خداحافظی هوای بناب و منطقه با مازوت

فرماندار بناب از خداحافظی هوای بناب و منطقه از مازوت خبر داد.

ولی‌الله فرج اللهی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه استفاده نیروگاه سهند بناب از سوخت مازوت در تمام ایام سال موجب آلودگی‌های زیست محیطی و مشکلاتی برای شهروندان می‌شد، اظهار کرد: به دنبال پیگیری‌های مستمر مسئولان شهرستان و نماینده مردم بناب در مجلس از امروز سوخت این نیروگاه به گاز تبدیل شد و از این به بعد نیروگاه حرارتی سهند بناب با سوخت گاز کار خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه قبلاً قرار شده بود از سال 94 سوخت این نیروگاه به گاز تبدیل شود، خاطرنشان کرد: در سایه پیگیری‌های به عمل آمده و با عنایت وزرای محترم نیرو، نفت و شرکت ملی گاز قبل از موعد پیش‌بینی شده این امر محقق شد.

فرماندار بناب ضمن تقدیر و تشکر از عنایت ویژه وزرای محترم نفت، نیرو و مدیران شرکت گاز به دلیل تأمین سوخت گاز نیروگاه سهند بناب و حذف سوخت مازوت، عنوان کرد: شهروندان شاهد مشکلات زیست محیطی از بابت آلایندگی این نیروگاه نخواهند بود.

پیش از این نماینده مردم بناب در مجلس با اشاره به اینکه روزانه نزدیک به 100 تُن گوگرد و ترکیبات آلی نیروگاه حرارتی سهند بناب در منطقه تخلیه می‌شود، اضافه کرد: باید با نصب فیلتر چاره‌ای اندیشیده شود.

بنا به گفته مسئولان نیروگاه حرارتی سهند بناب؛ امسال 18 درصد تولید برق با گاز طبیعی و 82 درصد تولید برق با سوخت مازوت بوده است و این در حالی است که این نیروگاه باید حداقل هشت ماه از سال را با سوخت گاز طبیعی به تولید برق بپردازد.

فارس.