یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

پرداخت ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی با سود چهار درصد توسط صندوق کار آفرینی امید شهرستان بناب

فرماندار بناب از پرداخت ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی با سود چهار درصد توسط صندوق کار آفرینی امید شهرستان بناب در قالب تفاهم نامه فی مابین این صندوق و اتحادیه های قالیبافی و تولیدکنندگان پوشاک این شهرستان خبر داد.


به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج الهی در بازدید از طرح های اقتصاد مقاومتی این شهرستان افزود: با پرداخت این تسهیلات برای ۱۵۰۰ نفر شغل جدید و پایدار ایجاد شده شده است.
وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه ها برای اولین با در کشور و در شهرستان بناب اجراء می شود گفت: کلیه تسهیلات پرداخت شده بر خلاف دیگر تسهیلات که بعلت عدم نظارت در امور غیر مرتبط بکار گیری می شود دقیقاً در ایجاد اشتغال بکار گرفته شده است.
فرماندار بناب خاطر نشان کرد :کارگران قالیبافی در صورت تمایل برای ایجاد کارگاه اختصاصی می توانند با مراجعه به این صندوق از تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی این صندوق بهره مند شوند.
فرج الهی حمایت از فارغ التصیلان دانشگاهی را اولویت اول پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اعلام کرد و گفت: بعلت نبود استخدام در ادارات دولتی باید زمینه برای اشتغال فارغ التصیلان در مراکز تولیدی و صنعتی فراهم آید.
رئیس صندوق کارفرینی امید شهرستان بناب نیز گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی شاغل در قالی بافی و تولید پوشاک می توانند در صورت تامین یک سوم هزینه های کارگاه، دو سوم مابقی را از تسهیلات چهار درصدی صندوق کارآفرینی امید استفاده نموده و به ایجاد کارگاه اقدام نمایند.
رحیم زاد محمدی پرداخت تسهیلات به کارگاهها را ضامن ایجاد شغل پایدار اعلام کرد و گفت: در این روش و تحت نظارت صندوق مشاغل جدید و واقعی ایجاد و افراد تحت بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته و از مزایای قانون کار بهره مند می شوند.
وی افزود: در جهت حمایت از فرش دست بافت طرح پرداخت تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی توسط این صندوق تصویب شده که با ابلاغ اعتبارات به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

خبرنگار بناب / پورملا اقدم

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*