانه در بناب احداث شود ولی با وجود اینکه از سوی شورا و شهرداری فضای مناسبی برای این امر اختصاص یافت متأسفانه این پروژه در شهرستان اجرا نشد.

وی افزود: ۲ کتابخانه موجود جواب گوی مراجعه کنندگان به مطالعه کتاب نیست و بایستی هرچه سریع‌تر نسبت به احداث کتابخانه شهر و کتابخانه‌های روستایی اقدام شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین با اشاره به برنامه دولت در خصوص انتخاب ۳ شهرستان در هر سال به‌عنوان پایتخت کتاب ایران اظهار کرد: شرکت در این طرح مستلزم یک سری مدارک و مستندات است که امیدواریم با تهیه این مدارک شهرستان بناب یکی از گزینه‌های انتخاب پایتخت کتاب ایران باشد.

صدقی تصریح کرد: یکی از نتایج مثبتی که این طرح می‌تواند داشته باشد اینکه اگر بناب نتواند جزو ۳ شهر در لیست پایتخت کتاب ایران قرار بگیرد، حداقل به جهت فراهم کردن یک سری از امکانات مورد نیاز قطعاً بسترهای لازم برای افزایش مطالعه در شهرستان فراهم خواهد شد.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*