یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

۱۶۴ هزار هکتار از اراضی دریاچه ارومیه مستعد فرسایش خاک است

خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری کشور به همراه مدیرکل منابع طبیعی استان از طرح بوته کاری حاشیه دریاچه ارومیه در بناب بازید کرد.


به گزارش بناب نیوز، معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای جلوگیری از بروز گرد و غبار و طوفان های نمکی ۵۰ هزار هکتار از اراضی اطراف دریاچه ارومیه در استان های آذربایجان شرقی و غربی در حال بوته کاری است.
پرویز گرشاسبی در جریان بازدید از طرح بوته کاری حاشیه دریاچه ارومیه در بناب افزود: کنترل کانون‌های گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار دارد و طی مطالعاتی که این سازمان انجام داده است ۱۶۴ هزار هکتار از اراضی اطراف دریاچه مستعد فرسایش خاک و ایجاد گرد و غبار است.
وی افزود: برای بوته کاری در اطراف دریاچه ارومیه تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و برای رسیدن به نتایج مطلوب قبل کشت بوته خاک محل با خاک حاصلخیز تعویض می شود.
فرماندار بناب نیز در جریان این بازدید گفت: برای بیابان زدایی در ۴ هزار هکتار از اراضی شهرستان بناب بیش از ۱۵ هزار اصله بوته از نوع قره داغ با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال کشت شده است.

پورملا اقدم

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*