دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

سرازیر شدن پساب‌های کاوه سودا مراغه به آب‌های زیرزمینی بناب

نماینده بناب در مجلس از سرازیر شدن پساب‌های کاوه سودا مراغه به آب‌های زیرزمینی بناب خبر داد گفت: باید در خصوص آب‌های زیرزمینی به داد مردم بناب برسید که آب‌های زیرزمینی ما را از ما گرفته اند.

ضیا الله اعزازی ملکی در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهری بناب با حضور وزیر نیرو اظهار داشت: آب شرب ما ظاهرا مشکلی ندارد ولی در خصوص آب‌های زیرزمینی مشکل داریم کارخانه کاوه سودا مراغه محلش بالاتر از کف زمین بناب است و پساب‌های آن به آب‌های زیرزمینی بناب سرازیر می‌شود و باید در این خصوص به داد مردم بناب برسید که آب‌های زیرزمینی ما را از ما گرفته‌اند.

وی افزود: اساسی‌ترین مشکل ما در شهرستان آب کشاورزی است و بناب منبع آبی ندارد و تمام آب کشاورزی ما از شهرستان‌های همسایه تامین می‌شود.

اعزازی ملکی اعلام کرد: ۴۰ سال است طرح آبرسانی به دشت بناب بلاتکلیف مانده اگر چه هر سال برای آن اعتباری لحاظ می‌شود ولی اعتبارات طرح را در آذربایجان غربی ‌هزینه کردند و مردم بناب مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند.

نماینده بناب در مجلس تصریح کرد: ما دو روستا داریم که اصلا آب ندارند و باید آب این دو روستا از سد قلعه‌چایی تامین شود.

وی افزود: آب شرب ما ظاهرا مشکلی ندارد ولی در خصوص آب‌های زیرزمینی مشکل داریم کارخانه کاوه سودا محلش بالاتر از کف زمین بناب است و پساب‌های آن به آب‌های زیرزمینی بناب سرازیر می‌شود و باید در این خصوص به داد مردم بناب برسید که آب‌های زیرزمینی ما را از ما گرفته‌اند.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.111

    اگر این طوری باشد ، فاجعه است. انسان انسان است چه در مراغه باشد چه دربناب. منتظر واکنش شبکه بهداشت و اعزام تیم فنی برای نمونه برداری از چاهها هستیم. منتظر واکنش فرماندار محترم هستیم. آیا علت افزایش سرطان در بناب می تواند این مورد باشد؟ همچنین اعزام سرزده بازرسین فنی استانی و کشوری به کاوه سودا هستیم که این کارخانه با پساب خود چه می کند؟ سهامداران و هیئت مدیره و مدیر عامل این کارخانه چه کسانی هستند؟ نظر نماینده و فرماندار مراغه در این خصوص چیست؟ عزت و شرف نمایندگان شهرهای استان در گرو گسترش صنعت سبز و بدون آلاینده می تواند تجلی یابد. کسانی که ۲۰ سال قبل به محیط زیست ارزشی قائل نبودند و در مقابل خواست عوام (آوردن کارخانه و تکنولوژی به هر بهایی ) مجبور به ایجاد صنایع آلاینده شدند ، باید پاسخگوی وجدان خود باشند. فرقی نمی کند صنایع آلاینده در کدام شهر استان نصب شده باشد. از پتروشیمی و نیروگاه تبریز گرفته تا آهک آذرشهر و ذوب فلز عجب شیر و بناب و نیروگاه بناب و کارخانه قند میاندوآب خط سرخ آلایندگی است.فکر می کنم ملکان از این بابت مصون مانده است.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*