جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

مروری بر تبلیغات انتخاباتی که گذشت؛ از هزینه های گزاف چاپ پوسترهای تبلیغاتی تا نابودی چهره شهر

انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بناب بالاخره بعد از ماه ها انتظار و بحث و جدل و یک هفته پرجنب و جوش به سلامت! برگزار شد.


به گزارش بناب نیوز، حال که تب و تاب تبلیغات و رسیدن به کرسی شورای شهر آرام گرفته است سوالات بی شماری در خصوص تبلیغات و منبع هزینه های آن ذهن مردم بناب را درگیر خود ساخته است.
سوال اول اینکه چرا با وجود توسعه و گسترش فضای مجازی و وجود بستر بسیار مناسب و تقریباً بدون هزینه برای تبلیغات در این فضا همچنان کاندیداها مصرند که از بنر های آنچنانی و پوستر های بزرگ و کوچک که حتی تصویر برخی کاندیداها هم با واقعیت زمین تا آسمان فرق داشت و به لطف برنامه های بی شمار ویرایش عکس حسابی زرق و برق انداخته شده بود استفاده کنند؟
سوال دوم اینکه چرا قانون مشخصی برای نصب بنر ها و پوستر های کاندیدا ها در نظر گرفته نشده بود و اگر هم گرفته شده بود چرا نظارتی بر آنها نمیشد، پوستر هایی که حتی به تابلو های راهنمایی و رانندگی و شاخه های درختان نیز رحم نمی کردند.
با یک حساب سرانگشتی میتوان فهمید حقوق ۴ ساله شورای شهر بسیار کمتر از هزینه های چاپ پوستر و ضیافت های آنچنانی کاندیداهاست و ایشان به چه استدلالی حاضر به خرج چنین مبالغی می شوند؟ شاید صندلی شورای شهر سکوی پرتابی هست برای پست های بالاتر و شاید هم افرادی به واسطه قول هایی که گرفته اند حاضر به خرج چنین مبالغی میشوند شاید…
اما ماجرا آنجایی جالب تر میشود که کاندیداهای محترم در میتینگ های انتخاباتی خود مدام دم از اجرای قانون و زیبایی شهر میزنند غافل از آنکه خود آن کاندید محترم هنوز پایش به شورای شهر باز نشده قانون و زیبایی شهر را زیر پا میگذارد و اگر هم اعتراضی کنی میگوید چو فردا شد فکر فردا کنیم…
به هرحال انتخابات این دوره هم چه خوب و چه بد برگزار شد اما امیدواریم کاندیداهای دوره های آتی در بحث تبلیغات به جای صرف هزینه های گزاف با عملکرد خود و نه با پوستر های رنگی به شورا راه یابند همانطوری که در همین انتخابات اخیر فردی دستفروش در خرم آباد تنها با بنری که ابعادش به زحمت به یک متر می رسید موفق به نشستن در کرسی شورای شهر گردید آن هم به عنوان نفر اول که نشان میدهد آسمان آن شهر همه جایش یک رنگ نبود.
حال اذهان مردم هست و سوال های بی جواب بسیار …….

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*