دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

بنابیها متقاضی ۴۱% کل تسهیلات استان برای خود اشتغالی هستند

فرماندار بناب از ثبت نام ۱۰ طرح پشتیبان و ۳۰۴ طرح انفرادی برای اخذ تسهیلات خود اشتغالی در سال جاری خبر داد.


به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج الهی افزود : برای این منظور ۲۱میلیارد ریال اعتبار نیاز است در حالی که کل اعتبارات خود اشتغالی استان ۵۰ میلیارد ریال می باشد که تسهیلات درخواستی بنابیها ۴۱ درصد کلا اعتبار استان است.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ برای شهرستان بناب ۳۰۵۰ شغل جدید تعهد شده است گفت: در ۲ ماه گذشته برای ۳۶۳ نفر شغل ایجاد و در سامانه رصد ثبت گردیده است که مرکز فنی و حرفه ای با ۱۰۸ شغل جدید نسبت به سایر ادارات پیشتاز می باشد.
فرماندار بناب سود تسهیلات خود اشتغالی را ۴ درصد اعلام کرد و افزود : اولویت پرداخت تسهیلات خود اشتغالی با طرح های پشتیبان بوده و در صورت باقی ماندن اعتبار طرح های انفرادی نیز مشمول دریافت تسهیلات خواهند بود .
ولی اله فرج الهی با تاکید بر نظارت کامل بر نحوه پرداخت تسهیلات خود اشتغالی گفت : متاسفانه در برخی موارد وام گیرندگان تسهیلات را در مشاغل غیر مصوب هزینه می کنند که این موضوع ظلم در حق سایر متقاضیان بوده و از نظر شرعی نیز ایراد دارد .
وی افزود : در حال حاضر مجوز استخدام در ادارات دولتی صادر نشده و برای ایجاد شغل پایدار برای جوانان توسط بخش خصوصی اقدام شود.
فرماندار بناب با اشاره به جو سازی برخی از رسانه ها مبنی بر اینکه شغل وجود دارد ولی دولت ایجاد اشتغال نمی کند گفت: ایجاد اشتغال پایدار منوط به ایجاد سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی است و باید در این زمینه امنیت سرمایه گذاران نیز تامین شود .
فرج الهی همچنین مدیران ادارات را از هر گونه آمار سازی در خصوص میزان اشتغال ایجاد شده بر حذر داشت و افزود : در زمینه آمار و اطلاعات مربوط به اشتغال هیچ کس حق آمار سازی ندارد و به هیچ وجه نباید افرادی که پروانه کسب از مجامع امور صنفی دریافت می کنند در لیست اشتغال سامانه رصد قرار گیرد.

خبرنگار بناب / پورملا اقدم

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*