جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

شناسایی ۴۴۰۰ متر مربع از املاک بلااستفاده آموزش و پرورش بناب

فرماندار بناب از شناسایی ۴ هزار و ۴۰۰ مترمربع از املاک بلااستفاده مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان خبرداد.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب از شناسایی ۴ هزار و ۴۰۰۰ مترمربع از املاک بلااستفاده مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده این املاک مازاد بر نیاز آموزش و پرورش هستند و در مواقعی نیز بار مالی زیادی را بر دوش این اداره تحمیل می‌کنند.

وی یادآور شد: به‌موجب قوانین و مقررات مربوطه از جمله بند ۴ ماده ۱۳ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش و ماده ۴ آیین نامه مذکور و همچنین ماده ۶ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت آموزش و پرورش اجازه دارد اراضی و املاک مازاد بر نیاز خود را پس از تغییر نوع کاربری آن ها به فروش برساند.

فرج‌اللهی سپس با اشاره به ظرفیت قانون شوراهای آموزش و پرورش گفت: جلب مشارکت‌های مردمی باید در دستور کار اعضای این شورا قرار گیرد.

به گفته رئیس شورای آموزش و پرورش بناب، یکی از اقدامات مهم این شورا دراین شهرستان جذب ۱۷۰ میلیارد ریال کمک مردمی برای احداث مدرسه بوده است.

فرج اللهی تصریح کرد: ۵۰ درصد سهم اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی در مدارس خیرساز به محض اتمام پنجاه درصد عملیات عمرانی توسط خیران قابل پرداخت است و این اداره کل به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.155

    جناب فرماندار عزیز!
    قانون فروش املاک مازاد با کمبود فضای آموزشی منافات دارد. اگر ملکی مازاد است چرا بفروش رود یا اجاره داده شود. از یک طرف می گویند که نیاز به مدرسه داریم . برای ساخت مدرسه هم زمین مورد نیاز است. پس مجمع خیرین را چگونه قانع کنید تا آنها نیز خیران را قانع نمایند؟ اگر ملکی در آموزش و پرورش فروخته و یا به اجاره داده شود که طبق اظهار برخی از اعضای فعلی خیرین مدرسه ای در سایه تجربیات رئیس جوان به دوستان اجاره داده شده است چگونه می توان مدرسه ساخت؟ بازار آتش بگیرد و برای عده ای دستمالی گیر بیاید؟! اگر ملک مورد نظر نیازمند جدی برای اجاره بوده چرا به سایرین اجاره داده نشده است؟ سایرین هم نیاز به ملک مذبور دارند! پس عدالت قربانی منافع شده است! اگر سیاست خیرین مدرسه ساز با اعمال شخصی افراد حاکم بربناب در تداخل است ، یک جوری کلک این خیرین را فراهم کنند تا با نشاندن دوستان خود در مجمع خاطر عزیزان جمع و به خلاف های خود ادامه دهند!

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*