یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

مردم از دسته‌بندی‌های سیاسی در کشور به ستوه آمده‌اند/ مسؤولان شعار ندهند بلکه به مشکلات مردم برسند

امام جمعه بناب گفت: بی‌مبالغه باید گفت نظام و کل مردم از دسته‌بندی‌های گروه‌های سیاسی در کشور به ستوه آمده‌اند و هر کس طبق میل خود اصول و آرمان‌های نظام را به نفع گروه و خواست اراده طیف خود مصادره می‌کند و بقیه طیف جامعه هیچ هستند و این نوع رفتار جواب نداده و نخواهد داد.

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه شهرستان بناب با قرائت بخشی از نامه امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر اظهار کرد: باید از نافرمانی ملی پرهیز کرد و نظام حاکم وقتی برقرار می‌شود که مردم‌دار باشد، زبان و ادبیات مردم را فهمیده و درک کند و روش انبیای الهی نیز همین بوده است.

وی افزود: انبیاء برای همه بودند، حتی برای کافران و آنهایی که مرض‌های روحی داشتند، به آنها بیشتر از سایران توجه می‌کردند.

خطیب جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: کشور ما و نظام ما نیز مستثنی از این مسائل نیست و ما نیز اگر به این روش‌ها عمل نکنیم ما نیز رفتنی هستیم.

باقری‌بنابی افزود: اگر می‌خواهیم عمر نظام و انقلاب طولانی و ماندگار باشد باید این رمز و رموز را رعایت کنیم و باید به مضامین فرامین امیرالمؤمنین علی(ع) به مالک اشتر عمل کنیم.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد وحدت و همدلی بین گروه‌های سیاسی حاکم در کشور گفت: اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و فعالان سیاسی باید خدمت به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار دهند، نه در سخنرانی و نه در حرف بلکه باید قهرمان عمل باشند.

امام جمعه بناب خاطرنشان کرد: سیاستمداران ما باید از مجاهدت‌های شهیدانی چون شهید چمران، شهید صیاد شیرازی و نیز ولایت‌مداری سردار سلیمانی درس بگیرند و آنهایی که دغدغه دینی دارند، دغدغه انقلاب دارند، این قدر همدیگر را نکوبند. همانطوری که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند:« تمام این دعواها سیاسی هستند، الهی نیستند.»

باقری‌بنابی تصریح کرد: بی‌مبالغه باید گفت نظام و کل مردم از دسته‌بندی‌های گروه‌های سیاسی در کشور به ستوه آمده‌اند و هرکس طبق میل خود اصول و آرمان‌های نظام را به نفع گروه و خواست اراده طیف خود مصادره می‌کند و بقیه طیف جامعه هیچ هستند و این نوع رفتار جواب نداده و نخواهد داد.

وی با بیان اینکه اکثریت مردم از دعواهای سیاسی و بر هم کوبیدن جریان‌ها خسته شده‌اند؛ تأکید کرد: عمدتاً مردم از مسؤولان، دولتمردان و فعالان سیاسی وحدت کلمه می‌‌خواهند و مردم از تقابل و تنازع متنفرند سعی کنند به داد مردم رسیده و به معیشت مردم رسیدگی و توجه کنند، مصالح کشور، اشتغال جوانان و امنیت مردم باید به عنوان ملاک مسؤولان مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین با تقبیح برخی رفتارها و مچ‌گیری‌ها از سوی گروه‌های سیاسی در کشور اظهار کرد: مردم مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اشتغال و ازدواج دارند که باید در جهت رفع این مشکلات گام برداشت.

باقری‌بنابی یادآور شد: بر سر و کله همدیگر زدن، خائن خواندن همدیگر قطعاً دشمنان را خوشحال و مردم را غرق در مصیبت می‌کند و با بداخلاقی‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد، دیگر شخصیتی در کشور نمی‌ماند که در آینده در کشور از او استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر مقامات عربستان که گفته‌اند، «آتش جنگ را در داخل ایران شعله‌ور خواهند کرد»؛ تأکید کرد: فعالان سیاسی آیا گوش شنوایی برای این حرف‌ها دارند.

