دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

هرگونه سستی، تعلل و کوتاهی در امر انتخابات خسارت های جبران ناپذیری در پی دارد/عدم رأی دادن برآورده کردن حاجت دشمنان است

امام جمعه بناب گفت: انتخاب و انتخابات در جمهوری اسلامی امر ساده‌ای نیست بلکه سپردن مقدرات و سرنوشت و همه امکانات مملکت به یک نفر که رئیس جمهور باشد، است.

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های نماز وحدت آفرین جمعه شهرستان بناب به موضوع حساس و خطیر انتخابات در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین مسائل و امور در بخش‌های مختلف یک کشور به قوه مجریه سپرده می‌شود، پس شرایط ایجاب می‌کند این مسئولیت حساس و خطیر که بعد از مقام معظم رهبری در کشور به رئیس جمهوری منتخب سپرده می‌شود، به فردی صالح، صادق، مقتدر، متفکر و امتحان پس داده سپرده شود.

وی با بیان اینکه شورای محترم نگهبان به وظیفه قانونی خود عمل کرده است افزود: با انتخاب افراد صالح نوبت به ملت رسیده است که با انتخاب فرد اصلح و دلسوز به وظیفه دینی خود عمل کنند.

خطیب جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: مردم باید با مطالعه سوابق کاری نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فردی را که دارای تدبیر، تقوا و تعهد است به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند.

حجت الاسلام باقری بنابی با تقبیح برخی حرکات و رفتارها در مناظرات دوره‌های قبلی انتخابات اظهار امیدواری کرد که در این دوره شاهد چنین صحنه های ناپسندی نباشیم.

وی سپس هر گونه تعلل، سستی و کوتاهی در امر انتخابات را تقبیح و تأکید کرد: هرگونه سستی، تعلل و کوتاهی در امر انتخابات خسارت‌های جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت و همه باید بدانیم که انتخاب این روز یک امتحان الهی است و در شرایطی که دشمنان این نظام با اسلام دشمنی کرده و هر لحظه وضعیت انتخابات در کشور را رصد می‌کنند از این رو روز انتخابات روز انتقام گرفتن از دشمن است که مدام می‌خواهند با دلسرد کردن مردم کرامت ما را زیرسئوال ببرند!

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: مردم ایران در روز انتخابات با حضور در پای صندوق‌های رأی مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام خواهند زد.

باقری بنابی با اذعان به اینکه تمام دوستان و دشمنان نظاره گر عملکرد ما در انتخابات پیش رو هستند؛ گفت: این روز روز تعیین تکلیف و روز حماسه است و نه روز بی تفاوتی و در منزل نشستن! امروز هرگونه عقب‌نشینی از پای صندوق های رأی در واقع کمک به اردوی دشمن است و عدم رأی دادن در واقع برآورده کردن حاجت دشمنان است.

وی یادآور شد: امروز هر کسی باید با عمل به تکلیف پای صندوق های رأی حاضر شود زیرا رأی در جمهوری اسلامی رأی به اسلام است.

امام جمعه بناب از مردم خواست مواظب وعده های فریبنده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باشند و وعده هایی که فریبنده بوده و هرگز مبنای اجرا و عمل ندارند در این اوضاع و احوال نباید ما را از خود بی خود کنند.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه خطبه‌های نمازجمعه شهرستان بناب با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز تصریح کرد: با وجود اینکه در گذشته نیز تذکر داده‌ام مواظب باشید که سرنوشت چهار سال آینده شهر را به چه کسانی می‌سپارید و سعی کنید در زمان دادن رأی با کنار گذاشتن مسائل قومی، قبیله‌ای و طایفه‌ای به افراد صادق، متعهد و امتحان پس داده رأی دهید و به شورای شهر بفرستید.

وی اذعان کرد: رأی دادن مردم در این دنیای وانفسا قلب امام عصر(عج) را شاد می‌کند و جمهوری اسلامی را مقاوم و عمر نظام را طولانی‌تر می‌کند و حتماً و حتماً آنهایی که بی‌تفاوت هستند آنها را برای حضور در پای صندوق‌های رأی تشویق کنید.

امام جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: امیدواریم در انتخابات دوره جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا با درس گرفتن از اشتباهات دوره های قبل از تکرار این اشتباهات در این دوره پرهیز کنیم.

این گزارش می افزاید، حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه خطبه های نمازجمعه شهرستان بناب پیشاپیش اعیاد شعبانیه را تبریک و تهنیت گفت.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.90

    تشما که عواقب عدم شرکت در انتخابات را می دانید و بزرگترهای شما هم به آن اذعان دارند، چرا بیش از ۶ نفر وارد میدان نکردید؟ شاید در میان بقیه کسانی بوده اند که می توانستند کشور را بهتر از وضع موجود اداره کنند و شما را هم سربلند کنند! بدون گوشت کوفته میخواهید. چقدر مردم برای مدیران چرخشی رای بدهند؟

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*