از آغاز سال زراعی جاری؛ میزان بارندگی در بناب طی 30 سال گذشته بی‌سابقه بوده است

مدیرامور آب منطقه‌ای بناب گفت: میزان بارندگی از آغاز سال زراعی جاری در این شهرستان در 30 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

یونس آقاپور بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: میزان بارندگی در سال آبی جاری در این منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

وی افزود: از ابتدای مهر ماه سال جاری تاکنون بیش از 112 میلی متر بارندگی در این شهرستان ثبت شده است که این میزان در مدت مشابه سال زراعی گذشته تنها نیم میلی‌متر و در حد صفر بود.

مدیر امور آب منطقه‌ای شهرستان بناب با اشاره به اینکه این میزان بارندگی از آغاز سال زراعی جاری در این شهرستان در 30 سال گذشته بی سابقه بوده است؛ اظهار کرد: طبق آمارهای موجود طی سه دهه گذشته در ماه اول سال زراعی هرسال به طور متوسط 10.

5 میلی‌متر بارندگی ثبت شده است.

آقاپور تصریح کرد: بارش‌های پربار ماه اول سال زراعی جاری رونق بخش کشاورزی و سال پرآبی را در این منطقه نوید می‌دهد که در صورت تداوم این بارش‌ها تا بهار سال آینده این امر محقق می‌شود.

به گفته وی، طبق پیش‌بینی‌ها و اعلام هواشناسی آذربایجان‌شرقی بارندگی‌ها در روزهای آتی نیز به صورت پربار بوده و در این صورت امیدواری کشاورزان و باغداران برای کشت محصولات کشاورزی و باغی دو برابر می‌شود.

مدیر امور آب منطقه‌ای بناب با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته اراضی این منطقه خشکسالی نسبتاً شدیدی را متحمل شده‌اند، تأکید کرد: بارندگی‌های این ماه برای رفع تشنگی اراضی کشاورزی مؤثر بوده و آب‌های سطحی را نیز افزایش می‌دهد.

به گزارش فارس، بارندگی‌های اخیر علاوه بر خوشحالی کشاورزان مشکلاتی را نیز در خیابان‌ها و معابر برای عبور و مرور مردم ایجاد کرده و موجب آبگرفتگی در برخی محلات و معابر شهر نیز شده است.

نزول نعمت الهی در شهرستان بناب همچنان ادامه دارد و بارندگی 24 ساعت گذشته در شهرستان بناب بیش از 53 میلی‌متر اعلام شده است.

فارس.