انتقاد فرماندار بناب از طولانی شدن مطالعات شهرک دامپروری بناب /  پرداخت معوقات گندم خریداری شده در روز های آتی

فرماندار بناب در جلسه کارگروه آب و کشاورزی بناب با انتقاد از طولانی شدن مراحل مطالعات و اجرای شهرک دامپروری بناب گفت:وجود مراکز لبنی متعدد،دامپروری های سنتی ومتقاضیان فراوان برای سرمایه گذاری دراین شهرک باید ادارات مرتبط سریعاًپاسخ استعلامات را صادر و در این موضوع سرعت عمل بخرج دهند.

به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج الهی  از شروع فعالیت شهرک گلخانه ای بناب در آینده ای نزدیک خبر دادوافزود:با توجه به اقدامات انجام شده این شهرک بزودی تجهیز و واگذاری املاک به بخش خصوصی شروع خواهد شد.

وی به برداشتهای غیر مجاز از منابع آبی اشاره کرد و افزود:حدوداًچهار هزار حلقه چاه آب غیر مجاز در شهرستان وجود داردکه باید امور آب نسبت به شناسایی آنها اقدام کند.

فرماندار بناب با تاکید بر حفظ منابع آب زیر زمینی از مسئولین زیربط خواست از تغییر کاربری آب کشاورزی به آب صنعتی جلوگیری کنند.

فرج الهی به پیگیری های مسئولین شهرستان جهت رفع مشکل حمل پیاز زعفران به این شهرستان اشاره کرد و گفت:طبق توافقات بعمل آمده با وزیر محترم جهاد کشاورزی هیچ گونه مشکلی برای حمل و کشت زعفران در این شهرستان وجود ندارد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در حاشیه این جلسه از تولید 700 هزار تن گندم در مزارع آبی و دیم استان خبر داد و گفت:بعلت بروز خشکسالی حدوداً100 هزار تن در تولید گندم با کاهش مواجه هستیم.

مهندس ایرانی فام پیش بینی کرد در صورت بهبود روند پرداخت بهای گندم خریداری شده امسال 500 هزار تن گندم مازاد کشاورزان بصورت تضمینی خریداری خواهد شد.

وی از عدم پرداخت یک چهارم بهای گندم خریداری شده در استان خبر داد و افزود:در حال حاضر 36 میلیاردتومان از مطالبات مردم پرداخت نشده که ظرف روزهای آینده پرداخت خواهد شد تا وقفه ای در خرید تضمینی پیش نیاید.

خبرنگار صدا و سیما در بناب - پور ملااقدم.