یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

ضرورت آمادگی سازمان های خدمات رسان برای جلوگیری از مشکلات احتمالی

فرماندار بناب گفت: تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان در رابطه با بحث بحران نباید بی تفاوت باشند و بحران را به عنوان یک اولویت در بخش مدیریتی خود قرار دهند.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در جلسه هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بناب با اشاره به اینکه حادثه خبر نمی کند؛ اظهارکرد: دستگاه های مربوطه در مباحث ایمنی و پیشگیری از بحران هیچگونه اعماضی نباید بکنند و همه پیش بینی های لازم را برای همه مخاطره های طبیعی و غیرطبیعی داشته باشند.
وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های دامپزشکی، شهرداری، محیط زیست و سایر ادارات که در مهار آنفولانزای مرغی در این شهرستان تلاش کردند؛ افزود: هرچند به چند مرغداری در این شهر خساراتی وارد شد ولی با تلاشی که مجموعه مدیریتی شهرستان انجام دادند این بیماری کنترل شد و انتظار داریم اداره دامپزشکی با همکاری بیمه در جهت جبران بخشی از خسارت های وارده کمک کنند.
نماینده عالی دولت در شهرستان بناب سپس با اشاره به مسطح بودن بناب و آبگرفتگی معابر و محلات مختلف شهر در زمان بارندگی گفت: آبگرفتگی معابر در زمان بارندگی به چشم می خورد و این موضوع برای این شهر به یک معضل تبدیل شده است.
فرج اللهی از آغاز اجرای طرح مطالعه آب های سطحی شهر بناب خبرداد و با تقدیر و تشکر از اقدامات شهرداری در این ارتباط از شهردار خواست نسبت به اجرای این طرح به صورت فاز به فاز اقدام کنند.
وی همچنین با اشاره به وجود نخاله در مسیر رودخانه ها که باعث مسدود شدن آن ها شده است، از مسئولان امور آب نیز خواست ضمن نظارت کامل نسبت به بازگشایی این مسیرها اهتمام نمایند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بناب با اشاره به پرداخت ۱۰۰ درصد خسارات کشاورزان در سال جاری تصریح کرد: جا دارد از اقدامات بانک کشاورزی شهرستان در پرداخت خسارات کشاورزان تقدیر و تشکر بعمل آید و علیرغم اینکه پرداخت این خسارات به طول انجامید ولی در نهایت پرداخت شد.
فرج اللهی با تقدیر و تشکر از وجود تعامل و همدلی بین ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی های بعمل آمده از سوی معاونان و کارشناسان محترم استانداری آذربایجان شرقی فرمانداری بناب جزو۳ فرمانداری برتر استان شناخته شد و لوح تقدیر را از استاندار محترم دریافت نمود و این موفقیت در ارزیابی تمامی بخش ها علی الخصوص در بخش تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
بنابراین گزارش، شهردار بناب نیز در ادامه این نشست از راه اندازی ستاد اسکان برای مسافران نوروزی در شهرداری بناب خبرداد و گفت: به دلیل مسطح بودن بناب در مهار آب های سطحی با مشکلاتی روبرو هستیم.
نادر داودی افزود: با مصوبه شورای اسلامی شهر طرح مطالعه هدایت آب های سطحی شهر بناب به مشاور داده شده که بعد از تصویب در کمیته فنی استانداری عملیات اجرایی آن از سال ۹۶ آغاز خواهد شد.
به گفته وی، جمع آوری آب های سطحی در ۱۰ نقطه از شهر شناسایی شده و سعی خواهیم کرد یک هزار و ۲۰۰ هکتار را مرحله بندی کرده و فاز به فاز آن را اجرایی کنیم.
این گزارش می افزاید، رئیس اداره دامپزشکی بناب نیز در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان شهرستان در جهت مهار آنفولانزای مرغی در شهرستان گفت: ظرف ۸ ساعت یک واحد مرغداری با ۲۰ هزار قطعه مرغ معدوم سازی شد که در کشور یک رکورد محسوب می شود.
دکتر عبدالرضا حنیفی تصریح کرد: چون هنوز این بیماری در سطح کشور کاملاً مهار نشده است، لذا دارد همچنان نسبت به کنترل دقیق آن در این شهرستان اقدام شود.
مهر
کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.45

    اگر کسی دیوانگی کند و بر آب آشامیدنی شهر سم وارد کند برای مجازات عامل جنایت ، چه کسی پیش قدم می شود؟ اداره آب ؟ اداره بهداشت ؟ اداره محیط زیست ؟ فرمانداری ؟ شورای شهر ؟ نیروی انتظامی ؟ مشخص نیست چه کسی شروع به اقدام می کند ولی چون منافع عموم بخطر افتاده ، خیلی زود عامل جنایت را دستگیر می کنند. در مورد آلوده کردن هوا با سوزاندن لاستیک خودرو چه عکس العملی رخ می دهد؟ تا کنون هیچ کسی در این مورد پیش قدم نشده است در حالی که زیان های آن به عموم مردم می رسد. مولکول های کشنده لاستیک در سطح هوای شهر پخش می شود و آنکه در معرض آن قرار می گیرد مشخص نیست چه بلا و زیان هایی از این بابت در آینده خواهد دید؟ گاه گاهی در بخش مهاجرنشین شهر توسط افراد کال و ناآگاهی لاستیک آتش زده می شود و این لاستیک سوختنش ساعت ها دوام می آورد. رهگذران براحتی ذرات لاستیک را در مشام حس می کنند و اهالی داخل شهر که بوی بنزین حاصل از پتروشیمی مشام شان را لانه کرده کمتر احساس می کنند . اما در هر حال این آلودگی ضررش به همه می رسد. عموما در ساعات اولیه شب لاستیک روشن می کنند . در این ساعات کدام نهاد و سازمان درش باز است و احساس مسئولیت می کنند؟ اگر به تقسیم وظایف ادارات و نهاد ها توجه کنیم کسی این مسئولیت مبارزه با آلودگی اختصاصی را نخواهد پذیرفت. منافع عمومی اقتضا می کند کسی این مطلب را گزارش کند به فرمانداری یا شورای شهر . اما تنها نهادی که در این ساعات انجام وظیفه می کند نیروی انتظامی و بسیج محلات است. اما اینها نیز راسا اقدامی نخواهند کرد چرا که ماموریت ها و مسئولیت های جدی دارند. چه باید کرد؟

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*