جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

رونمایی از طرح جدید میدان امام علی (ع) بناب

طرح جدید میدان امام علی(ع) بناب، در اولین جشنواره طرحهای ارزشی بسیج استان آذربایجان شرقی رتبه اول را کسب کرد.

به گزارش بناب نیوز، این اثر فاخر حاصل تلاش تیم طراحی به سرپرستی مهندس هادی برهانی، معمار جوان بنابی می باشد.

برهانی در گفتگو با بناب نیوز اظهار داشت: «این پروژه حاصل تلاش یک تیم طراحی است و ما به دلیل قرار گرفتن این میدان در قسمت ورودی شهر از سمت تبریز، و همچنین توجه به اسم میدان و نگاه عمیق به ارزشهای فرهنگی، اسلامی و بومی بناب، دروازه ای نمادین برای شهر طراحی کردیم که فرم کلی آن همان فرم آشنای ورودی حرم ائمه معصومین (ع) و خانه ها و مساجد تاریخی و بومی منطقه است.»

وی افزود: «این فرم از کنار هم قرار گرفتن ۱۱۰ عدد(عدد ابجدی «یاعلی») استوانه با مقطع مربع شکل (که از جهتی نماد «بین ائو=بناب» نیز میباشد) تشکیل شده است. این اثر با تلفیق دو نوع طاق جناغی و طاق سه قوسی، در بردارنده مفاهیمی همچون: ولایت مداری، احترام ،اتحاد و برادری، وبرگرفته از حدیث پیامبر اکرم(ص) است که میفرمایند«من شهر علم هستم و علی (ع) دروازه ی ورود به این شهر است.»
برهانی در انتها اظهار امیدواری کرد که با عنایت پروردگار و تلاش مسئولین در شورا و شهرداری، هر چه زودتر، شاهد این طرح زیبا در شهر باشیم.

در ادامه، گزارش تصویری از طرح جدید میدان امام علی (ع) منتشر شده است:

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.183

    طرح بسیاز یبایی است. انشاا.. این مثل ان فرد خالکوب نشود که بخاطر درد سر و دم خال را از خالکوب نخواهد. یعنی بخاطر مشکلات مالی و.. تبدیل به چیز دیگری نشود. راستی کی این طرح اجرا و اتمام خواهد شد؟ خیلی وقته میدان امام علی ع را ندیده ام.نکنه این طرح احداث شده و ما بی خبریم؟ در هر حال از اینکه چنین طرحهای زیبایی را برای زیبایی شهرمان انتخاب میکنید بی نهایت متشکرم. اما میدانهای دیگر چه؟ میدان اصلی و یا میدان قدیم امیر کبیر در ورودی از طرف ملکان و یا میدان معلم نیاز به طرحهای زیباتر دیگری هستند.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*