جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

رحیمیان: جذب و استخدام های غیرقانونی در شهرداری‌ها عامل فساد در شهرداری‌ها است

منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر بناب جذب و استخدام های غیرقانونی در شهرداری‌ها را از جمله عوامل بروز فساد در شهرداری‌ها اعلام کرد و گفت: کارمندی که با طی کردن مراحل استخدام وارد مجموعه شهرداری شده نمی تواند جرأت سوءاستفاده به خود بدهد ولی قراردادهای ۸۹ روزه باعث تشدید فساد در شهرداری ها شد.

به گزارش بناب نیوز، محسن رحیمیان در گفت وگو با خبرنگاران ضمن تشکر از حمایت های مردم و اعتماد مردم به ایشان به حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی اشاره کرد و اظهار داشت: مردم در ۲۹ اردیبهشت حماسه دیگری خلق کردند و جا دارد از مشارکت مردم تقدیر بعمل آید.

وی سپس با اشاره به اتفاقات صورت گرفته در دوره قبل شورا و شهرداری بناب تصریح کرد: اتفاقات پیش آمده در شورا و شهرداری نیازمند بررسی و انجام یک کار کارشناسی است و قطعاً این مسائل در یک دوره خاص اتفاق نیفتاده‌اند و زمان بر بوده است.

رحیمیان اذعان کرد: شورای نگهبان شورای شهر فرماندار است و اگر فرمانداری در زمان‌های لازم مصوبات و اقدامات شورای شهر را قانونی بررسی می‌کرد امروز کار به اینجا ختم نمی‌شد.

این منتخب شورای پنجم اسلامی شهر بناب سپس با اشاره به ماده ۶۷ قانون شهرداری‌ها گفت: شهرداری مکلف است بودجه سالیانه خود را در زمانی که قانون پیش بینی نموده است مورد رسیدگی و تصویب قرار دهد. در حالی که تفریغ دو سال پیش بودجه شهرداری را ۲ ماه پیش تصویب کردند و دلیل اینکه به این موضوع رسیدگی نشده است، چیست؟! و اگر در زمان خودش به این موضوعات رسیدگی و بررسی می شد، شاهد این مشکلات نبودیم.

رحیمیان اضافه کرد: همچنین بر اساس ماده ۷۱ قانون شهرداری ها شهرداری مکلف است هر ۶ ماه یک بار صورت جامع از درآمد و هزینه های شهرداری را به تصویب شورا رسانده و آن را برای مردم اطلاع رسانی کند. در حالی که در ۴ دوره شورا این اتفاق صورت نگرفته است.

وی با اذعان به اینکه هیچ فسادی بطور آنی شکل نمی‌گیرد؛ یادآور شد: در شورا و شهرداری‌ها فساد از زمانی به وجود آمد که نظارت‌ها از بین رفته و کمرنگ‌تر شده است. برای مثال در مقاطعی که بنده شهردار بودم ناظرم استاندار بود و نظارت‌ها بر روی اصول پیش می‌رفت.

شهردار سابق بناب جذب و استخدام های غیرقانونی در شهرداری ها را از جمله عوامل بروز فساد در شهرداری ها اعلام کرد و گفت: کارمندی که با طی نمودن مراحل استخدام وارد مجموعه شهرداری شده نمی تواند جرأت سوءاستفاده به خود بدهد ولی قراردادهای ۸۹ روزه باعث تشدید فساد در شهرداری ها شد.

رحیمیان با بیان وظایف شهردار خاطرنشان کرد: اگر تنها و تنها بتوانیم انتخاب شهردار و وظایف شهرداری را در جامعه عملیاتی کنیم خدمت بزرگی به شورای شهر و سایر دستگاه های اجرایی کرده ایم.

وی افزود: بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و اقتصادی از دیگر وظایف شوراهای اسلامی است که باید برای برطرف کردن و برداشتن این موانع تمامی دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهر نیز همگام با شورا به وظایف محوله خود عمل کنند، چرا که حل این مشکلات صرفاً به عهده شورا و شهرداری نبوده و به تمام دستگاه ها ارتباط دارد و باید کمبودهای رفاهی و اجتماعی مورد رسیدگی قرار گرفته و بصورت قانونمند در جهت آن قدم برداشت.

منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر بناب رسیدگی به مشکلات اجتماعی، رفاهی و فرهنگی را نیازمند برنامه ریزی دانست و اظهارکرد: اگر به طرف برنامه ریزی نرویم خطا رفته ایم و باید برای رفع این معضلات در قالب یک برنامه پنج ساله حرکت کنیم.

رحیمیان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت مردم در خصوص انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی جزو برنامه های بنده و همکارانم در دوره پنجم شورای شهر است و اگر از ظرفیت مردم و بخش خصوصی در این بخش ها استفاده کنیم عمده مشکلات شهر توسط خود مردم حل خواهد شد.

وی افزود: عمده درخواست ما از شهرداری ارائه لیست اموال و دارایی های شهرداری است.

عضو دوره پنجم شورای اسلامی شهر بناب در ادامه با تأکید بر حضور خبرنگاران در جلسات شورای شهر اذعان کرد: اگر آزادی بود و خبرنگاران می توانستند بصورت آزادانه در جلسات شورای شهر شرکت کنند و اطلاع رسانی به موقع انجام می دادند شاهد اتفاقات پیش آمده در شورا و شهرداری بناب نبودیم!

