یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

رتبه اول بنابی ها در ایجاد اشتغال برای بیکاران

فرماندار بناب از کسب رتبه نخست این شهرستان در ایجاد اشتغال سال گذشته بین شهرستانهای استان خبرداد.

به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج الهی در جلسه کارگروه اشتغال با بیان اینکه در سال گذشته این شهرستان برای اشتغال ۳۰۰۰ نفر تعهد داشت توانست برای ۲۵۳۰ نفر شغل جدید ایجاد کند .
وی افزود : در سال جاری نیز برای ۳۲۵۰ نفر شغل جدید ایجاد خواهد شد که فقط با تکمیل ۱۸ طرح نیمه تمام صنعتی این شهرستان برای ۱۶۰۰ نفر شغل پایدار ایجاد خواهد شد.
فرماندار بناب با انتقاد از عملکرد ادارات بهزیستی و پایانه در ثبت اشتغال انجام شده در سامانه رصد از ادارات جهاد کشاورزی و فنی حرفه ای بخاطر عملکرد مطلوب تقدیر نمود .
فرج الهی با اشاره به اینکه ۹۳% از جویندگان کار در این شهرستان فاقد مهارت های لازم برای کسب و کار هستند گفت: مرکز فنی و حرفه ای نباید در آموزش حرفه های مورد نیاز دست روی دست بگذارد وبا احضاء مشاغل مورد تقاضا جویندگان کار را آموزش دهد .
وی میزان تسهیلات خود اشتغال استان در سال ۹۵ را که پرداخت آن آغاز شده است مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : این اعتبارات بصورت استانی، کارمزد چهار درصدی و بصورت کارگاهی یا پشتیبان پرداخت خواهد شد.
فرج الهی از بانکهای تجارت و رفاه کارگران بعنوان بانک عامل نام برد و افزود : در دریافت این تسهیلات هر شهرستانی زودتر وارد عمل شود سهم بیشتری خواهد داشت.

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*