امام جمعه بناب سپس خطاب به مسؤولان و سران نظام اظهار کرد: سعی کنید مسائل را پس پرده حل کنید و نگذارید مسائل به رسانه‌ها و روزنامه‌ها کشیده شود چرا که دشمن روی این مسائل طرح‌ریزی کرده و دوستان از این شرایط ناراحتند.

باقری‌بنابی در  ادامه خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بناب، به برگزاری همایش بزرگ حجاب و عفاف که روز۲۱ تیرماه برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت: قرار است در این روز خانواده‌ها با حضور پرشور خود آمار جمعیت باحجاب را نشان دهند ولی باید گفت کسانی که می‌خواهند آمار افراد باحجاب را در سرزمین ایران اسلامی بدانند به راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن، روزقدس و نمازهای جمعه در سراسر کشور توجه کنند.

امام جمعه بناب همچنین به گرمای طاقت فرسای حاکم بر شهرهای کشور اشاره و بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق تأکید کرد.

باقری‌بنابی تصریح کرد: برای اینکه مردم عزیزمان در نقاط گرمسیر کشور با مشکل روبه‌رو نشوند، لازم است مردم با صرفه‌جویی و قناعت به دولت و همنوعان خود کمک کنند.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.84

    دسته بندی تا جایی که به ساختار نظام لطمه نزند. خوب است. چون باعث نقد طرفین می شود. نقد باعث اصلاح می شود. تا مناظره نبود من خیال می کردم که قالیباف خدای تهران است. اما وقتی اشکالاتت ایشان توسط رقبا مطرح شد دانستم ایشان هم همانند بقیه گاهی اشتباه فکر می کنند و اشتباه عمل می کنند. حزب رسمی در این کشور وجود ندارد. نظام هم با توجه به ماهیت قانون تاسیس احزاب علاقه مند به داشتن حزب نیست . در جریان این خلا بزرگ قرن بیست و یکمی جریانهای فکری بوجود آمده اند که روی روش اصلاح و اداره امور با هم تفاوت هایی دارند. بنابراین در همه کشورها بلاخص نظامهای پارلمانی احزاب نقش ایفا می کنند. پس از پایان دوره مردم حساب و کتاب می کنند که این حزب و حکومت برآمده از آن جقدر موفق بوده و با تکیه برعملکرد حزب رفتار خود را تغییر می دهند. اما فعلا در ایران تسویه حساب مطرح است. خود حضرتعالی و سایر حاکمان نشسته در مسند و ناظران بهتر می دانید که وضع فعلی نوعی تسویه حساب است. در دوران رقابت انتخاباتی روحانی نیشی به سپاه زد .انها هم نیش هایی زدند نظیر اینکه به روستائیان گفتند روحانی میخواهد سکس را در جامعه گسترش دهد.(اشاره به پیمان ۲۰۳۰ ) الان همه تشنه خون ایشان هستند که چرا ما را نقد کرده و دارند پاتک های بعدی را می زنند. با این وضع که یک نهاد نظامی کشور رودر روی رئیس حکومت بایستد کشور را مسئله آفرین می کند. و یا اهانتی که به روحانی در مانور روز قدس شد توهین به ۲۲ میلیون نفر است. رقبا توان تحمل نقد را ندارند و عقیده دارند هر آنکه آنان فکر می کنند باید در کشور جاری باشد. نتیجه این کار این است که پایین دستی ها هم به رئیس دولت بی اعتنا می شوند و وظیفه خود را بدرستی انجام نمی دهند . تخریب پدر خانواده توسط همسر یا فرزندان اعتباری برای خانواده باقی نمی گذارد. باید به نتیجه رای مردم تن در داد.این قانون دموکراسی است. نقش رهبری در فرونشاندن افراد یا جریان های معترض بسیار زیاد است اگر رهبر سکوت کنند نوعی هم رایی با مخالفان دولت تفسیر می شود. من واکنش معظم له را ندیده و یا نشنیده ام. شاید تذکری داده باشند.

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*