یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
سرخط خبرها

تبلیغ قرآن راهی برای رسیدن به توسعه فرهنگ قرآنی است

امام جمعه بناب، اظهار کرد: تبلیغ قرآن راهی برای رسیدن به توسعه فرهنگ قرآنی در کشور بخصوص توسعه مؤسسات قرآنی است که این مهم تنها از سوی استادان و معلمان قرآن میسر خواهد شد.

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی، امام جمعه بناب اظهار کرد: تبلیغ قرآن راهی برای رسیدن به توسعه فرهنگ قرآنی در کشور بخصوص توسعه مؤسسات قرآنی است که این مهم تنها از سوی استادان و معلمان قرآن میسر خواهد شد.

وی از قرار دادن خوراک تبلیغ از جانب قرآن گفت و افزود: برای کودکان می‌توان داستان‌های قرآنی را بیان کرد، برای اندیشمندان می‌توان اعجازهای قرآن را نام برد و برای جوانان و بانوان می‌توان سرنوشت مؤمنان و برای مجاهدان می‌توان سرانجام جهاد را در قرآن بیان کرد که این موضوع نشان می‌دهد، قرآن خوراک تبلیغ را در اختیار مبلغ قرار داده و این مبلغ است که باید با توجه به مخاطب خود از قرآن منابع مورد نیاز را گلچین کند.

وی با استناد به آیه  ۱۲۸سوره توبه خاطرنشان کرد: در این آیه می‌خوانیم: به یقین، رسولی از خود شما به سویتان آمد که رنج‌های شما بر او سخت است و اصرار بر هدایت شما دارد و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است!

حجت‌الاسلام باقری بنابی ادامه داد: طلاب باید در تبلیغ خود در کنار تفسیر به اعتقادات بپردازند و از پژوهش‎های پوچ دوری کنیم؛ امروز باید به جوانان پرداخت و دلایل رشد وهابیت را پیدا کنیم و شبهات آنان را به خوبی پاسخ دهیم.

وی با اشاره به فرموده پیامبراکرم(ص) افزود: حضرت محمد(ص) می فرمایند: بهترین امت من کسی است که به سوی خداوند متعال‌ فرا خوانَد و بندگانش را با او دوست سازد.

امام جمعه بناب، یادآور شد: تبلیغ قرآنی بهترین نوع تبلیغ در عرصه بین‎الملل است، زیرا قرآن زبان مشترک همه مسلمانان است و به‌همین جهت باید سعی شود که زبان قرآن برای تبلیغ معارف ناب اسلامی استفاده کرد زیرا کسی نمی‎تواند به هر بهانه‎ای در مقابل نشر این مباحث جلوگیری کند.

حجت‌الاسلام باقری بنابی تاکید کرد: اهل قرآن اگر سطح کار قرآن را بالا ببرند جایگاه قرآن به جایگاه واقعی خود می‌رسد، در واقع با پشتکار، تلاش و همت می‌توانیم فعالیت‌های قرآنی را در کشور ارتقاء دهیم.

ایکنا

کانال بناب نیوز در تلگرام
+ ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط مديريت سايت منتشر خواهد شد.
+ پيام هايي که حاوي توهين، تهمت يا اسامي افراد باشد منتشر نخواهند شد.
+ نظراتي که ارتباطي به مطلب نداشته باشند تاييد نخواهند شد.
+ بناب نیوز در تایید و یا رد نظرات مختار است.
+ در صورتيکه شخصي با اسامي مختلف براي مطلبي نظرات مختلف و متناقضي ثبت نمايد هيچکدام از نظراتش تاييد نخواهد شد.

ارسال نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*