راه اندازی مؤسسه سلامت در شهرستان بناب/ احداث بیمارستانی جایگزین برای بیمارستان فعلی امام خمینی(ره)

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب از راه اندازی مؤسسه سلامت در شهرستان بناب خبر داد و گفت: مؤسسه سلامت از مهرماه سال آینده در 2 رشته در شهرستان بناب دانشجو خواهد پذیرفت.

حمیدرضا عزیزاللهی عصر دوشنبه درنشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب با اشاره به اینکه در شهرستان بناب هم اکنون ۵۵ درصد زایمان ها از طریق سزارین انجام می شوند، افزود: در تلاش هستیم تا این رقم را به ۴۵ درصد کاهش دهیم ولی متأسفانه برخلاف میل مسئولین بهداشتی، تعداد کثیری از خانواده ها بجای زایمان طبیعی در بناب با مراجعه به بیمارستانهای خصوصی در تبریز عمل سزارین را انجام می دهند.

وی سپس با بیان اینکه در صدد این هستیم که آمار عمل های سزارین را تا ۲۵ درصد نیز کاهش دهیم، گفت: امیدواریم در این خصوص برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی برای خانواده ها انجام شود و رسانه ها نیز در این خصوص به وظایف خود عمل کرده و اطلاع رسانی های لازم را انجام دهند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب سپس با اشاره به مشکلات مالی در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تصریح کرد: بنده در روزی که مسئولیت شبکه بهداشت و درمان را تحویل گرفتم، بیش از ۴۰ میلیارد ریال بدهکار بودیم و درحالیکه ریالی هم مطالبه نداشتیم، درنهایت طی این مدت با عنایت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تبریز قسمت عمده ای از این بدهی ها تسویه شد و تمام مطالبات پرسنل نیز تا پایان شهریور پرداخت شده است.

عزیزاللهی همچنین ابراز داشت: امیدواریم طی روزهای آتی نیز بدهی خود را به ادارات خدمات رسان پرداخت کنیم.

وی به موضوع احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان فعلی امام خمینی(ره) بناب اشاره کرد و اظهار داشت: این شهرستان ۱۸۴ تخت مصوب دارد که ۶۴ تخت در بیمارستان شهدا و ۶۴ تخت در بیمارستان امام خمینی(ره) قرار دارند و در تلاشیم بیمارستان جایگزین را با ۱۲۰ تخت بیمارستانی درکنار بیمارستان فعلی احداث کنیم که نیاز به تخصیص اعتبارات لازم از سوی مسئولین امر دارد.

مهر.