دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
سرخط خبرها

نماینده بناب: پل میدان معلم بناب مطالبه اساسی مردم منطقه است

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی مسئولین استانی جهت تامین اعتبارات پل میدان معلم شهرستان بناب شد .

به گزارش بناب نیوز، ضیاء اله اعزازی ملکی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بناب گفت: این پل بعنوان مطالبه اساسی مردم بناب و جنوب استان می باشد و مردم منطقه را واقعاً به زحمت انداخته است.
وی از تخصیص مبلغ ۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل استادیوم ورزشی این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح از محل اعتبارات ملی احداث می شود و امیدواریم در صورت تخصیص اعتبارات با روند فعلی تا پایان سال ۹۷ افتتاح و در اختیار جوانان مردم قرار گیرد.
نماینده مردم بناب وضعیت بودجه کشور را ناکافی اعلام کرد و گفت: با وضعیت اعتباری حال حاضر نمی توانیم مطالبات مردم را جوابگو باشیم و مجبوراً از طریق فروش اوراق کشور را اداره می کنیم.
اعزازی ملکی فروش اوراق را معادل هزینه کرد سرمایه چند سال آینده کشور دانست و گفت: مجلس در تصویب بودجه سال ۹۶ برخی از مجوزهای مربوط به فروش اوراق را رد کرد ولی در پاره ای از موارد نیز به اجبار به فروش اوراق رضایت دادیم.
نماینده مردم بناب در مجلس شوری اسلامی با انتقاد از عدم توجه مسئولین امور آب استان به این شهرستان گفت : آب کشاورزی دشت بناب دارای مشکلات متعددی است که علیرغم صدور دستور از سوی وزارتخانه مربوطه ، امور آب استان به عملیاتی نمودن آن توجه نمی کند .
وی اعمال حق آبه دشت بناب را در احیای دریاچه ارومیه مفید دانست و گفت: علیرغم پیگیریهای زیاد بی توجهی مدیران امور آب استان تن به اجرای طرح آبیاری دشت بناب نمی دهند و بارها با کارشکنی تعدادی از افراد مواجه هستیم.
اعزای ملکی همچنین بر تامین آب شرب شهرستان بناب برابر دستور وزیر نیرو از خط انتقال زرینه رود تاکید کرد و افزود : بعلت پایین آمدن کیفیت آب شرب این موضوع باید سریعاً عملیاتی و آب شرب شهر و روستاهای تابعه از این خط تامین شود.
نماینده مردم بناب با اشاره به شیطنت های اخیر سنای آمریکا در خصوص نقض بر جام گفت: برجام یک سند ملی است و مجلس هرگز اجازه نخواهد داد مفاد آن خدشه دار شود.
وی افزود : مجلس شورای اسلامی به محض شروع بکار خود پاسخ کوبنده ای به سنای آمریکا خواهد داد .
فرماندار بناب نیز در این جلسه از عدم نظارت فنی بر پروژه های عمرانی انتقاد کرد و گفت: جای تاسف است که با وضعیت ناکافی اعتبارات طرحی بعد از افتتاح نیاز به تعمیر داشته باشد که این موضوع خیانت به کشور و مردم محسوب می شود.
ولی اله فرج الهی بر مشارکتهای مردمی در کنار اعتبارات دولتی تاکید کرد و گفت: برخی از پروژه های دولتی که نیمه تمام می باشند و برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی دارند باید طبق قانون بودجه جهت تکمیل و بهره برداری به بخش خصوصی واگذار شوند.
وی افزود: قانون بودجه دارای ظرفیت های مناسبی برای تامین اعتبار و تکمیل برخی از طرحها است که مدیران ادارات باید با تسلط بر این قانون نسبت به پیگیری اخذ اعتبارات ملی موجود در قانون بودجه تلاش کنند.
فرماندار بناب مجموعه اعتبارت عمرانی شهرستان بناب را ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : سهم اعتبارات تملک دارای ۹۷ میلیارد ریال برای ۷۲ پروژه نیمه تمام میباشد که ۱۰% نسبت به سال قبل افزایش نشان می دهد.
فرج الهی افزود : اعتبارت ماده ۱۸۰ قانون بودجه نیز بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال می باشد که برای ۲۳ پروژه عمرانی هزینه خواهد شد که نسبت به مشالبه سال قبل ۵۴% رشد داشته باشد.

 

خبرنگار بناب / پورملا اقدم

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*