نماینده مردم بناب در مجلس: دشت بناب به سرنوشت دریاچه ارومیه تبدیل خواهد شد

نماینده مردم بناب در مجلس با اشاره به بحران شدید آب شرب و آب کشاورزی در منطقه گفت: نگرانی من از این این است بلایی که بر سر دریاچه ارومیه آمد، وضعیت دشت بناب نیز به سرنوشت دریاچه ارومیه تبدیل شود.

حجت الاسلام محمد باقری بناب، عصر امروز در چهارمین نشست کارگروه آب و کشاورزی شهرستان بناب در سال‌جاری با بیان اینکه وضعیت آب شرب و کشاورزی بناب در حال بحران است؛ افزود: اگر وضعیت به همین روال پیش رود، ظرف هفت هشت سال آینده تمام باغات بناب از دست خواهند رفت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی شرایط و وضعیت حاکم بر دریاچه ارومیه را ناشی از کم‌کاری و سهل‌انگاری مسئولان و عدم برنامه‌ریزی آنها دانست و تصریح کرد: در صورت ادامه همین روند، در چند سال آینده درختی در بناب نخواهیم داشت.

‌باقری‌بنابی ادامه داد: مدیریت جهادی مدنظر مقام معظم رهبری هنوز برای برخی مسئولان تفهیم نشده است و متأسفانه در استان این عزم و اراده را نمی‌بینم.

وی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم شرایط دشت بناب به شرایط دریاچه ارومیه تبدیل نشود، باید مسئولان امر از امروز به صورت جدی و جهادی وارد عرصه کار شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعطیلی و عدم تشکیل کلاس‌های ترویجی در کشور، خواستار تشکیل این کلاس‌ها برای آموزش کشاورزان شد.

فارس.