یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

فرماندار بناب: دریافت هزینه ثبت نام در مدارس غیرقانونی است

فرماندار بناب دریافت هرگونه هزینه ای در مدارس دولتی را هنگام ثبت نام دانش آموزان غیرقانونی دانست.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب از توسعه مدارس خاص انتقاد کرد و گفت: ایجاد مدارس خاص نوعی ترویج تبعیض آموزشی در میان دانش آموزان است.
وی افزود: در حالی که این مدارس از امکانات دولتی استفاده می کنند اما اخذ شهریه باعث می شود افراد زیادی نتوانند در این مدارس تحصیل کنند.
وی با اشاره به اینکه وجود شرایط خاص و ویژه آموزشی باعث استقبال مردم از این مدارس می شود؛ اظهارکرد: دریافت هرگونه کمک مردمی منوط به تصویب انجمن اولیاء و مربیان این مدارس است.
فرماندار بناب با اعلام اینکه امسال ۴۰ درصد اعتبارات شهرستان به حوزه آموزش و پرورش اختصاص داده شده است، گفت: تا مهرماه امسال از ۴ مدرسه جدید بهره برداری شده و چندین پروژه راکد مدرسه سازی نیز فعال خواهد شد.
وی اعلام کرد: در طول ۴ سال گذشته ۲۹۰ میلیارد ریال برای احداث و مقاوم سازی مدارس این شهرستان هزینه شده است که در سطح استان کم نظیر است.
مدیر آموزش و پرورش بناب نیز در این جلسه اظهارکرد: هیچ یک از مدیران مدارس در حین ثبت نام حق دریافت وجه غیرقانونی از والدین را ندارند.
داوود اسدزاده از اینکه برخی مدیران خروجی تحصیلی خود را به گرفتن وجه خلاصه می کنند، اظهارتأسف کرد و افزود: مدیران نباید در ازای تحویل کارنامه تحصیلی وجوهی را از والدین مطالبه کنند.
وی دریافت هرگونه وجه اجباری تحت عنوان کمک به مدرسه را غیرقانونی اعلام و تأکیدکرد: عملکرد مدیران مدارس در این زمینه تحت نظر است و با افرادی که خارج از قانون به دریافت وجه اقدام کنند، برخورد خواهد شد.
مدیرآموزش و پرورش بناب در ادامه با اشاره به اینکه هیچ دانش آموز بازمانده از تحصیل در این شهرستان وجود ندارد، اعلام کرد: در این شهرستان علاوه بر جذب دانش آموزان واجب التعلیم، مدیران مدارس با شناسائی والدین بی سواد و هدایت آنها به کلاس های آموزشی زمینه باسواد شدن آنها را نیز فراهم آورده اند.

ایرنا

کانال بناب نیوز در تلگرام

یک نظر

  1. IP: 162.*.*.184

    جناب فرماندار یا از واقعیات خبر ندارند یا خود را به ندانستن زده اند؟؟؟؟الان به هر مدرسه ای بری واسه ثبت نام یه برگه میدن دستت حاوی مدارک لازم ثبت نام به همرا شماره حسابی جهت واریز حداقل یکصد هزار تومان کمک به مدرسه که کاملاً اجباری است و تا واریز نکنی ثبت نامی در کار نیست .البته مدارس هم چاره ای ندارند جرا که چند سالی است چیزی به نام واریز سرانه آموزشی از طرف دولت به حساب مدارس وجود خارجی ندارد و اگر هم واریز شود چند صد هزار تومان بیشتر نیست که با هزینه های فعلی اداره یک مدرسه بیشتر به یک شوخی شبیه هست تا واریز سرانه……پس از جناب فرماندار خواهشمندم الکی جو درست نکنند و واقعیت موجود رو برای مردم تشریح کنند تا در موقع ثبت نام فرزندان خویش در مدرسه به اعتبار سخنانی چنین بی پایه با عوامل ثبت نام در مدارس دچار درگیری کلامی و ….نشوند.نمیشود به مدارس سرانه نداد و از مدیران درخواست نمود که با کمک های مردمی مدارس را اداره کنند و از طرف دیگر به مردم گفت که موقع ثبت نام پول ندهند که میشود ضرب المثل قدیمی خودمان: دووشانا دییر قاچ…تازی یه دییر توت.
    شتر سواری دولا دولا نمیشه …یا یک بار برای همیشه آموزش و پرورش رایگان را برای مردم معنا کنیم یا مردم را تفهیم کنیم که چنین چیزی دروغی بیش نیست و باید هزینه تحصیل فرزندانتان را تمام و کمال باید پرداخت کنید.والسلام

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*