یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

دولت به تنهایی قادر به تامین‌ هزینه‌های درمان نیست / پرداخت مطالبات پزشکان و کادر درمانی در اولویت است

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به ظرفیت مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان شرقی گفت: به علت بالا بودن هزینه‌های درمان دولت به تنهایی قادر به تأمین تمام هزینه‌های مورد نیاز این حوزه نیست و باید در شهرستان‌ها مجمع خیران راه‌اندازی شود.

به گزارش بناب نیوز، علی‌اکبر طاهری‌اقدم  بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید بیمارستان امام خمینی(ره) بناب که نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، کادر درمانی بیمارستان و جمعی از مسؤولان شهرستان در آن حضور داشتند؛ اظهار داشت: به علت بالا بودن هزینه‌های درمان دولت به تنهایی قادر به تأمین تمام هزینه‌های مورد نیاز این حوزه نیست و باید در شهرستان‌ها مجمع خیران راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه از کل اعتبارات پرداختی به طرح تحول سلامت فقط ۱۴ درصد به هزینه‌های جاری اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: ما‌بقی اعتبارات در جهت هتلینگ و تأمین تجهیزات و داروهای مورد نیاز بیماران هزینه می‌شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست برای تقویت طرح نظام سلامت و رفع نواقص آن تلاش کنند، چرا که در این طرح کرامت انسانی بیماران حفظ شده است.

 نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز از حمایت تمام عیار نمایندگان مجلس در جهت ادامه طرح تحول سلامت در مجلس شورای اسلامی خبرداد و افزود: با وجود محدودیت‌ها، در پیروی از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم نباید دغدغه درمان داشته باشند این طرح را حمایت خواهیم کرد تا ادامه داشته باشد.

ضیاءالله اعزازی ملکی با اشاره به اینکه پرسنل درمانی در خط مقدم مواجهه با بیماران مردم قرار دارند، از آنان خواست با خوشرویی با بیماران رفتار کنند، چرا که کوچک‌ترین تعلل در رسیدگی به بیمار باعث نارضایتی می‌شود.

وی افزود: پرداخت مطالبات پزشکان و کادر درمانی باید در اولویت دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته و نیازهای این قشر زحمت‌کش تأمین شود.

اعزازی ملکی تأکید کرد: مبادا عدم پرداخت به موقع مطالبات در عملکرد آنها نقش داشته باشد.

این گزارش حاکی است، در این مراسم دکتر نادر منتظر به عنوان سرپرست جدید بیمارستان امام خمینی(ره) بناب معرفی و مشغول به کار شد.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*