یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

تخصیص ۱۰% اعتبارات مدرسه سازی استان در سال جاری / بناب پیشرو در امر مدرسه سازی توسط خیرین

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس استان با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی در امر مدرسه سازی از تخصیص ۱۰ درصدی اعتبارات مصوب برای مدرسه سازی در استان خبر داد.


به گزارش بناب نیوز، محمدرضا عیدی در جلسه شورای آموزش و پرورش بناب افزود : در سال جاری از ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار مدرسه‌سازی فقط مبلغ ۳۲ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
وی از شهرستان بناب به عنوان پیشرو در امر هم مدرسه سازی توسط خیرین یاد کرد و خاطر نشان کرد: بدون مشارکت خیرین بازسازی مدارس غیر مستحکم نیازمند زمان زیادی است بطوریکه این اداره کل در حال حاضر ۱۷۰ میلیارد ریال به پیمانکاران بدهکار می باشد.
مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس استان گفت: از کل مدارس ثبت شده در بناب ۱۷ مدرسه در حال بازسازی، ۳۲ مدرسه مستحکم ،۱۴ مدرسه نیمه مستحکم و ۳۹ مدرسه غیر مستقیم وجود دارد .
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز از وضعیت بودجه آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: همواره آموزش و پرورش در فصل بودجه ریزی از مظلومیت بالایی برخوردار بوده که این مظلومیت امسال بیشتر از بیش شده است .
ضیاء ا… اعزازی ملکی با اشاره به تلاش نمایندگان برای افزایش بودجه آموزش و پرورش گفت: متاسفانه تلاش تعدادی از نمایندگان برای افزایش بودجه آموزش و پرورش به جایی نرسید و دولت در کنار نمایندگان چیزی جز اظهار شرمندگی برای این وزارتخانه عریض و طویل برای بیان کردن ندارد .
وی از کاهش کیفیت آموزشی در مدارس نیز اظهار ناخرسندی کرد و گفت: متاسفانه مدیران به جای توسعه کیفیت آموزش تمام سعی و تلاش خود را معطوف ساخت و ساز نموده اند و آموزش را فدای مسایل دیگر کرده اند .
نماینده بناب ضعف دانش آموزان بنابی در دروس ریاضی و زبان خارجه را یادآور و خواستار توجه جدی متولیان برای افزایش بنیه علمی دانش‌آموزان در این دروس شد.

خبرنگار بناب / پورملا اقدم

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.227

    وقتی نماینده به ایمن نمودن مدارس شهرستان بناب وسلامتی دانش آموزان اهمیت نمی دهدبیچاره مدیرمدرسه مجبوراست درکنارکیفیت آموزش وپرورشی ،جای خالی وظایف نماینده راهم پرکندمدرسه تعمیرکندویالازم باشدبرای ساخت مدرسه آستین بالابزند .هنوزطبق گزارش مدیرکل نوسازی ببینیدچقدرمدارس نیازبه ایمن شدن دارند.شمافعلامدرسه های زمان نماینده قبلی راافتتاح می کنید.بهتراست بگیدچقدربودجه تونستیدطی یکسال برای ساخت مدارس دیگربگیرید.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*