دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

امام جمعه بناب: تملق، چاپلوسی و باندبازی جامعه را فرا گرفته است

امام جمعه بناب گفت:متأسفانه تملق و چاپلوسی، باندبازی، تهمت و بداخلاقی جامعه را فرا گرفته است.

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام  مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با تبریک فرا رسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت با سعادت حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) اظهار کرد: تنها راه نجات کشور ولایت و فرهنگ سازی ولایت در جامعه است.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ غنی اسلامی و دینی باید در جامعه و عملکرد مسوولان مشاهده شود؛ افزود: فرهنگ غنی اسلامی و دینی باید در بین گروه های سیاسی و مقررات بانکی حاکم شود.

خطیب جمعه شهرستان بناب سپس با انتقاد از نقد یکی از مراجع تقلید توسط یک حقوقدان در کشور تصریح کرد: حقوقدانی که اسلام و فرآیند اسلامی و دینی را محترم نشمارد از نظر ما نه خود این حقوقدان محترم است و نه حرفش!

حجت الاسلام باقری بنابی با بیان اینکه اقتصاد ما رها شده و غربی نیستُ یادآور شد: ما مذهب داریم و برای بقای دین خود جوان و خون‌های زیادی داده‌ایم، از این رو باید اقتصاد کشور ما با دین ما مطابقت داشته باشد و هنر این است که حقوقدان های ما اقتصاد را با اقتصاد اسلامی و دینی تطبیق دهند.

وی اذعان کرد: فتوایی که مجتهد می‌دهد آیات قرآن است و فقط جزو دین ماست و زمانی که بخواهیم فتوای مجتهد را کنار بگذاریم آن موقع باید فاتحه دین را نیز بخوانیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: بعد از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی وضع کوچه و بازار، وضع مراکز علمی و وضع رسانه‌های تبلیغی ما این است و قطعاً با خواسته های دینی و اسلامی ما مطابقت ندارد.

حجت الاسلام باقری بنابی تصریح کرد: با این وضع متأسفانه تملق و چاپلوسی، باندبازی، تهمت و بداخلاقی جامعه را فرا گرفته است.

وی اظهار امیدواری کرد که جامعه قولاً و عملاً در صراط مستقیم ثابت نگه داشته شود.

امام جمعه بناب در ادامه خطبه‌های نماز دشمن شکن جمعه این شهرستان توبه و استغفار را از اعمال ماه رجب برشمرد و گفت: امیدواریم خداوند در این ماه تمام مسلمانان را از فیوضات این ماه بهره‌مند کند.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*