دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

شهرداری بناب شهر را به حال خود رها کرده است / دوطرفه سازی خیابان مطهری از هفته آینده

فرماندار بناب با انتقاد از عدم نظارت کافی شهرداری بناب به مسائل حفاری در شهر، گفت: شهرداری شهر را به حال خود رها کرده است.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه شورای ترافیک بناب با بیان اینکه طراحی خیابان‌های شهرستان بناب مربوط به ۵۰ سال قبل است اظهارداشت: ساختار این خیابان‌ها دیگر فرسوده بوده و تحمل و کشش این حجم ترافیک را ندارد که باید با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی تدابیری این مشکل را برطرف سازیم.

فرماندار بناب با اشاره به فعالیت‌های نیروهای انتظامی و راهنمایی رانندگی شهرستان گفت: مأموران راهنمایی و رانندگی دارای اختیار تشخیص برای یک طرفه سازی خیابان‌های اصلی در شرایط ضروری هستند.

مقام عالی دولت در بناب در ادامه با اشاره به فرارسیدن سال جدید و ایام نوروز، اذعان داشت: وضعیت خیابان‌های مرکزی شهر علی‌الخصوص خیابان دانشجو در ساعات پایانی روز به صورت غیر قابل تحملی ترافیک می‌شود، باید با اقدامات و برنامه ریزی‌های مأمورین محترم راهنمایی و رانندگی حداقل در این مدت به جهت رفاه همشهریان حجم ترافیک را کاهش دهیم.

فرج‌اللهی از دوطرفه سازی خیابان مطهری بناب خبر داد و گفت: با اینکه مورد یکطرفه شدن خیابان مطهری کارشناسی شده بود ولی متأسفانه این عمل باعث  نارضایتی اهالی و کسبه این منطقه شده است، که تا هفته آینده این مشکل را نیز با دوطرفه سازی دوباره این خیابان حل خواهیم کرد.

فرماندار بناب با انتقاد از عدم نظارت کافی شهرداری بناب به مسائل حفاری در شهر، گفت: شهرداری شهر را یه حال خود رها کرده است، حفاری‌های شهر نیاز به نظارت دارد که شهرداری در این مورد سستی کرده است.

وی افزود: اشتباهاتی از طرف خود ما و نیروی انتظامی رخ داده است، چرا که باید در مورد حفاری‌ها با پیمانکار متخلف در همان اول برخورد جدی‌تری می‌کردیم.

فرج اللهی خاطرنشان کرد: دیگر تا عید نوروز از ادامه حفاری‌ها توسط این پیمانکار ممانعت شود و حفاری‌های سابق لکه گیری شود.

فرج اللهی با اعلام وظایف شورا در مشکلات مردمی، گفت: شورای شهر برای ما عزیز هستند، ولی شورا حق ندارد که به مردم بگوید طومار بنویسید تا مشکلتان را حل کنیم؛ اگر مشکلی وجود دارد، مصوبه کنید تا رسیدگی کنیم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: میدان ورودی شهر از طرف مراغه که باعث اختلافات زیادی بین مسئولان دو شهر بود، چرا باید آن هم بعد آن همه مشکل به حال خود به‌صورت نیمه‌کاره رهاشده باشد؟ شورا و شهرداری جوابگو باشد و هرچه سریع‌تر راهکاری نشان دهد.

تسنیم

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.83

    شهرداری در نگهداری سطل های زباله قاطعیت ندارد. با درخواست یک نفر سطل را از محله ای حذف و با امضای طوماری سطل را نصب می کند. درجریان گفتگوی چند نفر بودم که حاصل آن چنین است : سرکوچه ای در خیابان کارگر بمدت چندین سال بوده که سطل زباله ای نصب بوده است. کم کم املاک جوار آن زیر ساخت می رود و محله تکمیل می شود. سطل ها هر ۱۲ ساعت تخلیه می شودو حدود ۹ ماه از سال که هوا خنک است کمتر بوی نامطبوعی به مشام می رسد مگر آنکه از یک متری سطل زباله عبور کنید. همچنین امروزه کمتر پنجره ای باز می شود چرا که هوای شهر آلوده به بوی لاستیک و خودرو در زمستان و بوی باروت در ایام عید و بوی شیمیایی کارخانجات سبزه پاک کنی در تابستان مجالی را برای شهروندان باقی نمی گذارد که پنجره خود را باز کنند. حال تاجری پیدا می شود که دارای دفتر تجاری در یکی از پاساژهای شهر و دارای منزلی در بر خیابان …می باشد. ایشان تمام زینت آلات ساختمان را تکمیل و تنها یک خار درچشم دارد و آن از بین بردن سطل زباله ای است که درست آن طرف خیابان و دارای ۵۰ متر فاصله است. به مدد نیروی خود! سطل را برمی دارد. با اعتراض همسایگان سطل به جای خود برمی گردد. این بار این تاجر شروع به تهدید همسایگان می کند. همسایگان دل و دماغ زندگی در محل را بخاطر زورگویی همسایه تاجر خود را از دست داده اند. باید گفت که ممکن است سرکشی و نثار فاتحه به صاحبان اموات در مجالس ترحیم اندکی به اعتبار شخص بیفزاید اما در نهایت آدم ها اعتبار خود را از همسایگان می گیرند. بقال محله – نانوای محله و همسایگان می دانند که شما چه جور آدمی هستید و با چه کسانی نشست و برخواست می کنید . چه کسانی را به منزل خود راه می دهید و چشم تان نسبت به ناموس همسایه چقدر پاک است؟ بنابر این حفظ حرمت همسایه عنصری اساسی در زندگی اجتماعی است. اگر مایه دارید و پول شما را می جنباند ، دنبال دردسر و آزردن همسایه نباشید. بدانید که هر گلی خار دارد. گل بدون خار نیست. پس محله هم نیاز به سطل آشغال دارد. بوی تعفن بهانه است. سطل ها شبانه تخلیه می شود. دنبال زیبایی شناسی منزل و اطراف منزل خود هستید. اما به چه بهایی؟ فروختن همسایگان به یک سطل زباله؟ این مطلب را نوشتم تا شهرداری قاطع باشد. دوم اینکه این همسایه خودخواهی را کنار بگذارد. سوم اینکه سایر همشهریان در چنین مسائلی با سایرین مدارا کنند. اگر بنا بود بوی تعفن مردم را بکشد پس ساکنان نزدیک به ۲۰۰۰ سطل موجود در شهر هم اکنون باید در بیمارستان یا قبرستان بودند! بخود آیید و همسایگان را به بهای نازلی نفروشید.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*