رحیمیان یادآور شد: نقد منصفانه عملکرد شورا و شهرداری جزو مطالبات اصلی ماست و اگر امر به معروف و نهی از منکر توسط خبرنگاران و زبان گویای جامعه انجام گیرد، فساد در جامعه رنگ خواهد باخت و اگر خبرنگاران در جلسات شورا از نزدیک شاهد اظهارات و مصوبات شورا باشند هیچ کس جرأت فساد به خود نمی دهد.

وی با بیان اینکه در دوره پنجم شورای شهر از خبرنگاران انتظار داریم در جلسات شورای شهر شرکت کنند؛ گفت: تا زمانی که بنده در شورا هستم تمام خبرنگاران در جلسات شورا حضور خواهند یافت و انتظار دارم خبرنگاران در کنار انعکاس واقعیت ها و مشکلات جامعه از سیاه نمایی و نشر اخبار غیرواقعی پرهیز کنند.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

۵ نظر

 1. IP: 162.*.*.99

  سلام و درود بر شما ، فرمایشات جنابعالی یعنی بررسی کارشناسی آسیب های شورا و شهرداری ، درمان ، ترمیم و مرمت پایه های پوسیده و فساد گرفته این دو نهاد . فساد مدیریتی ، فساد اقتصادی ، فساد دروغ و تزویر و فریبکاری ، کسانی که مشکلات شهری را کنار گذاشته و برای تامین رای آینده به رفع مشکل شخصی میپردازد ، کسانی که منافع شخصی را به منافع شهری ترجیح داده و مشکلاتشان را از منابع شهری تامین می نمایند . فساد پنهان کاری و قانون گریزی ، فساد رابطه گرایی و استخدام ۲۶۰ نفر نیروی مازاد از خویشاوندان خود که گفته می شود با پرداخت حقوق آنان پولی برای کارهای عمرانی شهرداری نمی ماند تا در شهر انجام گیرد . فساد نادیده گرفتن مردم و حقوق مردمی که درآمدشان از جیب همین زحمتکشان تامین می شود ، شهروندانی که در این فضای بیکاری و نداری ، عدم رونق بازار ، خشکسالی و آفت های کشاورزی با مشقت تمام مطالبات شهرداری را می پردازند و هر در انتخابات نیز با تمام توان شرکت می نمایند . دیگر مردم که کاری می بایستی انجام می دادند که نداده اند ؟ . به نظر بنده در این چهار سال اگر شورا پایه های فسادگرفته و پوسیده این دو نهاد را مرمت و ترمیم اساسی و ماندگار نماید باندازه چهار دوره شورا های گذشته کار کرده است .

 2. IP: 2.*.*.174

  کافیه برید و تو شهرداری ببینید چند نفر از قوم و خویش آقای … با پارت بازی سر کارند..

 3. IP: 95.*.*.63

  با درود خدمت اقای رحیمیان. ما خاطرات خوبی از شما در دوره اول داریم. اما در دوره دوم شهرداری نتوانستید تحول انچنانی که در میانه و سایر شهر ها ایجاد کردید ، ایجاد نمایید.اما امیدواریم با تجربه چندین ساله و تجربه انتخابات بتوانید بر دلهای مردم بناب حاکم شوید.اگر این عزیزان بتوانند بر این بی نظمی ها در شهر بناب خاتمه دهند و بتوانند تحولی عظیم در شهر ایجاد کنند قطعا در تاریخ بناب به نیکی از انها یاد خواهد شد. اما اگر دنبال منافع مالی باشند این منافع زودگذر خواهد بود.اجازه دهید این یک پله پرتاب به مسند های بالاتر برای شماو خانوادهایتان باشد.اگر قدر این فرصت را بدانید بدون شک قادرید حتی نماینده و فرماندار و .. باشید.مهمتر از همه شما ساکن این شهر هستید فرزندان و نوه های شما در این شهر زندگی خواهند کرد. اگر شهر ما بی تدبیر و بی نظم باشد حتما در روحیه انها تاثیر خواهد گذاشت. حداقل بخاطر خود تلاش کنید و اگر نتوانستید شهر بناب را همسان تبریز کنید یک پله پایینتر نیز قابل قوبل است.خواستن توانستن است و من باور داریم مشکلات مالی شهرداری اگر با تدبیر و عقلانیت و با اصول علمی تر عمل شود حل خواهد شد. باید در جذب و بکار گیری افراد مستعد و اگاه دقت نظر شود.از اساتید و خبره شهر و کشور برای مدیریتها و برنامه ریزی ها مشاوره گرفته شود.بر بافت فرسوده شهر توجه ویژه صورت گیرد . شهر منو شما از دور شبیه یک شهر کهنه است.تعامل با ادارات مختلف و همکاری تنگاتنگ انها در ایجاد زیر ساختهای ان اداره جات در سطح شهر میتواند مانع از هدر رفت منابع مالی شود. و نهایتا بدانید مردم ولی نعمت شما هستند و باید قدر انها را دانست.به فکر مردم باشید تا منافع مسئولین.

 4. IP: 5.*.*.84

  حرفهای شما مورد تایید است.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*