انتقاد فرماندار بناب از نگهداری احشام در داخل شهر‌

فرماندار بناب نگهداری احشام در داخل شهر را به عنوان یکی از مشکلات زیست محیطی شهرستان بناب اعلام کرد.

ولی‌الله فرج‌اللهی شامگاه امروز در نشست کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی از دستاوردهای بسیار مهم و رضایت بخش دولت یازدهم دانست و اظهار کرد: همزمان با سطح کشور، این طرح در دو بیمارستان این شهرستان نیز در حال اجراست.

وی نگهداری احشام در داخل شهر بناب را به عنوان یکی از مشکلات زیست محیطی شهرستان بناب نام برد و تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های قبل این اتفاق افتاده و طبق انتظارات به صورت جدی با آن برخورد نشده است.

فرماندار بناب ضمن تأکید بر حل این مشکل زیست محیطی از سوی شهرداری، حفاظت محیط زیست، بهداشت و درمان و نیز جهادکشاورزی، از شهرداری خواست در این ارتباط توضیح دهند که ظرف چند سال اخیر با چند نفر از آنها صحبت کرده و نسبت به انتقال احشام به بیرون شهر اقدام کرده‌اند.

فرج‌اللهی با تأکید بر اهمیت توجه شهرداری برای حل مشکلات بهداشتی میدان دوّاب این شهرستان خاطرنشان کرد: این آخرین جلسه در مورد رسیدگی به این موضوع است و اگر شهرداری تا مدت زمان مقرر نتواند مشکلات این میدان را حل کند، اداره صنعت، معدن و تجارت موظف است باتشکیل پرونده نسبت به اعمال قانون از سوی مراجع قضایی اقدام کند.

وی در ادامه سخنان خود از مسئولان بهداشتی، شهرداری، نیروی انتظامی، حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی به علت برخورد قاطع با آبیاری کنندگان برخی مزارع کشاورزی با فاضلاب تقدیر و تشکر کرد و تصریح کرد: این به آن معنی نیست که تعلل کنیم و باز در نتیجه غفلت شاهد کشت مزارع در این منطقه باشیم از این رو همچنان باید این مزارع در کنترل دقیق مسئولان و کارشناسان امر قرار بگیرد.

فارس.