رئیس جمهور گفت: این را همه غربی‌ها و شرقی‌ها و ۵+۱ بدانند که ما در زمینه انرژی هسته‌ای یک قدم عقب نمی‌نشینیم.

ما راه خطایی را نرفته‌ایم که بخواهیم متوقف شویم یا ادامه ندهیم.

با دستور رئیس جمهور امروز بهره برداری از سه دستاورد هسته ای در حوزه سلامت آغاز شد.

"سانتریفیوژ لوله ای توبولار" برای تولید واکسن‌های نوترکیب انسانی و دامی، سامانه پایش پرتوهای فرابنفش و سامانه ملی پرتودهی چند منظوره گاما ۳ دستاوردی هستند که بهره‌برداری از آنها در حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری آغاز شد.

سانتریفیوژ لوله‌ای برای تولید واکسن‌های انسانی و دامی در شرایطی مطمئن و به منظور افزایش راندمان، امکان ایجاد قابلیت‌های انسانی مختلف و ایمنی بالاتر با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساخته شده است.

همچنین سامانه ملی پرتودهی چند منظوره گاما در بناب احداث شده که امروز و در این مراسم از طریق ویدئو کنفرانس با دستور دکتر روحانی به طور رسمی آغاز بکار کرد.

رییس جمهوری در ارتباطی که از طریق ویدئو کنفرانس با مرکز استقرار سامانه پرتودهی چند منظوره گاما در شهرستان بناب برقرار شده بود و تبریک ایام میلاد امام علی (ع) گفت: امروز که از دستاوردهای جدید سازمان انرژی اتمی رونمایی می‌شود روز پرافتخاری است و از مسئولان و کارشناسان عزیز سازمان انرژی اتمی در بناب می‌خواهم که با استعانت از خداوند متعال این سامانه را راه‌اندازی نمایند.

رئیس جمهور در سخنانی در این مراسم گفت: این را همه غربی‌ها و شرقی‌ها و 5+1 بدانند که ما در زمینه انرژی هسته‌ای یک قدم عقب نمی‌نشینیم.

ما راه خطایی را نرفته‌ایم که بخواهیم متوقف شویم یا ادامه ندهیم.

.