یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

ثبت دوچرخه بناب در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی کشور

رئیس شورای اسلامی شهر بناب گفت: ثبت دوچرخه بناب در فهرست آثار ملی جزو مطالبات مردم این شهرستان است که امیدواریم به زودی شاهد ثبت آن باشیم.

به گزارش بناب نیوز، علی اصغر رحیم‌زاده در جلسه کار گروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بناب اظهار داشت: برند غذای استان آذربایجان شرقی در مقطعی کوفته تبریز بود که امروز این برند به کباب بناب تغییر یافته و لازم است برای حفظ این برند نمایشگاه دائمی کباب سنتی بناب را در این شهرستان دایر و راه اندازی کنیم.

وی از مسئولان میراث فرهنگی استان خواست هماهنگی های لازم برای اطلاع رسانی برگزاری جشنواره کباب بناب از طریق صدا و سیمای استان بعمل آید.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب سپس با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت ثبت دوچرخه بناب نیز در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی کشور بر ایجاد حوزه دوچرخه در بناب تأکید کرد و افزود: ثبت دوچرخه بناب در فهرست آثار ملی جزو مطالبات مردم این شهرستان است که امیدواریم به زودی شاهد ثبت آن باشیم.

رحیم زاده درادامه از آمادگی شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب برای توسعه گردشگری در این شهرستان خبرداد.

شهردار بناب نیز در این جلسه از آماده سازی پارک‌ها و بوستان‌های شهر برای استقابل از مسافران خبرداد و گفت: شهرداری بناب نیز با همکاری شورای اسلامی شهر آماده برگزاری جشنواره های تابستانی است که در حال برنامه ریزی است.

نادر داوودی تصریح کرد: امسال سومین دوره جشنواره کباب بناب برگزار خواهد شد که علیرغم فراز و نشیب هایی که در دو دوره قبل این جشنواره شاهد بودیم قطعاً جشنواره سوم با کمترین معایب برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در جشنواره کباب سال گذشته هر روز ۱۵ هزار نفر از شهروندان و مردم سراسر کشور از این جشنواره استقبال کردند؛ گفت: این جشنواره باید پیش درآمدی باشد برای تبریز۲۰۱۸ که بتوان در راستای جذب گردشگران تلاش کرد.

شهردار بناب در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت تعامل و همکاری مردم و تمامی دستگاه ها در برگزاری جشنواره کباب بناب خاطرنشان کرد: جشنواره کباب بناب امسال توسط اتحادیه کباب پزان و با همکاری بخش خصوصی برگزار خواهد شد و شورای اسلامی شهر و شهرداری نیز آماده همکاری در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره است.

فارس

کانال بناب نیوز در تلگرام

۲ نظر

  1. IP: 141.*.*.178

    باسلام و سپاس
    ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین محترم بناب در مورد ثبت دوچرخه بنام بناب ، و برگزاری جشنواره کباب بناب برای ” تبریز ۲۰۱۸ ” در راستای جذب گردشگران به این شهر . و آماده سازی پارک‌ها و بوستان‌های شهر برای استقبال از مسافران.
    به محضر عزیزان میرسد که مکان های گردشگری تنها جشنواره کباب بناب نیست ولو اینکه کباب بناب از ظرفیت جذب گردشگری بالایی بر خوردار است ، در کنار آن به بناهای تاریخی شهر خصوصا ” موزه مردم شناسی بناب ” که در وضعیت بدی بسر می برد (از درب ورودی خراب تا دیواره های شوره خورده ، چیدمان اشیاء موزه به هم خورده ، روشنایی نا مطلوب ، نداشتن سرمایش و گرمایش مطلوب ، نداشتن ساعات کار منظم و عدم نصب ساعات کار در جلو درب ورودی ، نداشتن تلفن ثابت جهت تماس ، نداشتن راهنما برای توضیح آثار ، نداشتن بلیط ورودی و ………… ) قطعا اگر موزه با این وضعیت تا سال ” تبریز ۲۰۱۸ ” باقی بماند با ناراحتی و بد گویی گردشگران رو برو خواهد شد و این برای بیان فرهنگ و هویت شهر خوب نیست ، امید که مسئولین به موقع به وضع بناهای تاریخی رسیدگی فرمایند .

+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*